Bus bez ładunku ważył więcej, niż jego dopuszczalna masa całkowita

Mercedes vario

Solidny ciężarowy Mercedes-Benz Vario z czterolitrowym silnikiem Diesla został zarejestrowany z dopuszczalną masą całkowitą do 3,5 t.

 

Wezwani przez inspektorów policjanci z Leszna mieli wyjaśnić ewentualną możliwość fałszowania dokumentacji przed zarejestrowaniem małej ciężarówki.
W dniu 26 stycznia patrol Inspekcji Transportu Drogowego z Leszna kontrolował pojazdy ciężarowe w miejscowości Maryszewice. Inspektorzy zauważyli samochód ciężarowy, którym przewożono zaledwie kilka palet na potrzeby własne.

Pojazd wzbudził podejrzenia inspektorów z uwagi na swoje duże gabaryty, dość niestandardowe jak na popularnego busa. W związku z tym, że ciężarówka była zarejestrowana z masą do 3,5 t skierowano ją na punkt wagowy. Pomiar wykazał, że bez ładunku ważyła 4,4 t przy dopuszczalnej masie całkowitej pojazdu wynoszącej 3,5 t. W związku z niezgodnością mas pojazdu zatrzymano dowód rejestracyjny za stan niezgodny z rzeczywistym. Wezwano też patrol policji, by wyjaśnić pojawiające się wątpliwości.

Info: WITD Poznań

Przeczytaj też:
Młody kierowca z naruszeniami czasu pracy

Od niedawna wykonywał zawód kierowcy na trasach międzynarodowych. To coraz częstsze tłumaczenie, które słyszą od kierowców wielkopolscy inspektorzy.

Dzień po przeglądzie rejestracyjnym zatrzymany dowód

Dzień po obowiązkowym przeglądzie technicznym zestaw wyglądał tak, jakby latami nie przeszedł w ogóle żadnego przeglądu.

Na trzysta ciężarówek tylko jedna zatrzymana. Wspólna akcja ITD i niemieckiej policji

Sposoby manipulacji w tachografach, kontrola i ich wykrywanie były głównym tematem wspólnych warsztatów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego i Policji z Brandenburgii.

Lepiej bez karty, czy wykroczenia z kartą?

Kierowca litewskiej ciężarówki od prawie miesiąca jeździł bez karty kierowcy, ponieważ jego karta utraciła ważność.

Dynamiczne kontrole ciężarówek na A4

W ubiegłą środę na dolnośląskim odcinku autostrady A4 pomiędzy zjazdem do miejscowości Kąty Wrocławskie, a zjazdem do Strzegomia, przeprowadzono akcję dynamicznych kontroli kierowców samochodów ciężarowych.

Antena DSRC - co oznacza dla kierowców ciężarówek?

W dniu 14 lutego br. zachodniopomorscy inspektorzy na autostradzie A6 przeprowadzali kontrole drogowe z użyciem anteny DSRC.

Skradzione zestawy ciężarowe na Dolnym Śląsku

W dniu 8 lutego inspektorzy z kłodzkiego oddziału dolnośląskiej ITD patrolując ulice Kłodzka zatrzymali do kontroli dwa zestawy ciężarowe, co do których mieli podejrzenie, iż mogą być przedmiotem przestępstwa.

Ciężarówka jadąca pod prąd wywołuje panikę wśród kierowców

Do niecodziennego zdarzenia doszło na ulicy w Wiedniu. Kierowca jadący pod prąd spowodował zamieszanie w porannym ruchu.

Starsi kierowcy - zagrożenie czy bezpieczeństwo?

Szacuje się, że w 2050 roku w krajach Unii Europejskiej odsetek osób w wieku 50 i więcej lat będzie wynosił prawie 50 proc. ogółu populacji.

Wyszukiwarka

Informacje