Wielton dostarczy naczepy podkontenerowe do przewozu płynnych elektrolitów

Saeco Wielton

Firma transportowo – logistyczna ADECON, specjalizująca się w przewozie materiałów niebezpiecznych, podpisała w 2022 r. umowę na wyprodukowanie przez Wielton łącznie 48 naczep.

 

W połowie stycznia br. ADECON odebrał 12 naczep podkontenerowych, będących pierwszą częścią zamówienia. Kontrakt z wieluńskim producentem dotyczy wyprodukowania i dostarczenia super lekkich naczep podkontenerowych Container Master SL TANK do przewozu substancji płynnych i standardowych rozsuwanych naczep podkontenerowych (model NP3R45R2GOSL). Pozostała część zamówienia zostanie przekazana do nowego kontrahenta w maju br.

Naczepy Container Master SL TANK to wysoce specjalistyczne produkty przeznaczone do przewozu kontenerów chemicznych 20 ISO (tank) 23 i 35, a także nadwozi typu SWAP. Istotną cechą ładunków ciekłych jest to, że przemieszczają się podczas transportu, dlatego płaska, stała i trzyosiowa rama, poprzeczki oraz belki główne zostały wykonane z wysokowytrzymałej stali S700. Wysoką trwałość ramy zapewniają również belki główne o wysokości 450 mm (będące jednymi z najwyższych w klasie), a także zastosowanie zastrzałów krzyżowych, które zapobiegają jej skręcaniu. Dzięki użyciu lekkiej, perforowanej konstrukcji produkt cechuje niska masa własna. W zależności od konfiguracji może ważyć od 2900 kg do 3400 kg, co gwarantuje maksymalną ładowność. Pojazd jest wyposażony w osie SAF i zabezpieczony antykorozyjnie poprzez malowanie kataforetyczne. Naczepy te pozwalają na pracę z ciągnikami 2-, jak i 3-osiowymi, dając możliwość zmiany konfiguracji zestawu w zależności od potrzeb klientów. Dla firmy ADEON pojazdy wyposażono dodatkowo w wiele specjalistycznych rozwiązań, jak pojemniki na węże umożliwiające wypompowywanie cieczy, wannę ociekową ze stali nierdzewnej, czy podesty wejściowe i uchwyty ułatwiające wejście.

- Cieszymy się, że firma ADECON zaufała naszej wiedzy i doświadczeniu, dzięki czemu naczepy Wieltonu będą służyły do przewozu wysoce wyspecjalizowanych towarów. W tym przypadku nie ma kompromisów, ponieważ nie możemy pozwolić, aby ładunek podczas transportu został uszkodzony. Nasze produkty poddajemy wielu testom nie tylko w Dziale Badań i Rozwoju, ale także u naszych klientów. Stawiamy na wysoką jakość i trwałość produktów. Jesteśmy firmą, która nie boi się wyzwań i nieustannie szukaj nowych rozwiązań, chcąc spełni najbardziej specyficzne oczekiwania klientów. Mamy nadzieję, że to udany początek naszej współpracy z firmą ADECONpowiedział Przemysław Skrivanek, Dyrektor Sprzedaży Flotowej Wielton S.A.

Do floty firmy ADECON dołączą także rozsuwane naczepy podkontenerowe marki Wielton, model NP3R45R2GOSL. To produkty uniwersalne, które mogą być rozsuwane mechanicznie lub za pomocą systemu pneumatycznego. Podobnie, jak Container Master SL TANK, są naczepami lekkimi (od 4810 kg), wykonanymi z wytrzymałej stali S700. Trzy konfiguracje ramy pozwalają na transport szerokiego wachlarza kontenerów, w tym 20, 2x20, 30, 40, a także 45’’ bez zezwoleń. Model ten wyposażony jest w przykręcane stalowe podesty czy dodatkowe oboje na linii zamków. Przód i tył naczepy są wysuwane, a w standardzie dostępne są dwie pozycje sworznia i wysokości siodła (1090/1170 mm). Unikalną cechą produktu jest to, że kontenery 20’ mogą być rozładowywane zarówno z przodu, jak i z tyłu pojazdu.

ADECON Sp. z o.o. istnieje na rynku od 2007 roku. Spółka specjalizuje się w przewozie towarów niebezpiecznych typu ADR i transporcie w temperaturze kontrolowanej. Świadczy także usługi związane z optymalizacją procesów logistycznych i profesjonalnym doradztwem w tym zakresie. Firma posiada bogate doświadczenie w tworzeniu indywidualnych rozwiązań na potrzeby klienta. Na pierwszym miejscu stawia na komfort i bezpieczeństwo usługobiorcy,
z tego względu wszystkie pojazdy floty dobierane są z niebywałą starannością.

- Naczepy Container Master SL TANK marki Wielton są wykorzystywane w naszej firmie do przewozu płynnego elektrolitu, będącego komponentem m.in. baterii w samochodach elektrycznych. To bardzo wymagający ładunek, którego przewóz standardową naczepą podkontenerową jest mocno utrudniony. W ofercie Wieltonu znaleźliśmy produkty, które spełniają wszystkie nasze wymagania dot. wytrzymałości, bezpieczeństwa i mobilności. Posiadają pełną zgodność z ADR i specjalistyczne wyposażenie niezbędne do transportu kontenerów chemicznych. Dodatkowo, super lekkie, a jednocześnie trwałe i stabilne konstrukcje Container Master SL TANK pozwolą nam przewieźć ładunki o większej wadze, dzięki czemu zredukujemy ślad węglowy. Z niecierpliwością czekamy na pozostałą część zamówienia. Dziękujemy firmie Wielton za partnerskie oraz profesjonalne podejście, dzięki któremu ta transakcja doszła do skutkumówi Adrian Dolny, Group CEO ADECON Sp. z o.o.

Przeczytaj też:
Nowe naczepy Wielton dla firmy Francepol

Spółka PTH Francepol, w styczniu 2023 roku, zamówiła 100 naczep u wieluńskiego producenta. Kontrakt dotyczy wyprodukowania 50 szt. standardowych naczep kurtynowych Curtain Master i 50 naczep kurtynowych Curtain Master Mega.

Rynek naczep w dwóch pierwszych miesiącach 2023 roku

Od początku 2023r. grupa nowych przyczep i naczep o DMC pow. 3,5 t osiągnęła 4094 szt., co oznacza zmniejszenie popytu na te pojazdy o 7,6% w porównaniu z sytuacją w 2022 roku. Przyczep przybyło 409 szt. (-7,7%) a naczep 3685 (-7,6%).

Grupa Wielton szacuje rekordowy poziom przychodów w ubiegłym roku

W 2022 r. szacowane przychody Grupy Wielton po raz pierwszy w historii wyniosły ok. 3,44 mld zł, rosnąc o 28 proc.

Niezwykła aukcja Wielton dla WOŚP

Z okazji 31. finału WOŚP Grupa Wielton przygotowała aukcję, której zwycięzca będzie mógł zwiedzić infrastrukturę Działu Badawczo-Rozwojowego w Wieluniu, od kuchni zobaczyć jak wygląda proces całopojazdowego badania prototypów.

Rok 2022 u producentów naczep i przyczep

Popyt na naczepy i przyczepy ciężarowe rozwijał się w dużej części w wyniku wcześniejszych rejestracji ciągników samochodowych. Niestety rejestracje ciężarówek w grudniu wyhamowały, jednak naczepy odnotowały wzrost.

Wywrotki Wielton z nowymi udoskonaleniami

Spółka Wielton wprowadziła modernizacje i ulepszenia do swoich flagowych wywrotek. Modele Bulk Master i Weight Master zostały udoskonalone pod kątem zwiększenia ich trwałości i użyteczności.

Lód na dachu naczepy - Krone ma na to sposób

Zalegający lód na dachu naczepy to problem nie tylko kierowcy, ale też i jego szefa.

Spółka Wielton Logistic z nowymi ciągnikami siodłowymi IVECO

W listopadzie br. do floty Wielton Logistic dołączyło kolejnych siedem pojazdów ciężarowych IVECO S-WAY.

Schmitz Cargobull dostarcza zabudowę do ciężarówki napędzanej wodorem

Firma Schmitz Cargobull dostarczyła nadwozie typu furgon M.KO do podwozia napędzanego wodorem.

Wyszukiwarka

Informacje