Pierwszy pojazd DAF CF85 zmontowany w Maroku

Pierwszy pojazd DAF CF85 zmontowany w Maroku

10 maja 2012 r. linię produkcyjną w zakładzie CFAO Motors Maroc opuścił pierwszy zmontowany lokalnie pojazd DAF CF85.

Jest to początek regionalnego montażu pojazdów ciężarowych DAF przez firmę CFAO, która od 2005 roku jest odpowiedzialna za marketing i sprzedaż ciężarówek DAF w Maroku.

CFAO Motors montuje w Maroku dwa modele popularnej serii DAF CF: dwuosiowy ciągnik do zastosowań ogólnych oraz czteroosiowe (8x4) podwozie pod zabudowę do użytku na przykład w branży wydobywczej.

- To doskonałe pojazdy do ciężkiej dystrybucji krajowej, ponieważ są niezawodne, zapewniają kierowcy wysoki poziom komfortu i zużywają mniej paliwa - wyjaśnia Philippe de Condé, dyrektor zarządzający działu pojazdów ciężarowych w firmie CFAO Motors Maroc - Chcielibyśmy nadal umacniać pozycję firmy DAF w segmencie pojazdów powyżej 19 ton. Na 2012 rok planujemy osiągnięcie ponad 11-procentowego udziału na rynku – w porównaniu z 9%, które uzyskaliśmy w ubiegłym roku.

Firma CFAO Motors Maroc montuje średnio pięć ciężarówek CF tygodniowo z tzw. pakietów CKD (ang. Completely Knocked Down - całkowicie zdemontowane), które są dostarczane do Casablanki z firmy DAF Trucks w Eindhoven. Firma DAF przeszkoliła personel zakładów CFAO w zakresie montażu. Gwarantuje to - podobnie jak uzyskany certyfikat ISO 9001 - że jakość samochodów ciężarowych montowanych w Maroku jest taka sama, jak tych produkowanych w Eindhoven.

- CFAO to wiodący, profesjonalny partner, który pracuje na rzecz dalszego umocnienia pozycji firmy DAF w Maroku - mówi Michiel Kuijs, dyrektor ds. sprzedaży bezpośredniej firmie DAF Trucks N.V. - Osiągnięcie tego ambitnego celu jest możliwie dzięki eksperckiej sieci sześciu salonów sprzedaży i punktów serwisowych CFAO.

 

4trucks.pl / DAF Trucks Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL