Młody kierowca cięzarówki

Młody kierowca z naruszeniami czasu pracy

Od niedawna wykonywał zawód kierowcy na trasach międzynarodowych. To coraz częstsze tłumaczenie, które słyszą od kierowców wielkopolscy inspektorzy.

 

Kierowca ciężarówki z Litwy wykonywał międzynarodowy transport drogowy rzeczy w postaci materiałów budowlanych z Polski do Belgii. Prawidłowość przewozu skontrolowali 14 marca na autostradzie A2 w Żdżarach inspektorzy z Konina.
Po przeanalizowaniu danych zawartych na karcie cyfrowej oraz zapisanych w tachografie inspektorzy ustalili, że kierowca wielokrotnie naruszał normy dotyczące odpoczynków. Przekroczył między innymi dzienny czas prowadzenia pojazdu powyżej 10 godz. o 3 godz. i 49 min., skrócił wymagany skrócony okres odpoczynku dziennego o 2 godz. i 48 min., a także skrócił wymagany skrócony okres odpoczynku tygodniowego o 1 godz. i 25 min.

Za te naruszenia kierowcę ukarano mandatami karnymi na sumę 1100 zł, natomiast przedsiębiorca musiał zapłacić kaucję w kwocie 2350 zł. Podczas kontroli kierowca powiedział inspektorom, że nie poznał jeszcze dokładnie zasad dotyczących obliczania czasu pracy, ponieważ dopiero od niedawna wykonuje zawód kierowcy na trasach międzynarodowych. To kolejny przypadek kierowcy zatrzymanego przez wielkopolskich inspektorów, który był niedouczony i nieprzygotowany do wykonywania swojego zawodu.

Info: WITD Poznań

Przeczytaj też:
Kontrole w transporcie kontenerów Zespół kontrolny z WITD w Gdańsku w dniu 01 czerwca 2023r. w godzinach popołudniowych prowadził działania kontrolne na trasie S7, gdzie inspektorzy wzięli pod lupę kierowców ciężarówek z ładunkami w kontenerach.
Transport nienormatywny zmylił inspektorów W dniu 8 maja br. podczas typowania pojazdów do kontroli, inspektor pełniący służbę na motocyklu zwrócił uwagę na pojazd członowy, przewożący otwarty 40 stopowy kontener na niskopodwoziowej naczepie.
Groźny pożar naczepy z ładunkiem niebezpiecznym W dniu 10 maja doszło do groźnego dla środowiska pożaru naczepy. Transport nie miał oznakowań ADR.
Wysoki manat za trawę w rolkach Zamiast dopuszczalnych osiemnastu ton były aż prawie dwadzieścia trzy - przekonał się o tym kierowca ciężarówki, który realizował transport na potrzeby własne.
Śmieciarka też może być załadowana ponad normę Nadmiar ładunku wynoszący nieco ponad 4 tony i nacisk osi przekroczony o ponad 3,5 tony.
Co sprawdzali tym razem wielkopolscy inspektorzy ITD? Kierowcy busów na A2 pod lupą wielkopolskich inspektorów
Gdy szef sam kieruje... niestety mandat jest wyższy Gdy prowadzisz na karcie dziewczyny, w dodatku gdy nie ma ona uprawnień...
Ile maksymalnie mogą mieć zbiorniki paliwa w ciężarówce? Zespół pojazdów litewskiego przewoźnika miał zbyt duże zbiorniki paliwa, co było niezgodnie z umową ADR.
Dzień po przeglądzie rejestracyjnym zatrzymany dowód Dzień po obowiązkowym przeglądzie technicznym zestaw wyglądał tak, jakby latami nie przeszedł w ogóle żadnego przeglądu.