Kobieta kradła paliwo kierowcom ciężarówek

Policja Zgorzelec

Policjanci ze Zgorzelca zatrzymali 27-latkę podejrzaną o kradzież paliwa ze zbiorników ciężarówek.


Funkcjonariusze ze zgorzeleckiej komendy Policji podczas nocnej służby, w pobliżu jednej ze stacji paliw na terenie gminy, zauważyli pojazd marki Ford, który jechał drogą gruntową. Mając podejrzenie, że może mieć on związek z kradzieżami paliw, funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Jak się okazało, za kierownicą siedziała 27-letnia mieszkanka powiatu zgorzeleckiego, która w bagażniku miała siedem zbiorników na paliwo, z których dwa były pełne. W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze przy jednym z pojazdów ciężarowych ujawnili kolejny zbiornik z ropą.

Kobieta została zatrzymana i trafiła do zgorzeleckiej komendy. Na podstawie zebranych dowodów usłyszała dwa zarzuty. Pierwszy za to, że wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami włamała się do zbiornika z paliwem i dokonała kradzieży oleju napędowego o wartości ponad 1,5 tysiąca złotych. Drugi zarzut dotyczył kierowania pojazdem pomimo sądowego zakazu.

W związku z tym, że 27-latka była już karana za przestępstwa przeciwko mieniu, za które odbyła karę więzienia, teraz grozi jej kara do 15 lat pozbawienia wolności. Policjanci prowadzą działania zmierzające do zatrzymania pozostałych osób mających związek z kradzieżą paliwa.


Info: KPP w Zgorzelcu

Przeczytaj też:
Ciężarówka jadąca pod prąd wywołuje panikę wśród kierowców

Do niecodziennego zdarzenia doszło na ulicy w Wiedniu. Kierowca jadący pod prąd spowodował zamieszanie w porannym ruchu.

Starsi kierowcy - zagrożenie czy bezpieczeństwo?

Szacuje się, że w 2050 roku w krajach Unii Europejskiej odsetek osób w wieku 50 i więcej lat będzie wynosił prawie 50 proc. ogółu populacji.

Cysterna bez koła... jechała autostradą

Jak informuje wielkopolski oddział Inspekcji Transportu Drogowego na autostradzie A2 w Nagradowicach został zatrzymany kierowca cysterny, który w rażący sposób dopuścił się wykroczenia drogowego.

Przyczepa na lawecie - dlaczego wykroczenie?

Mobilny patrol WITD Olsztyn prowadził działania kontrolne na obwodnicy Olsztyna w ciągu DK nr S16.

AKCJA ZIMA - co oznacza dla kierowców ciężarówek

Trudne warunki drogowe na Południu Polski skłoniły funkcjonariuszy ITD do rozpoczęcia kontroli kierowców ciężarówek pod kątem przygotowania zimowego.

Jest areszt dla kierowcy ciężarówki za wypadek cysterną

Do tymczasowego aresztu trafił 64-letni obywatel Litwy, który kierując samochodem ciężarowym z cysterną przewożącą paliwo doprowadził do wywrócenia pojazdu.

W jaki sposób nie robić badania technicznego

Sfałszowane okresowe badanie techniczne oraz przeładowanie pojazdu ujawnili inspektorzy WITD z Grudziądza.

Nie ładuj gruszki do pełna...

W dniu 17 listopada w czasie kontroli na drodze w okolicy Leszna miejscowi inspektorzy WITD zauważyli pojazd polskiego przewoźnika, którym przewożony był beton towarowy.

Niespodziewanie ciężki ładunek

W dniu 10 listopada 2022 r., na drodze krajowej S7, inspektorzy z Oddziału Terenowego w Elblągu zatrzymali do kontroli kierowcę IVECO Daily przewożącego wkłady do kominków.

Wyszukiwarka

Informacje