Magtrans Wielton

60 naczep kurtynowych Wielton dołączyło do floty MAGTRANS

Firma transportowa MAGTRANS Sp. z o. o., mająca swoją siedzibę w Busku-Zdroju, zamówiła u wieluńskiego producenta naczepy kurtynowe Curtain Master Mega.

Kontrakt jest wynikiem wieloletniej współpracy obu firm i obejmuje wyprodukowanie 60 szt. tych pojazdów. Finalizacja zamówienia miała miejsce na koniec I kwartału 2023 roku.
Uniwersalne naczepy kurtynowe Curtain Master Mega marki Wielton cieszą się dużym zainteresowaniem z uwagi na możliwość przewożenia różnorodnych ładunków. To doskonałe rozwiązanie do transportu towarów z przemysłu motoryzacyjnego oraz ładunków,
w przypadku których niezbędna jest szczelność, trwałość i duża pojemność załadunkowa, jak napoje, opony, sprzęt AGD czy pojemniki gitterbox. W modelu MEGA występuje możliwość transformacji naczepy oraz regulacji jej wysokości przez zmianę poziomu zawieszenia i dachu. Na życzenie klienta, pojazd może zostać wyposażony w drugi poziom podłogi oraz zostać przystosowany do transportu koleją. Ponadto, naczepy posiadają certyfikaty VDI, DC oraz do przewozu napoi.
Przekazanie 60 sztuk pojazdów Curtain Master Mega to kolejne zamówienie realizowane przez wieluńskiego producenta na zlecenie firmy MAGTRANS. Współpraca została nawiązana już w 2004 roku. Łącznie w ciągu ostatnich lat zakłady Wieltonu wyprodukowały dla tego kooperanta już ponad 280 szt. naczep kurtynowych w wersji MEGA i standard.

- Z firmą MAGTRANS współpracujemy od 19 lat. Nasze doświadczenie i wysokiej jakości produkty przyczyniły się do tego, że przewoźnik ten mimo zmiany pokoleniowej od lat świadczy swoje usługi z wykorzystaniem naczep marki Wielton. Wspólnie tworzyliśmy i testowaliśmy wiele rozwiązań konstrukcyjnych w trosce o każdy szczegół. To bardzo budujące, kiedy kontrahent wraca do nas i zamawia kolejne produkty. Wsłuchujemy się w oczekiwania naszych klientów i dokładamy wszelkich starań, aby skutecznie wspierać ich biznes – powiedział Ireneusz Golec, Dyrektor Sprzedaży Flot Wielton S.A.

MAGTRANS Sp. z o.o. to rodzinna firma z całkowicie polskim kapitałem. Posiada ponad 41 letnie doświadczenie w transporcie i spedycji na terenie Europy. Kooperant logistyczny dużych producentów węglowych, prowadzi jeden z większych składów opałowych w województwie świętokrzyskim. Jako deweloper nieruchomości komercyjnych realizuje centra logistyczno-magazynowe. Zajmuje się również hurtową i detaliczną sprzedażą płynnych paliw, a jej partnerem w tym zakresie od 16 lat jest koncern BP. Flota MAGTRANS składa się z około 400 pojazdów, a naczepy marki Wielton przewożą głównie towary budowlane, motoryzacyjne, AGD czy FMCG. Rocznie firma realizuje około 60 000 zleceń transportowych, a wsparcie i doradztwo podczas kooperacji zapewnia obecnie kadra składająca się z 550 osób.

- Celem naszej firmy jest kompleksowa obsługa zamówień i zapewnienie jak najlepszego rozwiązania logistycznego dla klientów. Różnorodna flota MAGTRANS stale się rozrasta. Poszukiwaliśmy niezawodnych rozwiązań i tak nawiązała się wieloletnia już współpraca z firmą Wielton, która dzięki rozbudowanej i dopracowanej ofercie produktowej, umożliwia nam realizację każdego, nawet najbardziej wymagającego zlecenia – mówił Piotr Magdziak, Członek Zarządu MAGTRANS Sp. z o.o.

Pakiet mobilności, regulujący kwestię usług transportowych na terenie UE, jak i rosnące ceny paliw spowodowały, że coraz częściej wybierane są nie tylko naczepy lekkie, ale również pojazdy o zwiększonej ładowności. Z roku na rok coraz większa uwaga kładziona jest na dbałość o środowisko naturalne, w tym szczególnie na redukcję emisji. Istotną cechą uniwersalnych naczep Curtain Master Mega jest zwiększona kubatura umożliwiająca przewóz większej ilości ładunków jednym transportem. To przekłada się nie tylko redukcję zużycia paliw czy ograniczenie śladu węglowego, ale i szybszą realizację zleceń.

Przeczytaj też:
Wielton nowym dostawcą naczep dla duńskiego PNO Duńska firma PNO, specjalizująca się w wynajmie naczep, rozpoczęła współpracę z polskim producentem naczep.
500 naczepa Schmitz Cargobull dla FM Logistic EWT Truck & Trailer Polska Sp. z. o. o., generalny przedstawiciel firmy Schmitz Cargobull w Polsce współpracuje FM Logistic niemal od początku swojej działalności.
Oficjalne otwarcie zakładu Schmitz Cargobull w Wielkiej Brytanii Premierą jest nowa naczepa firanka S.CS FREEPOST, która jest również po raz pierwszy prezentowana angielskim przewoźnikom.
Naczepa Profi Liner firmy Krone ma już 25 lat! Naczepa kurtynowa Profi Liner firmy Krone obchodzi w tym roku swoje 25 urodziny.
Nowe naczepy Wielton dla firmy Francepol Spółka PTH Francepol, w styczniu 2023 roku, zamówiła 100 naczep u wieluńskiego producenta. Kontrakt dotyczy wyprodukowania 50 szt. standardowych naczep kurtynowych Curtain Master i 50 naczep kurtynowych Curtain Master Mega.
Rynek naczep w dwóch pierwszych miesiącach 2023 roku Od początku 2023r. grupa nowych przyczep i naczep o DMC pow. 3,5 t osiągnęła 4094 szt., co oznacza zmniejszenie popytu na te pojazdy o 7,6% w porównaniu z sytuacją w 2022 roku. Przyczep przybyło 409 szt. (-7,7%) a naczep 3685 (-7,6%).
Grupa Wielton szacuje rekordowy poziom przychodów w ubiegłym roku W 2022 r. szacowane przychody Grupy Wielton po raz pierwszy w historii wyniosły ok. 3,44 mld zł, rosnąc o 28 proc.
Wielton dostarczy naczepy podkontenerowe do przewozu płynnych elektrolitów Firma transportowo – logistyczna ADECON, specjalizująca się w przewozie materiałów niebezpiecznych, podpisała w 2022 r. umowę na wyprodukowanie przez Wielton łącznie 48 naczep.
Niezwykła aukcja Wielton dla WOŚP Z okazji 31. finału WOŚP Grupa Wielton przygotowała aukcję, której zwycięzca będzie mógł zwiedzić infrastrukturę Działu Badawczo-Rozwojowego w Wieluniu, od kuchni zobaczyć jak wygląda proces całopojazdowego badania prototypów.