Nowy oddział Mercedes-Benz Trucks w Koninie już działa

Garcarek Mercedes-Benz Konin

W październiku pod szyldem Auto Partner J. i A. Garcarek został otwarty nowy obiekt w sieci serwisowej Mercedes-Benz Trucks. To drugi – po macierzystej lokalizacji w Ociążu k. Kalisza – oddział należący do tej samej firmy.

 

Serwisu w Ociążu nie dało się już bardziej rozbudować, a zapotrzebowanie klientów wciąż rośnie – mówi Andrzej Wiszowski, kierownik nowego serwisu w Koninie – teraz możemy na nie w pełni odpowiedzieć, bo nowa lokalizacja ma duży potencjał rozwoju. Serwis ciężarowy zapewnia cztery pełno przejazdowe kanały, w tym jeden ze stanowiskiem diagnostycznym, co umożliwia pracę 12-15 technikom. Oczywiście mamy tu także swój własny magazyn części zamiennych. Nie budowaliśmy natomiast osobnej blacharni, bo dysponujemy taką w oddalonym o 60 km Ociążu – w Koninie chcemy jednak zapewnić gotowe polakierowane elementy, które najczęściej podlegają wymianie: takie jak zderzaki czy lusterka.

3,5-hektarowa działka, na której zlokalizowany jest obiekt, ma doskonałe położenie – tuż przy autostradzie A2. – Ma ona też swoją historię: pierwotnie należała do firmy Iltrans, cieszącej się dużą renomą wśród klientów pojazdów ciężarowych marki Mercedes-Benz, która po śmierci właściciela została niestety zamknięta – mówi Andrzej Wiszowski – zanim jednak do tego doszło, na działce powstała hala serwisowa z przeznaczeniem dla samochodów ciężarowych. Po adaptacji stanowi ona obecnie – razem z dobudowanym salonem sprzedaży i częścią administracyjną – integralną część naszego nowego obiektu.

Licząca ok. 2,5 tys. m2 stacja w Koninie jest na wskroś nowoczesnym budynkiem: praktycznie w całym obiekcie w ciągu dnia nie ma konieczności zapalania sztucznego oświetlenia, bo liczne świetliki zapewniają wystarczający dopływ światła dziennego. Oświetlenie korytarzy i pomieszczeń sterowane jest automatycznie tak, żeby niepotrzebnie nie zużywać energii. Zadbano też o zróżnicowane źródła pozyskiwania prądu dzięki zainstalowanym na dachu panelom fotowoltaicznym. Dlatego oprócz ładowarek do osobowych i dostawczych samochodów elektrycznych planowane jest również uruchomienie stacji ładowania dla ciężarówek z napędem akumulatorowym.

Wysoki standard obsługi klienta wymaga takiej aranżacji przestrzeni, żeby każdy czuł się dobrze i mógł w komfortowych warunkach zaczekać na naprawę pojazdu. Oprócz części restauracyjnej w głównym budynku, koło portierni powstał osobny niewielki pawilon jako strefa wypoczynku dla klientów. Znajduje się tu salon z dużym telewizorem i wygodnymi fotelami, a także pomieszczenie będące strefą ciszy: odpowiednio wygłuszone, z zielenią i komfortowymi leżankami. Kierowcy zawodowi często są zmęczeni hałasem, który towarzyszy im w pracy non stop, a w strefie wypoczynku mogą się zdrzemnąć i odpocząć, czekając na naprawę pojazdu

Nowy obiekt Auto Partner J. i A. Garcarek w Koninie posiada autoryzację w zakresie serwisu wszystkich dywizji Mercedes-Benz, a także pojazdów ciężarowych Unimog i FUSO.

Przeczytaj też:
Renault Trucks z nowym logo

Renault Trucks E-Tech T i C mają nowe logo marki z uaktualnionymi cechami. Umieszczony na przednim panelu diament ze szczotkowanego aluminium na błyszczącym czarnym tle nadaje pojazdom nowoczesnego wyglądu.

Duże zainteresowanie przewoźników IVECO S-WAY z silnikami Diesla

Polski oddział firmy Pieter Smit Theater Rock, będącej europejskim potentatem w dziedzinie obsługi logistycznej i transportowej imprez masowych, koncertów oraz spektakli teatralnych powiększył swoją flotę o 20 ciągników siodłowych IVECO S-WAY Low Tractor.

Norma Euro 7 kiedy wejdzie i kogo dotyczy?

Norma Euro 7 zacznie obowiązywać od 2025 roku. Tym razem nie chodzi o czystość spalin.

70 lat Instytutu Transportu Samochodowego

Zastanawiasz się także, kiedy pojazdy autonomiczne wyjadą na polskie drogi i czy będą bezpieczne? Czym napędzane będą samochody przyszłości? Odpowiedzi na te i szereg innych pytań dostarczają właśnie eksperci Instytutu Transportu Samochodowego.

Finałowe szkolenie Akcji Profesjonalni Kierowcy

Zakończenie tegorocznej edycji Akcji Profesjonalni Kierowcy przypadło na 21 października. Tego dnia, dzięki uprzejmości Partnera Phillips Poland, kursanci mieli okazję doskonalić swoje umiejętności praktyczne z zakresu codziennej obsługi pojazdów ciężarowych.

Textar Brake Clinic - duże emocje i ogromna wiedza motoryzacyjna

Fachowa wiedza na temat materiałów ciernych wzbogacona o emocje motoryzacyjne. Tak właśnie wyglądał tegoroczny Textar Brake Clinic – wyjątkowy event szkoleniowy dla mechaników samochodowych. Trzecia edycja wydarzenia odbyła się na początku października na torze Driveland w Słabomierzu.

Premiera nowej generacji opon ciężarowych - Conti Hybrid HS5 i Conti Hybrid HD5 na oś prowadzącą i napędową

Transport regionalny zyskuje coraz większe znaczenie, a pojazdy realizujące tego typu zlecenia muszą w szczególności wykazać się zdolnością do absorbowania znacznych obciążeń. Continental opracował nową linię opon Conti Hybrid 5 Generacji, tak aby efektywnie funkcjonowały w tych zmiennych warunkach.

Misja kierowca zawodowy - ZMPD i Mercedes-Benz Trucks Polska w szkołach branżowych

We współpracy z największą organizacją branżową, czyli Zrzeszeniem Międzynarodowych Przewoźników Drogowych, firma Mercedes-Benz Trucks Polska przeprowadziła już wiele akcji wspierających szkoły zawodowe przekazując jako pomoce naukowe silniki i skrzynie biegów Actrosa 11 placówkom edukacyjnym w całej Polsce.

Nowy serwis w sieci Mercedes-Benz Trucks Polska w Słubicach

W przygranicznych Słubicach ruch ciężarowy jest bardzo duży – to zatem doskonałe miejsce dla kolejnej autoryzowanej placówki serwisowej w sieci Mercedes-Benz Trucks Polska.

Wyszukiwarka

Informacje