Firma MAN na targach IFAT ENTSORGA 2012 w Monachium

Firma MAN na targach IFAT ENTSORGA 2012 w Monachium

Niezawodność i efektywność w służbie komunalnej.

Realizacja specjalnych zadań w zakresie usuwania odpadów oraz utrzymania i odśnieżania dróg wymaga od gmin i specjalistycznych przedsiębiorstw posiadania floty niezawodnych i ekonomicznych pojazdów: firma MAN oferuje pojazdy dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. 

Na międzynarodowych targach Ochrony Środowiska - Woda, Ścieki, Odpady, Recycling - IFAT ENTSORGA 2012, odbywających się od 7 do 11 maja w Monachium, firma MAN zaprezentowała szerokie spektrum pojazdów wyposażonych w praktyczne rozwiązania. W związku z dużymi różnicami logistycznymi występującymi przy usuwaniu odpadów, oczyszczaniu kanałów i dróg oraz utrzymaniu i odśnieżaniu dróg wymagane są różne rozwiązania koncepcyjne pojazdów. Efektywność transportu zaczyna się już na etapie wyboru właściwego połączenia podwozia i zabudowy. Firma MAN oferuje szeroką paletę pojazdów użytkowych, o dmc w przedziale od 7,49 do 41 ton, umożliwiając  niezawodną i ekonomiczną realizację zadań. Pięć pojazdów prezentowanych na stoisku firmy MAN na targach IFAT ENTSORGA 2012 potwierdza technologiczną kompetencję firmy w tej branży.
 
Prawdziwym hitem zaprezentowanym na stoisku MAN jest trzyosiowy pojazd MAN TGM 26.290 6x2-4 BL z zabudową śmieciarki, charakteryzujący się wyjątkowo dużym obciążeniem użytkowym. Dzięki podwoziu z kierowaną osią wleczoną za osią napędzaną oraz korzystnie dobranej masie silnika MAN D08 i zastosowanej technologii MAN PURE DIESEL® pojazd ten jest prawdziwym kolosem w swoim segmencie pod względem masy użytkowej. Nośność wynosząca nawet 19,4 ton znacznie przekracza powszechne standardy. Nawet w przypadku zastosowania zbiornika o pojemności ok. 22 m³ do dyspozycji pozostaje jeszcze 12,0 ton. Sześciocylindrowy silnik wysokoprężny o mocy 290 KM spełnia wymagania normy spalinowej Euro 5, a także znacznie ostrzejsze wymagania standardu EEV - bez konieczności korzystania z ulepszaczy paliwa. Nie sposób nie wspomnieć też o automatycznej skrzyni biegów TipMatic®, która przyczynia się do ekonomicznej jazdy i podkreśla kompetencję firmy MAN w tej dziedzinie. 
 
Prezentowany czteroosiowy pojazd MAN TGS 35.360 8x2-6 BL został zaprojektowany na podstawie interesującej koncepcji zakładającej efektywny transport w procesie usuwania odpadów. Głównymi argumentami tego rozwiązania jest umieszczenie zsypu odpadów z tyłu pojazdu i zaprojektowanie właściwego rozłożenia obciążenia w zabudowie prasującej odpady podczas  przemieszczania się pojazdu na trasie zbierania odpadów. Osi napędowej towarzyszy w tym pojeździe znajdująca się przed nią i za nią kierowana oś wleczona. Dopuszczalne obciążenie osi wleczonej przed osią napędową wynosi 7,5 ton, osi napędowej 11,5 ton, zaś osi wleczonej za osią napędową 9,0 ton. Takie rozwiązanie zapewnia odpowiednią wytrzymałość tylnej części ramy na powstające tam obciążenie na początku trasy. Pojazd ten posiada większy zbiornik niż tradycyjna śmieciarka na podwoziu trzyosiowym – 30 zamiast 25 m³ – umożliwiający zebranie większej ilości odpadów przed rozpoczęciem przejazdu do wysypiska. Dzięki temu rozwiązaniu, w zależności od struktury tras w terenie obsługiwanym przez dane przedsiębiorstwo, można bardziej efektywnie zaplanować i wykorzystać dzień pracy. Z punktu widzenia efektywności transportu istotna jest możliwość unoszenia osi wleczonej przed i za osią napędową podczas przejazdów bez ładunku. Prezentowany pojazd doskonale sprawdza się także w obszarach miejskich o gęstej zabudowie, gdyż dzięki trzem kierowanym osiom nie ustępuje zwykłemu pojazdowi trzyosiowemu pod względem zużycia opon. Nowością jest także możliwość obsługiwania tej konfiguracji podwozia przez firmę MAN w ramach programu zakładowego. 
 
 
4trucks.pl / MAN Truck & Bus AG 
 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL