Mercedes Antos - nowy dystrybucyjny!

Mercedes-Benz Antos

W czasie gdy w Polsce do klientów trafiają już pierwsze nowe Actrosy, w Niemczech Daimler prezentuje kolejne swoje dziecko z szeregu ciężkich trucków.

Jesienią, podczas targów pojazdów użytkowych IAA w Hanowerze, odbędzie się oficjalna premiera Mercedes-Benz Antos. Model ten został zaprojektowany specjalnie  jako ciężarówka dystrybucyjna. Obecnie trwają jeszcze testy drogowe i zamaskowane samochody można spotkać na drogach.

Mercedes-Benz jest pierwszym producentem, który posiada tzw. "Truck Series", czyli całą gamę pojazdów do różnych zastosowań. Ogólna stylistyka Mercedes-Benz Antos nawiązuje do większego Mercedesa Actrosa. Związek nie jest przypadkowy, gdyż w ten sposób wszystkie pojazdy koncernu Daimler Trucks cechować ma unifikacja pozwalająca wykorzystywać, w różnych samochodach, podobne podzespoły.

Kabina Mercedesa Antosa ma szerokość 2,30-m i występuje w dwóch długościach: dziennej "S" i średniej "M". Najważniejszym elementem nowej kabiny jest umieszczona nisko podłoga, która ma umożliwić wygodne wsiadanie i wysiadanie z pojazdu. Jak wiadomo, w dystrybucji, kierowca często musi opuszczać pojazd i dlatego najistotniejsze jest, aby częste pokonywanie schodków do kabiny nie było zbyt uciążliwe.

Sercem nowego  Mercedes-Benz Antos jest silnik wysokoprężny: Euro 6 w technologii "Blue Power Efficiency", produkowany w Mannheim. Produkcja jednostek napędowych do Antosa została uruchomiona w marcu tego roku. W sumie do dyspozycji będzie 13 różnych mocy od 175 kW (238 KM) do 375 kW (510 KM).

Nowe pojazdy będą dostępne w wersjach podwozi lub jako ciągniki siodłowe. W sumie 67 różnych długości rozstawu osi, przy czym rozstaw osi w przedziale waha się od 2650 mm do maksymalnie 6700 mm. Kierowcę wspomoże w pracy w pełni zautomatyzowana skrzynia biegów PowerShift oraz w zakresie bezpieczeństwa system Active Brake Assist.

Warto również wspomnieć, że do wyboru będą dwie wersje użytkowe pojazdu. Wersja Loader powstanie z myślą o transporcie ciężkich ładunków, a więc będzie ona wyposażona we wzmocnione zawieszenie. Wersja Volumer będzie niższa i zoptymalizowana pod kątem dostępności przestrzeni ładunkowej.
Jak już wspomnieliśmy Daimler oficjalnie zaprezentuje  Mercedes-Benz Antos na wrzesień br. podczas targów IAA.

Mercedes-Benz Antos - czytaj więcej... / galeria zdjęć

(MB)
fot. Daimler AG

Przeczytaj też:
Z taśmy montażowej zjechał pierwszy seryjny eActros

W dniu 7 października z taśmy produkcyjnej z zakładu w Wörth zjechał pierwszy seryjny egzemplarz elektrycznej ciężarówki.

Limitowana wersja Actrosa Edition 2 dla polskiego przewoźnika

Seria Mercedes-Benz Actros Edition 2 liczy zaledwie 400 ciągników wyprodukowanych przez spółkę Daimler Truck na całym świecie. Cztery z limitowanej edycji sprzedał Kujawski Truck Center z Rogówka pod Toruniem. Pierwszy model wydany został spółce ADAMTRANS.

Elektryczne ciężarówki Mercedes-Benz Trucks już niebawem w produkcji

Dzisiaj Mercedes-Benz Trucks zaprezentował kilka innowacji w swoich pojazdach ciężarowych. Chodzi przede wszystkim o ciężarówki elektryczne.

300-tysięczna ciężarówka

Fabryka ciężarówek Aksaray firmy Mercedes-Benz Turcja, założona w 1986 roku, wyprodukowała swoją 300-tysięczną ciężarówkę.

Mercedes-Benz coraz bardziej elektryczny

Rozpoczęcie seryjnej produkcji eEconica w fabryce Mercedes-Benz w Wörth zaplanowano na drugą połowę 2022 r.

Ciężarówka Mercedes-Benz eActros już w seryjnej produkcji

Zakład Mercedes-Benz Trucks w Wörth rozpoczął seryjną produkcję modelu eActros. Ciężarówka jest dostępna, jako pojazd dwu- lub trzyosiowy
o dopuszczalnej masie całkowitej 19 lub 27 ton.

Mercedes-Benz Trucks wprowadza na rynek nowego eActrosa

Już niedługo, bo 30 czerwca Mercedes-Benz Trucks będzie świętować światową premierę elektrycznej ciężarówki eActros.

Elektryczne samochody dla DPD Polska

DPD Polska powiększyła flotę elektrycznych busów kurierskich o kolejnych 50 vanów. Modele eVito Furgon.

Mercedes-Benz Actros Edition2 R5

Nazywają się włoską kolekcją R5 i zostały zaprezentowane 2 czerwca, podczas Dnia Republiki.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL