WITD: Nocne kontrole na drodze S3

WITD: Nocne kontrole na drodze S3

W dniu 11.05.2012 r. około godz. 01:30 na drodze krajowej numer S3 zatrzymano do kontroli drogowej ciągnik siodłowy o liczbie osi cztery, z naczepą o liczbie osi osiem.

 Kontrolowanym pojazdem przewożona była konstrukcja stalowa z zawiesiem z Piotrkowa Trybunalskiego do Świnoujścia.

W zezwoleniu udzielonym przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad na jednokrotny przejazd pojazdu ponadnormatywnego, określono dopuszczalne wymiary, masę oraz dopuszczalną maksymalną prędkość podczas przejazdu.
 
Po przeprowadzeniu pomiarów sprawdzających insepktorzy ustalili, że rzeczywisty ciężar kontrolowanego zespołu pojazdów porzekracza 116 ton. A zatem masa pojazdu wraz z ładunkiem została przekroczona o prawie 48 ton w stosunku do masy określonej w zezwoleniu. Ponadto zadeklarowana długość pojazdu została również przekroczona i wyniosła 30 metrów. Kierujący pojazdem nie dostosował także prędkości do tej, która została określona w zezwoleniu. Zamiast 40 km/h poruszał się z prędkością 75 m/h.
 
Z uwagi na wymiary pojazdu nakazano kierowcy postój na punkcie kontrolnym do czasu uzyskania zezwolenia zgodnego z rzeczywistymi wymiarami i naciskami pojazdu oraz masą zestawu pojazdów.
 
 
4trucks.pl / WITD Szczecin
 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL