Dwie odzyskane ciężarówki

NOSG

Tylko w pierwszych dwóch tygodniach tego roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej pełniący służbę w drogowych przejściach granicznych, odzyskali poszukiwane pojazdy o wartości ponad 700 tys. zł.

 

Wnikliwe kontrole graniczne pozwoliły ujawnić w ostatnich dniach kolejne dwa poszukiwane pojazdy w Dołhobyczowie oraz Dorohusku. W dniu 13 stycznia br. podczas odprawy w drogowym przejściu granicznym w Dołhobyczowie, na kierunku wyjazdowym z Polski, funkcjonariusze SG zatrzymali pojazd ciężarowy marki IVECO, (rok prod. 2017) o szacunkowej wartości 94 tys. zł. Jak ustalili funkcjonariusze SG, samochód był poszukiwany jako dowód w postępowaniu karnym.

Kolejnego dnia, tym razem służba Placówki SG w Dorohusku, na terenie drogowego przejścia granicznego, na kierunku wyjazdowym z Polski, przerwała podróż 56-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna próbował opuścić terytorium RP samochodem ciężarowym marki DAF (rok prod. 2013) o szacunkowej wartości 90 tys. zł. Kontrola legalności pochodzenia pojazdu wykazała, iż jego tabliczka znamionowa nie jest oryginalna. Mundurowi stwierdzili również uzasadnione podejrzenie ingerencji w pole numeryczne VIN.

W obu sprawach wszczęto postępowania przygotowawcze, pojazdy zostały zabezpieczone a kierowców przesłuchano w charakterze świadków.

Info: Nadbużański OSG

Przeczytaj też:
Niezwykła aukcja Wielton dla WOŚP

Z okazji 31. finału WOŚP Grupa Wielton przygotowała aukcję, której zwycięzca będzie mógł zwiedzić infrastrukturę Działu Badawczo-Rozwojowego w Wieluniu, od kuchni zobaczyć jak wygląda proces całopojazdowego badania prototypów.

Textar podsumowuje rok 2022

Mimo nowych wyzwań w postaci rosnących kosztów czy problemów z dostępnością towarów, firma TMD Friction zrealizowała swoje założenia na ten okres. Ma również ambitne plany na najbliższą i dalszą przyszłość.

Jelcz planuje rozbudowę zakładu

Analizując dynamiczny wzrost zamówień kierowanych zwłaszcza w ostatnim czasie do spółki, należy wskazać, że tylko od września minionego roku JELCZ zawarł kilka znaczących kontraktów: dwie duże umowy na dostawę pojazdów w układzie 4x4 i 6x6 na kwotę blisko 880 mln złotych.

Daimler Truck Polska – nowa nazwa w 2023 roku, ale nie tylko...

W dniu 1 stycznia br. powstały dwie osobne spółki: Daimler Truck odpowiadająca za pojazdy ciężarowe i autobusy oraz Mercedes-Benz prowadząca działalność w zakresie samochodów osobowych i dostawczych.

Ciężarówki i autobusy - jak minął rok

W roku bieżącym rynek samochodów ciężarowych jest niestabilny. Mimo iż dotychczas radził sobie nieco lepiej z zakłóceniami dostaw półprzewodników niż inne kategorie pojazdów, to po wybuchu wojny za wschodnią granicą sytuacja została skomplikowana dodatkowo brakami komponentów z Ukrainy.

Samochody ciężarowe na finiszu 2022 roku

Powoli zbliżamy się do końca roku i będzie można ostatecznie podsumować kolejny niełatwy, dla producentów samochodów ciężarowych, rok. Zanim to jednak nastąpi analizujemy przedostatni miesiąc 2022 roku.

EFL sfinansuje ciężarowe Fordy

EFL dołącza do programu finansowania Ford Truck Lease.

Anna Burakowska nową dyrektor generalną Continental Opony Polska

Z dniem 1 grudnia Anna Burakowska objęła funkcję dyrektor generalnej Continental Opony Polska.

Girteką w Polsce pokieruje pani prezes

Girteka to litewska firma, która powstała w 1996 r., z siedzibą w Wilnie. Specjalizuje się w przewozach całopojazdowych (FTL) oraz chłodniczych, głównie dla firm z branży food&beverage, FMCG, przemysłowej, automotive i farmaceutycznej.

Wyszukiwarka

Informacje