Skradzione zestawy ciężarowe na Dolnym Śląsku

WITD Wrocław zestawy

W dniu 8 lutego inspektorzy z kłodzkiego oddziału dolnośląskiej ITD patrolując ulice Kłodzka zatrzymali do kontroli dwa zestawy ciężarowe, co do których mieli podejrzenie, iż mogą być przedmiotem przestępstwa.


Przypuszczenia inspektorów potwierdziły się. Oba ciągniki siodłowe używane przez krajowego przewoźnika na podstawie informacji zawartych w dostępnej im bazie danych były poszukiwane. Widniały jako pojazdy skradzione. Pojazdy zostały zabezpieczone, a kierowców przekazano do jednostki Policji w celu przeprowadzenia dalszych czynności.

Była to druga akcja dolnośląskich inspektorów po tym, jak dzień wcześniej rano 7 lutego, patrol zauważył w sąsiedztwie wałbrzyskiej specjalnej strefy ekonomicznej samochód ciężarowy, który kierowca zaparkował na przejściu dla pieszych. Funkcjonariusze podjęli interwencję w wyniku, której okazało się, że kierowca ciężarówki zatrzymał się w tym miejscu ponieważ pieszo udał się na teren jednej z fabryk aby uzyskać informację o planowanym czasie załadunku. Inspektorzy w trakcie kontroli dokonali weryfikacji pojazdów w dostępnych im bazach danych i uzyskali informację, iż ciągnik siodłowy, którego używał krajowy przewoźnik jest poszukiwany w związkiem ze zgłoszeniem jego kradzieży. Sprawę do dalszego postępowania przejął obecny na miejscu kontroli funkcjonariusz Policji. Pojazd został zabezpieczony, a kierowca doprowadzony do jednostki Policji w celu przeprowadzenia z nim dalszych czynności procesowych.


Info: WITD Wrocław

Przeczytaj też:
Młody kierowca z naruszeniami czasu pracy

Od niedawna wykonywał zawód kierowcy na trasach międzynarodowych. To coraz częstsze tłumaczenie, które słyszą od kierowców wielkopolscy inspektorzy.

Dzień po przeglądzie rejestracyjnym zatrzymany dowód

Dzień po obowiązkowym przeglądzie technicznym zestaw wyglądał tak, jakby latami nie przeszedł w ogóle żadnego przeglądu.

Na trzysta ciężarówek tylko jedna zatrzymana. Wspólna akcja ITD i niemieckiej policji

Sposoby manipulacji w tachografach, kontrola i ich wykrywanie były głównym tematem wspólnych warsztatów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego i Policji z Brandenburgii.

Lepiej bez karty, czy wykroczenia z kartą?

Kierowca litewskiej ciężarówki od prawie miesiąca jeździł bez karty kierowcy, ponieważ jego karta utraciła ważność.

Dynamiczne kontrole ciężarówek na A4

W ubiegłą środę na dolnośląskim odcinku autostrady A4 pomiędzy zjazdem do miejscowości Kąty Wrocławskie, a zjazdem do Strzegomia, przeprowadzono akcję dynamicznych kontroli kierowców samochodów ciężarowych.

Antena DSRC - co oznacza dla kierowców ciężarówek?

W dniu 14 lutego br. zachodniopomorscy inspektorzy na autostradzie A6 przeprowadzali kontrole drogowe z użyciem anteny DSRC.

Bus bez ładunku ważył więcej, niż jego dopuszczalna masa całkowita

Solidny ciężarowy Mercedes-Benz Vario z czterolitrowym silnikiem Diesla został zarejestrowany z dopuszczalną masą całkowitą do 3,5 t.

Ciężarówka jadąca pod prąd wywołuje panikę wśród kierowców

Do niecodziennego zdarzenia doszło na ulicy w Wiedniu. Kierowca jadący pod prąd spowodował zamieszanie w porannym ruchu.

Starsi kierowcy - zagrożenie czy bezpieczeństwo?

Szacuje się, że w 2050 roku w krajach Unii Europejskiej odsetek osób w wieku 50 i więcej lat będzie wynosił prawie 50 proc. ogółu populacji.

Wyszukiwarka

Informacje