NordGlass - Poznaj rzeczywisty przebieg samochodu

NordGlass - Poznaj rzeczywisty przebieg samochodu

Sprzedawcy samochodów często ukrywają ilość kilometrów przebytych przez swoje auta. 

Tymczasem bardzo łatwo można to oszacować na podstawie oceny stanu szyby samochodowej. Eksperci NordGlass, sieci serwisów szyb samochodowych radzą jak nie dać się oszukać. 

Często sprzedawcy paroletnich lub starszych samochodów deklarują bardzo niski przebieg auta, tłumacząc, że jeździł nim np. emeryt. Z reguły w takich przypadkach prawdą jest fakt, że licznik został cofnięty. Sposobem na uniknięcie nieuczciwej transakcji jest dokładna analiza stanu przedniej szyby samochodowej. 
 
Przednia szyba, jeśli nie była wymieniana, pomoże nam ocenić rzeczywisty przebieg samochodu. Naturalnego zużycia szkła nie da się naprawić – polerowanie szyby technicznie jest możliwe, ale nie stosowane w profesjonalnych serwisach – powstawać mogą zniekształcenia szyby, soczewki. 
 
- Przednia szyba prawdę ci powie - mówi Jarosław Kuciński, ekspert firmy NordGlass - przy przebiegu powyżej 100 tyś. kilometrów staje się ona matowa i widać pierwsze oznaki zużycia. Powyżej 200 tyś. kilometrów na szybie widoczne już będą koliste zarysowania.
 
Warto również zwrócić uwagę na obszar pracy wycieraczek. Ich częste używanie powoduje delikatne zarysowania spowodowane złym stanem piór bądź pojawieniem się drobinek piasku. Aby mieć całkowitą pewność co do diagnozy przebiegu samochodu można poddać ocenie również stan tapicerki, zużycie kierownicy czy pedałów. 
 
 
4trucks.pl / NordGlass 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL