Alexander Vlaskamp MAN Truck

Alexander Vlaskamp pokieruje koncernem następne pięć lat

Rady nadzorcze przedłużyły umowę dyrektora generalnego MAN Truck & Bus i członka zarządu TRATON GROUP do listopada 2029 r.

Alexander Vlaskamp będzie przez kolejne pięć lat kontynuował pracę, jako dyrektor generalny MAN Truck & Bus i członek zarządu TRATON GROUP. Rady nadzorcze MAN i TRATON przedłużyły jego kontrakt do listopada 2029 roku. Vlaskamp stoi on na czele MAN Truck & Bus od końca 2021 roku.

- Alexander Vlaskamp i jego zespół wykonali imponującą pracę, zmieniając MAN-a i przywracając markę na ścieżkę sukcesu. Dzięki Alexandrowi Vlaskampowi MAN stał się również kluczową siłą napędową TRATON GROUP w procesie przejścia na paliwa odnawialne i elektryfikację. Nowa elektryczna ciężarówka MAN świętowała niedawno bardzo udaną premierę rynkową. Firma MAN jest też od niedawna liderem na europejskim rynku elektrycznych autobusów miejskich. Pod kierownictwem Alexandra Vlaskampa MAN jest w TRATON GROUP potężną siłą. Z niecierpliwością oczekuję dalszej współpracy w dziedzinie transformacji sektora transportowego - powiedział Christian Levin, dyrektor generalny TRATON GROUP i przewodniczący rady nadzorczej MAN Truck & Bus SE.

Alexander Vlaskamp jest dyrektorem generalnym MAN Truck & Bus SE i członkiem zarządu TRATON GROUP od końca listopada 2021 roku. Wcześniej pracował w firmie Scania w Niemczech i Austrii jako dyrektor ds. obsługi posprzedażnej (2002-2007) i dyrektor zarządzający (2012-2017). Zanim trafił do Niemiec był też dyrektorem zarządzającym Scania Polska S.A.

Przeczytaj też:
Dobre wyniki MAN Truck & Bus w roku finansowym 2023 Dzięki świetnym wynikom finansowym, MAN Truck & Bus jest dobrze przygotowany do kontynuowania transformacji firmy w kierunku zrównoważonych i inteligentnych rozwiązań transportowych.
Nowy MAN TGE kolejne informacje MAN TGE Next Level już w pierwszej połowie 2024 roku.
Nowy MAN eTruck - rozpoczęcie sprzedaży MAN Truck & Bus rozpoczyna zbieranie zamówień na elektryczną ciężarówkę MAN eTruck.
MAN Trucknology Festival - 220 ciężarówek i 7000 gości Dawniej MAN Trucknology Days obecnie MAN Trucknology Festival to impreza dla transportowców, którzy interesują się nowościami branży pojazdów ciężkich.
MAN Truck & Bus szuka najładniejszej ciężarówki MAN Truck & Bus zorganizował konkurs MAN Truck Champions 2023, aby nagrodzić najładniejszą ciężarówkę.
Nowa hala zakładu MAN Truck w Niepołomicach już gotowa Zaledwie po 16 miesiącach od wmurowania kamienia węgielnego firma MAN Trucks z powodzeniem zakończyła rozbudowę swojego zakładu w Niepołomicach.
RIO i Webfleet wspólnie dla ciężarówek MAN, Scania i dostawczych Volkswagenów Bridgestone Mobility Solutions, jednostka biznesowa Bridgestone, ogłosiła partnerstwo z RIO, dostawcą usług cyfrowych, będącym częścią TRATON SE i siostrą marek pojazdów użytkowych MAN, Scania i Volkswagen Truck & Bus.
Nowa hala produkcyjna MAN w Norymberdze już gotowa Nowa hala produkcyjna jest jednym z największych projektów budowlanych w zakładach MAN SE w Norymberdze.
Samochody ciężarowe na finiszu 2022 roku Powoli zbliżamy się do końca roku i będzie można ostatecznie podsumować kolejny niełatwy, dla producentów samochodów ciężarowych, rok. Zanim to jednak nastąpi analizujemy przedostatni miesiąc 2022 roku.