Cargo Expert DAF

Jubileuszowy, setny DAF dla firmy Cargo Expert Group

DAF-y XF Euro 6 w biało-czerwonych barwach Cargo Expert Group to, oprócz MAN-ów, trzon floty firmy z Nowego Tomyśla.

Obecnie kierowcy Cargo Expert Group będą mieli do dyspozycji również ciągniki siodłowe nowej generacji DAF, a konkretnie 17 ciągników siodłowych w modelu XG 480. Cięzarówki dostarczyła ESA Trucks Polska.

Firma Cargo Expert Group została założona w 2010 roku i mieści się w Nowym Tomyślu (woj. wielkopolskie). Obecnie firma zatrudnia blisko 300 osób, będąc jedną z największych firm transportowych w tej części kraju. Przedsiębiorstwo założone przez Arkadiusza Kierzka wyróżnia się profilem działalności. Cargo Expert Group specjalizuje się w usłudze truckingu. Jako przewoźnik kontraktowy transportuje naczepy swoich klientów głównie w Europie Zachodniej, w oparciu o długoterminowe umowy. W ramach kontraktu klient Cargo Expert Group otrzymuje na wyłączność pojazd wraz z wykwalifikowanymi kierowcami i pełną opiekę logistyczną ze strony przewoźnika. Trucking to rozwiązanie, które pozwala regularnie prowadzić przewozy drogowe bez inwestowania i zarządzania własną flotą ciągników, rekrutowania kierowców i obsługiwania logistyki.

- Mieliśmy przyjemność przekazać Cargo Expert Group partię 17 ciągników siodłowych DAF XG 480. Obchodziliśmy przy tym ważny jubileusz. Jeden z dostarczonych pojazdów to już setny DAF we flocie ekspertów od truckingu. Właśnie z tego powodu „ubraliśmy” go w okolicznościowe oklejenie, łączące czarne elementy z flagowym kolorem nowej generacji DAF, czyli Tuscan Yellow. Jestem pewny, że kierowcy Cargo Expert Group docenią niezrównany komfort, jaki zapewniają DAF-y XG. Firmie z Nowego Tomyśla życzę dalszego dynamicznego rozwoju i bezpiecznej eksploatacji nowych pojazdów – powiedział Karol Lewandowski, Regionalny Kierownik Sprzedaży w ESA Trucks Polska.

- Nasi kierowcy spędzają w trasie mnóstwo czasu, więc przestrzeń i komfort są dla nas kluczowe. Chcemy, żeby pracowali w najlepszych możliwych warunkach i jeździli bezpiecznymi ciągnikami. Między innymi z tych powodów zdecydowaliśmy się na DAF-y nowej generacji. Dla nas znaczenie ma jednak nie tylko jakość samego ciągnika, lecz także pozostałe elementy, które się z nim wiążą. Mam na myśli obsługę i podejście dealera oraz pewność jaką dają nam kontrakty serwisowe DAF – wyjaśnia Jarosław Potrzebowski, dyrektor Zarządzający Cargo Expert Group.

Ciągniki siodłowe dostarczone Cargo Expert Group to ciągniki siodłowe DAF XG napędzane 13-litrowymi silnikami Paccar-MX o mocy 480 KM. Pojazdy wyposażono m.in. w klimatyzację postojową oraz system kamer zastępujących tradycyjne lusterka.
DAF Trucks Polska Sp. z o.o, jest przedstawicielstwem DAF Trucks NV, producenta pełnej gamy ciągników i podwozi pod zabudowę, oferując odpowiedni pojazd dla każdego zastosowania. DAF jest również czołowym dostawcą usług: kontraktów serwisowych DAF MultiSupport, usług finansowych świadczonych przez PACCAR Financial, innowacyjnego systemu zarządzania flotą DAF Connect oraz najwyższej klasy systemu dystrybucji części zamiennych świadczonych przez PACCAR Parts. DAF Trucks N.V. ma zakłady produkcyjne w Eindhoven w Holandii, Westerlo w Belgii, Leyland w Wielkiej Brytanii oraz w Ponta Grossa w Brazylii oraz ponad 1000 dealerów i punktów serwisowych w Europie i poza nią. W Polsce autoryzowana sieć dealerów obejmuje 28 nowoczesnych serwisów rozmieszczonych przy najważniejszych węzłach transportowych.

Przeczytaj też:
Sposoby na obniżenie kosztów floty z telematyką Systemy telematyczne do zarządzania flotą są opracowywane z myślą o zapewnieniu pełniejszej kontroli nad wykorzystywaniem pojazdów, zwiększeniu wydajności i szeroko pojętej optymalizacji realizowanych zleceń. Dzięki zebranym danym można podejmować efektywniejsze i niezawodne decyzje w celu obniżenia całkowitego kosztu utrzymania floty.
Daimler Truck przeprowadza intensywne testy systemów wspomagających bezpieczeństwo W ramach przeprowadzonych ostatnio szeroko zakrojonych testów skupiono się przede wszystkim na systemach asystujących, które będą montowane w ciężarówkach i autobusach Daimler Truck od kwietnia 2024 r.
110 lat marki Textar Za oficjalny początek marki Textar przyjmuje się datę 23 lipca 1913 roku.
Mobil Delvac: trzy nowe kategorie olejów silnikowych już dostępne w Polsce Ultra, Modern i Legend to trzy nowe kategorie olejów silnikowych Mobil Delvac dostępne w polskiej sieci sprzedaży.
Cyfrowe wyświetlacze w ciężarówkach Scania Kierowcy Scania zyskają większą kontrolę nad pojazdem i jego otoczeniem dzięki sygnałom wysyłanym przez czujniki za każdym razem, gdy zbliża się zagrożenie lub konieczność podjęcia działania.
Firma TIRMET z nowym serwisem IVECO Firma TIRMET uruchomiła w Gręzowie pod Siedlcami swój nowy oddział, w którym będzie prowadzona sprzedaż oraz kompleksowa obsługa serwisowa pojazdów marki IVECO.
Ile kupiliśmy samochodów ciężarowych, dostawczych i autobusów pod koniec wakacji W grupie samochodów ciężarowych powyżej 3,5 t DMC w sierpniu 2023 r. według analiz PZPM przygotowanych na podstawie wstępnych danych CEP, zarejestrowano 4244 nowe pojazdy użytkowe. To jest znacznie więcej niż przed rokiem (+62 %) i więcej niż w lipcu br. (+37,3%).
Najchętniej kupowana ciężarówka Volvo ma już 30 lat Dziś mija 30 lat, odkąd Volvo Trucks wprowadziło na rynek model FH, najlepiej sprzedającą się ciężarówkę w historii firmy.
DAF XB - do dystrybucji miejskiej DAF wprowadza na rynek pełną gamę pojazdów dystrybucyjnych w klasach od 7,5 do 19 ton DMC. Model XB to również ciężarówki elektryczne z zasilaniem akumulatorowym.