Cysterna bez koła... jechała autostradą

Cysterna bez koła

Jak informuje wielkopolski oddział Inspekcji Transportu Drogowego na autostradzie A2 w Nagradowicach został zatrzymany kierowca cysterny, który w rażący sposób dopuścił się wykroczenia drogowego.

 

W dniu 13 stycznia Wydział Inspekcji Mobilnych Jednostek Kontrolnych w Poznaniu zauważył na autostradzie zestaw ciężarowy poruszający się bez jednego koła. Inspektorzy sprowadzili go na pobliski parking a następnie przekazali, do dalszych czynności, patrolowi Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu.
Kierowcy, obywatele Ukrainy, wykonywali międzynarodowy transport drogowy rzeczy z Niemiec do Polski. W trakcie kontroli stanu technicznego naczepy stwierdzono poruszanie się pojazdu po drodze publicznej bez zamontowanego na pierwszej osi naczepy cysterny całego koła.

Pomysłowi kierowcy ciężarówki postanowili zdjąć koło, gdyż uszkodzeniu uległo łożysko koła, a także zawieszenie podwozia. Niestety Inspektorzy z Poznania nie okazali współczucia ukraińskim kierowcom i zatrzymali dowód rejestracyjny od naczepy oraz zakazali dalszej jazdy. Przewoźnika otrzymał mandat w wysokości 2000 zł, a osobę zarządzającą transportem ukarano 500 zł. mandatem. Zaś kierowca ciężarówki otrzymał mandat karny w wysokości 100 zł.

Info: WITD Poznań

Przeczytaj też:
Ciężarówka jadąca pod prąd wywołuje panikę wśród kierowców

Do niecodziennego zdarzenia doszło na ulicy w Wiedniu. Kierowca jadący pod prąd spowodował zamieszanie w porannym ruchu.

Starsi kierowcy - zagrożenie czy bezpieczeństwo?

Szacuje się, że w 2050 roku w krajach Unii Europejskiej odsetek osób w wieku 50 i więcej lat będzie wynosił prawie 50 proc. ogółu populacji.

Przyczepa na lawecie - dlaczego wykroczenie?

Mobilny patrol WITD Olsztyn prowadził działania kontrolne na obwodnicy Olsztyna w ciągu DK nr S16.

AKCJA ZIMA - co oznacza dla kierowców ciężarówek

Trudne warunki drogowe na Południu Polski skłoniły funkcjonariuszy ITD do rozpoczęcia kontroli kierowców ciężarówek pod kątem przygotowania zimowego.

Kobieta kradła paliwo kierowcom ciężarówek

Policjanci ze Zgorzelca zatrzymali 27-latkę podejrzaną o kradzież paliwa ze zbiorników ciężarówek.

Jest areszt dla kierowcy ciężarówki za wypadek cysterną

Do tymczasowego aresztu trafił 64-letni obywatel Litwy, który kierując samochodem ciężarowym z cysterną przewożącą paliwo doprowadził do wywrócenia pojazdu.

W jaki sposób nie robić badania technicznego

Sfałszowane okresowe badanie techniczne oraz przeładowanie pojazdu ujawnili inspektorzy WITD z Grudziądza.

Nie ładuj gruszki do pełna...

W dniu 17 listopada w czasie kontroli na drodze w okolicy Leszna miejscowi inspektorzy WITD zauważyli pojazd polskiego przewoźnika, którym przewożony był beton towarowy.

Niespodziewanie ciężki ładunek

W dniu 10 listopada 2022 r., na drodze krajowej S7, inspektorzy z Oddziału Terenowego w Elblągu zatrzymali do kontroli kierowcę IVECO Daily przewożącego wkłady do kominków.

Wyszukiwarka

Informacje