Wielton Dobosz Trans

Naczepy Wielton ponownie we flocie Dobosz Trans

W 2023 roku firma transportowa Dobosz Trans zamówiła łącznie u wieluńskiego producenta ponad 80 standardowych naczep kurtynowych.

Odbiór pierwszych 50 sztuk Curtain Master miał miejsce pod koniec drugiego kwartału br., natomiast dostarczenie kolejnych 32 pojazdów zaplanowano na wrzesień tego roku. Do tej pory wieluński producent dostarczył temu kontrahentowi ponad 120 naczep kurtynowych.

Zamówione pojazdy wyposażone zostały w autorskie rozwiązania telematyczne marki Aberg Connect wchodzącej w skład Grupy Wielton. Aberg Connect to marka odpowiedzialna za digitalizację produktów Grupy Wielton. Dostęp do bieżących danych o pojeździe ułatwia zarządzanie flotą i pozwala na redukcję kosztów operacyjnych. Od przyszłego roku nowe naczepy marek Grupy dostarczane na rynki unijne będą wyposażane w rozwiązania telematyczne i TPMS Aberg Connect. Systemy te będą dostarczać bieżących informacji o aktualnej pozycji i stanie pojazdów, zwiększając bezpieczeństwo codziennej pracy kierowców zawodowych.

Już po raz kolejny firma Dobosz Trans zdecydowała się na zakup naczep kurtynowych Curtain Master marki Wielton. Jeszcze w grudniu 2022 r. kontrahent odebrał 30 naczep kurtynowych wyprodukowanych przez producenta z Wielunia. Są to pojazdy uniwersalne, mogące transportować różnego typu ładunki o zróżnicowanych gabarytach. Gwarancją wysokiej jakości i wytrzymałości konstrukcji Curtain Master są liczne testy przeprowadzone w Dziale Badawczo-Rozwojowym firmy Wielton. Specjalna konstrukcja belki w przedniej części pojazdu wykonana została jako profil zamknięty, dzięki czemu naczepa posiada optymalną wytrzymałość (42 tony) i odpowiedni rozkład naprężeń. W zależności od konfiguracji, masa pojazdu może zaczynać się już od 6100 kg. Dodatkowo profil przypodłogowy wyposażony został w zabezpieczającą ładunek listwę Safety Lock. Współpraca Wielton i Dobosz Trans rozpoczęła się w 2014 roku. 

- Cieszymy się, że współpraca Wieltonu z doświadczoną firmą Dobosz Trans się rozwija i kolejne zamówienia dotyczą coraz większej ilości pojazdów. Jest to potwierdzeniem tego, że produkty marki Wielton są wysokiej jakości i spełniają oczekiwania naszych kontrahentów. Dodatkowo, zamówione pojazdy wyposażone zostały w autorskie rozwiązania telematyczne jednej z marek Grupy Wielton - Aberg Connect. Obecny rynek stawia przed nami wiele wyzwań, a nic tak nie buduje i nie motywuje do działania jak klienci wracający po raz kolejny po nasze produkty oferowane wraz z kompleksowym pakietem usługmówił Ireneusz Golec, Dyrektor Sprzedaży Flot Wielton S.A.

Firma Dobosz Trans specjalizuje się w transporcie drogowym na terenie Polski oraz Europy zachodniej. Firma ta, posiadająca w swojej flocie obecnie ponad 200 pojazdów, obchodziła w minionym roku dwudziestolecie swojej działalności. Kadra złożona z 250 osób łącznie w ciągu roku obsługuje ponad 40000 transportów. Siedziba firmy zlokalizowana jest w Kolonii Biskupskiej w województwie opolskim.

- Jako firma o ugruntowanej pozycji i z ponad 20 letnim doświadczeniem mamy doskonałe rozeznanie jakie produkty spełniają nasze oczekiwania pod względem technologicznym, jakościowym czy wytrzymałościowym. Od kilku lat w naszej flocie znajdują się naczepy marki Wielton i każda współpraca przebiegała bez zarzutów. Wielton to firma, która wsłuchuje się w głos rynku i odpowiada na potrzeby firm transportowych, dlatego po raz kolejny zdecydowaliśmy się na produkty tej marki. Już we wrześniu do naszej floty dołączą kolejne 32 naczepy kurtynowe tego wieluńskiego producentadodaje Maciej Dobosz, Prezes firmy Dobosz Trans.Przeczytaj też:
Wielton z szerokim portfolio innowacyjnych pojazdów i rozwiązań na NUFAM 2023 Wielton, podczas Specjalistycznych Targów Pojazdów Użytkowych NUFAM 2023 w Karlsruhe, zaprezentuje aż 8 nowoczesnych produktów.
Nowa generacja opon do naczep Krone Latem 2023 roku producent naczep firma Krone wprowadzi nową generację opon Krone Trusted Tyre Comfort.
Wielton nowym dostawcą naczep dla duńskiego PNO Duńska firma PNO, specjalizująca się w wynajmie naczep, rozpoczęła współpracę z polskim producentem naczep.
60 naczep kurtynowych Wielton dołączyło do floty MAGTRANS Firma transportowa MAGTRANS Sp. z o. o., mająca swoją siedzibę w Busku-Zdroju, zamówiła u wieluńskiego producenta naczepy kurtynowe Curtain Master Mega.
500 naczepa Schmitz Cargobull dla FM Logistic EWT Truck & Trailer Polska Sp. z. o. o., generalny przedstawiciel firmy Schmitz Cargobull w Polsce współpracuje FM Logistic niemal od początku swojej działalności.
Oficjalne otwarcie zakładu Schmitz Cargobull w Wielkiej Brytanii Premierą jest nowa naczepa firanka S.CS FREEPOST, która jest również po raz pierwszy prezentowana angielskim przewoźnikom.
Naczepa Profi Liner firmy Krone ma już 25 lat! Naczepa kurtynowa Profi Liner firmy Krone obchodzi w tym roku swoje 25 urodziny.
Nowe naczepy Wielton dla firmy Francepol Spółka PTH Francepol, w styczniu 2023 roku, zamówiła 100 naczep u wieluńskiego producenta. Kontrakt dotyczy wyprodukowania 50 szt. standardowych naczep kurtynowych Curtain Master i 50 naczep kurtynowych Curtain Master Mega.
Rynek naczep w dwóch pierwszych miesiącach 2023 roku Od początku 2023r. grupa nowych przyczep i naczep o DMC pow. 3,5 t osiągnęła 4094 szt., co oznacza zmniejszenie popytu na te pojazdy o 7,6% w porównaniu z sytuacją w 2022 roku. Przyczep przybyło 409 szt. (-7,7%) a naczep 3685 (-7,6%).