Ciężarówka jadąca pod prąd wywołuje panikę wśród kierowców

kierowca ciężarówki pod prąd jedzie

Do niecodziennego zdarzenia doszło na ulicy w Wiedniu. Kierowca jadący pod prąd spowodował zamieszanie w porannym ruchu.

 

W poniedziałek około godziny 8.40 w 17. dzielnicy Wiednia doszło do dziwnych scen: jadąca w przeciwnym kierunku ciężarówka wywołała panikę wśród użytkowników dróg udających się rano do pracy. Jeden z obserwatorów zarejestrował dziwny incydent swoim smartfonem i podesłał nagranie do redakcji Heute.at.

Po zgłoszeniu kilka radiowozów wiedeńskiej policji ruszyło zbadać sytuację. Według rzecznika policji kierowca ciężarówki nie znał okolicy i wjechał pod prąd na przeciwległy pas ruchu. Widząc to, szybko się zatrzymał, jednak popłoch wśród zaspanych miejscowych kierowców, podążających do pracy, był duży. Wszystko skończyło się jednak dobrze. Radiowóz przejechał obok zagubionej ciężarówki i wyprowadził ją na właściwą drogę. Działania policjantów trwały tylko kilka minut.

Info: Heute.at

Przeczytaj też:
Starsi kierowcy - zagrożenie czy bezpieczeństwo?

Szacuje się, że w 2050 roku w krajach Unii Europejskiej odsetek osób w wieku 50 i więcej lat będzie wynosił prawie 50 proc. ogółu populacji.

Cysterna bez koła... jechała autostradą

Jak informuje wielkopolski oddział Inspekcji Transportu Drogowego na autostradzie A2 w Nagradowicach został zatrzymany kierowca cysterny, który w rażący sposób dopuścił się wykroczenia drogowego.

Przyczepa na lawecie - dlaczego wykroczenie?

Mobilny patrol WITD Olsztyn prowadził działania kontrolne na obwodnicy Olsztyna w ciągu DK nr S16.

AKCJA ZIMA - co oznacza dla kierowców ciężarówek

Trudne warunki drogowe na Południu Polski skłoniły funkcjonariuszy ITD do rozpoczęcia kontroli kierowców ciężarówek pod kątem przygotowania zimowego.

Kobieta kradła paliwo kierowcom ciężarówek

Policjanci ze Zgorzelca zatrzymali 27-latkę podejrzaną o kradzież paliwa ze zbiorników ciężarówek.

Jest areszt dla kierowcy ciężarówki za wypadek cysterną

Do tymczasowego aresztu trafił 64-letni obywatel Litwy, który kierując samochodem ciężarowym z cysterną przewożącą paliwo doprowadził do wywrócenia pojazdu.

W jaki sposób nie robić badania technicznego

Sfałszowane okresowe badanie techniczne oraz przeładowanie pojazdu ujawnili inspektorzy WITD z Grudziądza.

Nie ładuj gruszki do pełna...

W dniu 17 listopada w czasie kontroli na drodze w okolicy Leszna miejscowi inspektorzy WITD zauważyli pojazd polskiego przewoźnika, którym przewożony był beton towarowy.

Niespodziewanie ciężki ładunek

W dniu 10 listopada 2022 r., na drodze krajowej S7, inspektorzy z Oddziału Terenowego w Elblągu zatrzymali do kontroli kierowcę IVECO Daily przewożącego wkłady do kominków.

Wyszukiwarka

Informacje