Mercedes Antos - nowy dystrybucyjny!

Mercedes-Benz Antos

W czasie gdy w Polsce do klientów trafiają już pierwsze nowe Actrosy, w Niemczech Daimler prezentuje kolejne swoje dziecko z szeregu ciężkich trucków.

Jesienią, podczas targów pojazdów użytkowych IAA w Hanowerze, odbędzie się oficjalna premiera Mercedes-Benz Antos. Model ten został zaprojektowany specjalnie  jako ciężarówka dystrybucyjna. Obecnie trwają jeszcze testy drogowe i zamaskowane samochody można spotkać na drogach.

Mercedes-Benz jest pierwszym producentem, który posiada tzw. "Truck Series", czyli całą gamę pojazdów do różnych zastosowań. Ogólna stylistyka Mercedes-Benz Antos nawiązuje do większego Mercedesa Actrosa. Związek nie jest przypadkowy, gdyż w ten sposób wszystkie pojazdy koncernu Daimler Trucks cechować ma unifikacja pozwalająca wykorzystywać, w różnych samochodach, podobne podzespoły.

Kabina Mercedesa Antosa ma szerokość 2,30-m i występuje w dwóch długościach: dziennej "S" i średniej "M". Najważniejszym elementem nowej kabiny jest umieszczona nisko podłoga, która ma umożliwić wygodne wsiadanie i wysiadanie z pojazdu. Jak wiadomo, w dystrybucji, kierowca często musi opuszczać pojazd i dlatego najistotniejsze jest, aby częste pokonywanie schodków do kabiny nie było zbyt uciążliwe.

Sercem nowego  Mercedes-Benz Antos jest silnik wysokoprężny: Euro 6 w technologii "Blue Power Efficiency", produkowany w Mannheim. Produkcja jednostek napędowych do Antosa została uruchomiona w marcu tego roku. W sumie do dyspozycji będzie 13 różnych mocy od 175 kW (238 KM) do 375 kW (510 KM).

Nowe pojazdy będą dostępne w wersjach podwozi lub jako ciągniki siodłowe. W sumie 67 różnych długości rozstawu osi, przy czym rozstaw osi w przedziale waha się od 2650 mm do maksymalnie 6700 mm. Kierowcę wspomoże w pracy w pełni zautomatyzowana skrzynia biegów PowerShift oraz w zakresie bezpieczeństwa system Active Brake Assist.

Warto również wspomnieć, że do wyboru będą dwie wersje użytkowe pojazdu. Wersja Loader powstanie z myślą o transporcie ciężkich ładunków, a więc będzie ona wyposażona we wzmocnione zawieszenie. Wersja Volumer będzie niższa i zoptymalizowana pod kątem dostępności przestrzeni ładunkowej.
Jak już wspomnieliśmy Daimler oficjalnie zaprezentuje  Mercedes-Benz Antos na wrzesień br. podczas targów IAA.

Mercedes-Benz Antos - czytaj więcej... / galeria zdjęć

(MB)
fot. Daimler AG

Przeczytaj też:
Czerwony alarm pogodowy w Chorwacji, ciężarówka przewróciła się na bok

Narodowy Instytut Hydrometeorologiczny (DHMZ) ogłosił czerwony alarm z powodu burzliwej pogody.

Kalendarz z ciężarówkami od Grupy Wróbel

Mercedes-Benz Actros oraz Kamila Świerc to ikony kojarzone ze wszystkim co najlepsze.

Mercedes-Benz Actros - rok pracy bez żadnej awarii

Firma PD Ports mająca swoje lokalizacje w 11 brytyjskich portach przeprowadziła testy samochodów w celu wybrania najbardziej optymalnej marki dla swoich zadań.

500. pojazd we flocie Batim to Mercedes-Benz Actros

Firma Batim inwestuje w nowoczesny tabor samochodów ciężarowych. Niedwano firmowa flota została zasilona 10 nowymi Actrosami.

Elektryczne ciężarówki z państwowym wsparciem

Federalne Ministerstwo Środowiska wysyła elektryczne ciężarówki do pierwszych 10 firm celem przeprowadzenia praktycznych testów.

Nie musisz kupować Mercedesa żeby mieć kamerę...

MirrorCam oferowany w najnowszym Actrosie wzbudził duże zainteresowanie. Bezlusterkowy Mercedes oficjalnie zapoczątkował seryjny montaż zewnętrznych kamer zastępujących lusterka.

Rejestracje samochodów ciężarowych - po sierpniu br.

Zakończył się drugi miesiąc z rzędu wakacyjnego obniżenia rejestracji samochodów ciężarowych.

Nowy Actros - ciężarówka prawie autonomiczna

Mercedes-Benz Trucks wprowadza, nowym Actrosie, standardową możliwość jazdy częściowo zautomatyzowanej ‒ nowy system Active Drive Assist, który potrafi hamować, przyspieszać i kierować pojazdem.

Aktywny styl życia ze sportowymi osiągami

Klasa X z silnikiem V6 i stałym napędem na wszystkie koła już dostępna w sprzedaży w Polsce​

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL