Jest areszt dla kierowcy ciężarówki za wypadek cysterną

Wypadek cysterny

Do tymczasowego aresztu trafił 64-letni obywatel Litwy, który kierując samochodem ciężarowym z cysterną przewożącą paliwo doprowadził do wywrócenia pojazdu.

 

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, 10.12.2022 roku, wieczorem w miejscowości Krupe na drodze wojewódzkiej numer 812 na trasie Chełm - Krasnystaw. 64-letni obywatel Litwy, kierujący Scanią z naczepą cysterną przewożącą paliwo nie dostosował prędkości jazdy do warunków pogodowych, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu, doprowadzając do przewrócenia pojazdu.

Badanie stanu trzeźwości kierowcy ciężarówki wykazało, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, stamtąd po badaniach trafił do policyjnego aresztu.
Mężczyzna będzie odpowiadał za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj sąd zastosował wobec 64-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Info: KWP w Lublinie

Przeczytaj też:
Ciężarówka jadąca pod prąd wywołuje panikę wśród kierowców

Do niecodziennego zdarzenia doszło na ulicy w Wiedniu. Kierowca jadący pod prąd spowodował zamieszanie w porannym ruchu.

Starsi kierowcy - zagrożenie czy bezpieczeństwo?

Szacuje się, że w 2050 roku w krajach Unii Europejskiej odsetek osób w wieku 50 i więcej lat będzie wynosił prawie 50 proc. ogółu populacji.

Cysterna bez koła... jechała autostradą

Jak informuje wielkopolski oddział Inspekcji Transportu Drogowego na autostradzie A2 w Nagradowicach został zatrzymany kierowca cysterny, który w rażący sposób dopuścił się wykroczenia drogowego.

Przyczepa na lawecie - dlaczego wykroczenie?

Mobilny patrol WITD Olsztyn prowadził działania kontrolne na obwodnicy Olsztyna w ciągu DK nr S16.

AKCJA ZIMA - co oznacza dla kierowców ciężarówek

Trudne warunki drogowe na Południu Polski skłoniły funkcjonariuszy ITD do rozpoczęcia kontroli kierowców ciężarówek pod kątem przygotowania zimowego.

Kobieta kradła paliwo kierowcom ciężarówek

Policjanci ze Zgorzelca zatrzymali 27-latkę podejrzaną o kradzież paliwa ze zbiorników ciężarówek.

W jaki sposób nie robić badania technicznego

Sfałszowane okresowe badanie techniczne oraz przeładowanie pojazdu ujawnili inspektorzy WITD z Grudziądza.

Nie ładuj gruszki do pełna...

W dniu 17 listopada w czasie kontroli na drodze w okolicy Leszna miejscowi inspektorzy WITD zauważyli pojazd polskiego przewoźnika, którym przewożony był beton towarowy.

Niespodziewanie ciężki ładunek

W dniu 10 listopada 2022 r., na drodze krajowej S7, inspektorzy z Oddziału Terenowego w Elblągu zatrzymali do kontroli kierowcę IVECO Daily przewożącego wkłady do kominków.

Wyszukiwarka

Informacje