Bengt Lundström objął stanowisko prezesa działalności przemysłowej Volvo Buses we Wrocławiu

Bengt Lundström objął stanowisko prezesa działalności przemysłowej Volvo Buses we Wrocławiu

Bengt Lundström objął stanowisko prezesa działalności przemysłowej Volvo Buses we Wrocławiu, zastępując na tym stanowisku Detmara Kampmanna. 

Ponadto, Bengt Lundström jest odpowiedzialny za całą działalność przemysłową Volvo Buses w Regionie Europy (Business Region Europe), a także pełni funkcję Przewodniczącego Zarządu Volvo Polska we Wrocławiu.

Bengt Lundström pracuje w Volvo od wielu lat, a pracę rozpoczął w 1983 roku w Volvo Cars, w dziale Serwisu. Następnie podjął pracę jako inżynier odpowiedzialny za przygotowanie do produkcji modelu Volvo 850. Kolejno obejmował stanowiska Menedżera Jakości, Menedżera Produkcji i Dyrektora Fabryki. Potem, po kilku latach pracy dla zewnętrznej firmy, wrócił do Volvo w 1998 roku jako Dyrektor Fabryki maszyn budowlanych Volvo CE w mieście Arvika.

W latach 2003 - 2008 był także odpowiedzialny za fabryki Volvo CE w Eskilstuna (Szwecja) i Pederneiras (Brazylia). W 2008 roku przejął odpowiedzialność za wszystkie szwedzkie fabryki Volvo CE: Arvika, Braas, Eskilstuna i Hallsberg. W sierpniu 2011 roku, zmienił obszar produktowy i objął stanowisko Vice-Prezesa Działalności Przemysłowej w Europie w Volvo Bus Corporation.

Na stanowisku Vice-Prezesa Działalności Przemysłowej w Europie, Bengt Lundström odpowiada za fabrykę autobusów we Wrocławiu oraz za szwedzką fabrykę w Saffle.


4trucks.pl / Volvo Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL