5. półfinał Mistrzostw Kierowców w Jeździe Ekonomicznej - Kutno

5. półfinał Mistrzostw Kierowców w Jeździe Ekonomicznej - Kutno

Słoneczna upalna sobota 19 maja w Kutnie była kolejnym dniem zmagań uczestników polskiej edycji The Drivers' Fuel Challenge - Mistrzostwa  Kierowców w Jeździe Ekonomicznej.

Tym razem w piątym ostatnim półfinale spotkali się zwycięzcy eliminacji z dwóch regionów. Polskę Północną reprezentowali kierowcy, którzy jazdy kwalifikacyjne odbyli w Sycewicach, Gdyni i Szczecie, natomiast pozostali uczestnicy swoje eliminacje przechodzili w punktach serwisowych Nijhof-Wassink: w Nowej Wsi, Kutnie, Rzgowie oraz Tarnowie Podgórnym.

Organizatorzy mieli pełne ręce roboty, gdyż do 5. półfinału zakwalifikowało się aż 22 kierowców. Dla zapewnienia sprawniejszej obsługi przygotowano dwa identyczne zestawy Volvo FH 460 KM z w pełni załadowanymi naczepami Krone, które posłużyły zawodnikom do jazd konkursowych. Tym razem kierowcy mieli do pokonania dystans 20 kilometrów w czasie 22 minut. Trase konkursową tym razem wyznaczono na drodze krajowej nr 2 z Kutna w kierunku Krośniewic. Miłym akcentem, dla nas było również uczestnictwo w przekazaniu, przez
Nijhof-Wassink, kluczyków do kolejnych dwóch (z sześciu zamówionych) nowych Volvo FH dla firmy WIZET TRANSPORT. 

Wyniki 5. półfinału The Drivers' Fuel Challenge w Kutnie:
1. Tomasz Kowalski - Tomtrans U.T. Tomasz Kowalski - zużycie paliwa: 23,70 l/100 km;
2. Kamil Kozanecki - Bosch Service Miniszewski - zużycie paliwa: 24,50 l/100 km;
3. Mariusz Mazurek - MTRANS MARIUSZ MAZUREK - zużycie paliwa: 24,70 l/100 km;
4. Grzegorz Rosiński - Nijhof-Wassink - zużycie paliwa: 24,85 l/100 km.


Przed nami już tylko finał w Młochowie 26 maja, po którym w październiku najlepsi kierowcy z Regionu Europy Centralno-Wschodniej spotkają się w Ołomuńcu na finale międzynarodowym. Najlepszy otrzyma w nagrodę Volvo C30. Warto zaznaczyć, że m.in. ten model Volvo, jako pojazd demonstracyjny, był prezentowany podczas każdej tegorocznej edycji półfinałów.

 Volvo FH-mistrzostwa-galeria

Galeria zdjęćMichał Bąk
4Trucks.pl / Volvo Polska O/Samochody Ciężarowe

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL