30lat Volvo FH

Najchętniej kupowana ciężarówka Volvo ma już 30 lat

Dziś mija 30 lat, odkąd Volvo Trucks wprowadziło na rynek model FH, najlepiej sprzedającą się ciężarówkę w historii firmy.

Od samego początku flagowy model Volvo charakteryzował się charakterystycznym designem nadwozia i wnętrza, doskonałym komfortem kierowcy oraz zaawansowanymi technicznie rozwiązaniami w zakresie wydajności i bezpieczeństwa.

Volvo FH to jeden z odnoszących największe sukcesy modeli w branży – sprzedano prawie 1,4 miliona samochodów ciężarowych na około 80 rynkach na całym świecie. Nowe, począwszy od kół, oferujące doskonałe właściwości jezdne i niskie zużycie paliwa, Volvo FH, kiedy zostało wprowadzone na rynek w 1993 r., szybko ustanowiło zupełnie nowy standard w prowadzeniu pojazdów ciężarowych. 30 lat później Volvo FH jest prawdziwą ikoną.

- Volvo FH to doskonałe odzwierciedlenie nastawienia skupionego na kliencie i model, który od 30 lat przesuwa granice. We wszystkich kluczowych obszarach, takich jak komfort kierowcy, oszczędność paliwa, bezpieczeństwo i produktywność, nigdy nie przestaliśmy udoskonalać tego modelu. Jestem bardzo dumny, że dziś nasi klienci mogą zamawiać Volvo FH w wersji elektrycznej, gazowej i wysokoprężnejmówi Roger Alm, prezes Volvo Trucks.

Model FH został wprowadzony na rynek z całkowicie nowym podwoziem i konstrukcją ułatwiającą elastyczne rozwiązania dla różnych zastosowań transportowych. Przełomowy układ napędowy obejmował całkowicie nowy 12-litrowy silnik (16-litrowy w Volvo FH16), a całkowicie nowa kabina zapewniała wyjątkową aerodynamikę i komfort kierowcy.
Innowacje kontynuowano przez lata, zawsze opierając się na wartościach Volvo, takich jak bezpieczeństwo, jakość i dbałość o środowisko. Do kamieni milowych innowacji wprowadzonych na przestrzeni ostatnich trzydziestu lat zalicza się poduszka powietrzna kierowcy, zautomatyzowana skrzynia biegów I-Shift oraz Aktywny Układ Kierowniczy Volvo, który zapewnia łatwe kierowanie i doskonałą zwrotność.

Jeśli chodzi o stylistykę zewnętrzną, lusterka wsteczne o wyjątkowej, smukłej konstrukcji zapewniają kierowcy lepszą bezpośrednią widoczność oraz reflektory w kształcie litery V, zapewniające kierowcy zarówno lepszą widoczność, jak i komfort, a jednocześnie nadające ciężarówce charakterystyczny wygląd, to dwa elementy: przykłady wykorzystania technologii i konstrukcji Volvo w celu zapewnienia kierowcy dodatkowych korzyści.

- Volvo FH pierwszej generacji to przełom, który całkowicie zmienił koncepcję nowoczesnego pojazdu ciężarowego. Od tego czasu nadal wyznaczamy nowe standardy w transporcie ciężarowym i wprowadziliśmy na rynek pięć kolejnych generacji tego samochodu ciężarowego. Naszą receptą na sukces było wykorzystanie najnowszej technologii w sposób, który zawsze zapewniał wyraźne korzyści naszym klientom i kierowcom. Jako dowód naszych udanych wysiłków w zakresie ciągłego doskonalenia i ciągłej ewolucji, Volvo FH jest jedyną ciężarówką, która trzykrotnie została wybrana "Międzynarodową ciężarówką roku"stwierdza Ylva Dalerstedt, Menedżer Segmentu Transportu Długodystansowego w Volvo Trucks .

 

 

 

Przeczytaj też:
Sposoby na obniżenie kosztów floty z telematyką Systemy telematyczne do zarządzania flotą są opracowywane z myślą o zapewnieniu pełniejszej kontroli nad wykorzystywaniem pojazdów, zwiększeniu wydajności i szeroko pojętej optymalizacji realizowanych zleceń. Dzięki zebranym danym można podejmować efektywniejsze i niezawodne decyzje w celu obniżenia całkowitego kosztu utrzymania floty.
Daimler Truck przeprowadza intensywne testy systemów wspomagających bezpieczeństwo W ramach przeprowadzonych ostatnio szeroko zakrojonych testów skupiono się przede wszystkim na systemach asystujących, które będą montowane w ciężarówkach i autobusach Daimler Truck od kwietnia 2024 r.
110 lat marki Textar Za oficjalny początek marki Textar przyjmuje się datę 23 lipca 1913 roku.
Mobil Delvac: trzy nowe kategorie olejów silnikowych już dostępne w Polsce Ultra, Modern i Legend to trzy nowe kategorie olejów silnikowych Mobil Delvac dostępne w polskiej sieci sprzedaży.
Cyfrowe wyświetlacze w ciężarówkach Scania Kierowcy Scania zyskają większą kontrolę nad pojazdem i jego otoczeniem dzięki sygnałom wysyłanym przez czujniki za każdym razem, gdy zbliża się zagrożenie lub konieczność podjęcia działania.
Firma TIRMET z nowym serwisem IVECO Firma TIRMET uruchomiła w Gręzowie pod Siedlcami swój nowy oddział, w którym będzie prowadzona sprzedaż oraz kompleksowa obsługa serwisowa pojazdów marki IVECO.
Ile kupiliśmy samochodów ciężarowych, dostawczych i autobusów pod koniec wakacji W grupie samochodów ciężarowych powyżej 3,5 t DMC w sierpniu 2023 r. według analiz PZPM przygotowanych na podstawie wstępnych danych CEP, zarejestrowano 4244 nowe pojazdy użytkowe. To jest znacznie więcej niż przed rokiem (+62 %) i więcej niż w lipcu br. (+37,3%).
DAF XB - do dystrybucji miejskiej DAF wprowadza na rynek pełną gamę pojazdów dystrybucyjnych w klasach od 7,5 do 19 ton DMC. Model XB to również ciężarówki elektryczne z zasilaniem akumulatorowym.
Jubileuszowy, setny DAF dla firmy Cargo Expert Group DAF-y XF Euro 6 w biało-czerwonych barwach Cargo Expert Group to, oprócz MAN-ów, trzon floty firmy z Nowego Tomyśla.