Przejęcie Statoil - zgoda na koncentrację

Przejęcie Statoil - zgoda na koncentrację

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie przez spółkę Alimentation Couche-Tard kontroli nad spółką Statoil Fuel and Retail.

Alimentation Couche-Tard jest właścicielem, działającej w Ameryce Północnej, sieci małych sklepów z artykułami codziennego użytku, których większość prowadzi jednocześnie sprzedaż paliw do samochodów. Spółka udziela też licencji na prowadzenie podobnych sklepów m.in. w Chinach, Indonezji i Meksyku. Statoil Fuel and Retail posiada sieć ponad 2 tys. stacji paliw na terenie Skandynawii, Polski, krajów Bałtyckich oraz Rosji. W wyniku koncentracji Alimentation Couche-Tard nabędzie udziały w ilości uprawniającej do sprawowania kontroli nad Statoil Fuel and Retail.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Jednocześnie informujemy, że na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania. Na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji. Więcej informacji o zasadach łączenia przedsiębiorców w przygotowanym specjalnie opracowaniu.


4trucks.pl / uokik.gov.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL