Girteka komis

Girteka otwiera komis używanych ciężarówek

TrucksMerchant.com - portal aukcyjny używanych samochodów ciężarowych i naczep.

Grupa Girteka, w ramach swojej spółki ClassTrucks, uruchomiła portal aukcyjny TrucksMerchant.com. Jest on dedykowany sprzedaży używanych samochodów ciężarowych i naczep. Udział w aukcjach mogą brać zarówno firmy transportowe i logistyczne jak i pośrednicy w sprzedaży aut.

Na platformie dostępna jest szeroka oferta używanych samochodów ciężarowych i naczep – zarówno gotowych do sprzedaży, jak i tych przeznaczonych do naprawy. To stwarza wyjątkowe okazje nie tylko dla firm, które chcą rozwijać swoje floty, ale także dla serwisów i warsztatów naprawczych. Zakup aut ciężarowych i naczep w konkurencyjnych cenach na aukcjach w czasie rzeczywistym pozwala obniżyć koszty i zapewnia lepszą efektywność finansową.

Niezawodne aktywa są kluczowym czynnikiem decydującym o rozwoju i dywersyfikacji usług firm logistycznych, zwłaszcza tych działających na rynkach międzynarodowych. To świetne rozwiązanie, gdyż zobowiązania finansowe związane z zakupem nowych samochodów ciężarowych lub części zamiennych często są zbyt dużym obciążeniem. Dodatkowo, małe i średnie firmy transportowe nieraz muszą długo czekać na dostawę nowych pojazdów i ponosić wysokie koszty serwisowania, co utrudnia im szybką reakcję na potrzeby rynku.

- Trucks Merchant wychodzi naprzeciw tym wyzwaniom, oferując alternatywną ścieżkę nabywania pojazdów. Dzięki naszej platformie aukcyjnej klienci mogą zakupić używane samochody ciężarowe i naczepy, które umożliwiają im szybką reakcję na potrzeby rynku i zrównoważony wzrost. Platforma pomaga efektywnie zarządzać zasobami, oszczędzając czas i pieniądze klientów - wyjaśnia Vytenis Norušis z ClassTrucks, firmy należącej do Grupy Girteka.

Trucks Merchant prezentuje szeroką ofertę używanych aut ciężarowych i naczep, obejmując wiodące, światowe marki takie jak Volvo, Mercedes, MAN i DAF dla samochodów ciężarowych a w przypadku naczep Schmitz Cargobull lub Krone. Dla każdego pojazdu udostępniania jest historia, dokumentacja serwisowa, zdjęcia wnętrza i nadwozia w dużej rozdzielczości, dane z systemu GPS oraz informacje dotyczące wcześniejszego użytkowania. Oferty obejmują różne modele pojazdów, wcześniej należących do jednego właściciela, utrzymywanych i regularnie serwisowanych.

Ponadto, w odpowiedzi na potrzeby szybko rozwijającego się rynku logistycznego, część pojazdów nabytych na aukcjach, może zostać natychmiast wykorzystana operacyjnie, co dodatkowo przyspiesza działalność biznesową. Trucks Merchant został zaprojektowany jako intuicyjny system aukcyjny, który ma w prosty sposób zapewniać użytkownikom składanie ofert i zakup, z zintegrowanym systemem powiadomień, dzięki któremu na bieżąco są informowani o przebiegu aukcji. Po jej pomyślnym zakończeniu zespół obsługi klienta kontaktuje się bezpośrednio ze zwycięzcą licytacji w celu ustalenia szczegółów dostawy.

Przeczytaj też:
FORD TRUCKS F-LINE następca serii Cargo Ford Trucks w oparciu o analizę zapotrzebowania rynku, wymagań klientów oraz regulacji prawnych na rynkach europejskich, nieustannie wprowadzania zmiany w swoich pojazdach.
Tytuł Dealer Roku DAF 2024 otrzymał serwis z Rzeszowa DAF Trucks Polska już od 13 lat nagradza czołowych dealerów marki w Polsce. W tym roku najlepszymi wynikami we wszystkich kluczowych aspektach działalności może pochwalić się oddział Grupy Wanicki z Trzciany pod Rzeszowem.
Wóz pożarniczy Rosenbauer na podwoziu Scania pracuje dla Grupy Azoty S.A. Samochód ten jest drugim wspólnym projektem firmy Rosenbauer Polska i Grupy Azoty S.A.
Nowe przepisy dotyczące pojazdów nienormatywnych W dniu 17 lutego 2024r. wchodzą w życie nowe przepisy w sprawie pilotowania pojazdów nienormatywnych.
Dwa DAF-y LF w służbie Ośrodka Szkolenia Ochotniczej Straży Pożarnej Członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa mazowieckiego mogą wziąć udział w szkoleniach, które przygotują ich do podniesienia kwalifikacji i uzyskania prawa jazdy kategorii C.
DAF ogłosił zdobywców nagrody International Dealer of the Year 2024 Na międzynarodowym spotkaniu dealerów DAF tytuł najlepszego dealera otrzymała polska spółka ESA Trucks Polska.
Nowy, mocniejszy silnik do Volvo FH16 również na biopaliwa Volvo Trucks wprowadza nowy silnik dedykowany do kultowego modelu Volvo FH16.
Zmiana naliczania opłat drogowych w Czechach Opłata za przejazd w Czechach dla pojazdów powyżej 3,5 t zostanie powiększona o składnik opłaty za wytwarzanie emisji CO2.
Rejestracje samochodów ciężarowych w 2023 - kto zwycięzcą? W całym 2023 roku przybyło 37 323 szt. nowych pojazdów użytkowych (ciężarowe, dostawcze, autobusy) o DMC pow. 3,5 t. co oznacza wzrost (+3,5%) w skali całego roku.