Akcja Busy A2 ITD

Co sprawdzali tym razem wielkopolscy inspektorzy ITD?

Kierowcy busów na A2 pod lupą wielkopolskich inspektorów

Akcja Busy - o co chodziło tym razem? Inspektorzy z kilku oddziałów wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego kontrolowali 13 kwietnia na autostradzie A2 przy PPO Gołuski transport drogowy rzeczy busami zarówno w przewozie międzynarodowym jak i krajowym. Te pojazdy, które wzbudzały podejrzenia inspektorów, że były przeładowane, ważono. Inspektorzy sprawdzali też licencje wspólnotowe uprawniające przedsiębiorców do wykonywania przewozów międzynarodowych, świadectwa kierowców spoza Unii Europejskiej, ich badania lekarskie i psychologiczne, a także ważność badań technicznych pojazdów oraz ich stan. Podczas kontroli w jednym przypadku kierująca pojazdem obywatelka Niderlandów nie miała przy sobie wypisu z licencji.

Podczas sprawdzania busów krajowych okazało się, że trzy z nich miały przekroczoną dopuszczaną masę całkowitą (dmc) 3,5 t o równo 700 kg. Jeden z busów wiózł rybki akwariowe w workach i w styropianowych pudłach, inny dwie sofy i puszki z farbą, natomiast trzeci jako pomoc drogowa załadował zbyt ciężkie auto osobowe, które spowodowało przekroczenie dmc. Wszyscy trzej kierowcy otrzymali mandaty karne w sumie na kwotę 3000 zł.

Info: WITD Poznań

Przeczytaj też:
Kontrole w transporcie kontenerów Zespół kontrolny z WITD w Gdańsku w dniu 01 czerwca 2023r. w godzinach popołudniowych prowadził działania kontrolne na trasie S7, gdzie inspektorzy wzięli pod lupę kierowców ciężarówek z ładunkami w kontenerach.
Transport nienormatywny zmylił inspektorów W dniu 8 maja br. podczas typowania pojazdów do kontroli, inspektor pełniący służbę na motocyklu zwrócił uwagę na pojazd członowy, przewożący otwarty 40 stopowy kontener na niskopodwoziowej naczepie.
Groźny pożar naczepy z ładunkiem niebezpiecznym W dniu 10 maja doszło do groźnego dla środowiska pożaru naczepy. Transport nie miał oznakowań ADR.
Wysoki manat za trawę w rolkach Zamiast dopuszczalnych osiemnastu ton były aż prawie dwadzieścia trzy - przekonał się o tym kierowca ciężarówki, który realizował transport na potrzeby własne.
Śmieciarka też może być załadowana ponad normę Nadmiar ładunku wynoszący nieco ponad 4 tony i nacisk osi przekroczony o ponad 3,5 tony.
Gdy szef sam kieruje... niestety mandat jest wyższy Gdy prowadzisz na karcie dziewczyny, w dodatku gdy nie ma ona uprawnień...
Ile maksymalnie mogą mieć zbiorniki paliwa w ciężarówce? Zespół pojazdów litewskiego przewoźnika miał zbyt duże zbiorniki paliwa, co było niezgodnie z umową ADR.
Młody kierowca z naruszeniami czasu pracy Od niedawna wykonywał zawód kierowcy na trasach międzynarodowych. To coraz częstsze tłumaczenie, które słyszą od kierowców wielkopolscy inspektorzy.
Dzień po przeglądzie rejestracyjnym zatrzymany dowód Dzień po obowiązkowym przeglądzie technicznym zestaw wyglądał tak, jakby latami nie przeszedł w ogóle żadnego przeglądu.