Kolejne zatrzymanie złodziei okradających ciężarówki

CBŚP włamania do naczep

Członkowie gangu kradli w Niemczech towar z samochodów ciężarowych, magazynowali go w Polsce, a następnie sprzedawali. W śledztwie nadzorowanym przez Prokuraturę Okręgową w Gorzowie Wlkp. występuje już 12 podejrzanych.

 

Policjanci CBŚP zatrzymali kolejne 4 osoby i odzyskali skradzione w Niemczech telewizory, pasy bezpieczeństwa, instrumenty klawiszowe, części samochodowe i inne, o łącznej wartości ponad milion złotych. Czynności są kontynuacją sprawy, o której pisaliśmy w marcu br. w artykule pt.: Rowery warte 2,1 mln zł skradzione w Niemczech odzyskane w Polsce – rozbity gang. Z ustaleń śledztwa wynikało, że członkowie gangu okradali w Niemczech samochody ciężarowe z przewożonych ładunków, towar trafiał do magazynów na terenie Polski, a następnie był sprzedawany.

Współpracując z niemieckimi funkcjonariuszami z Cottbus, funkcjonariusze CBŚP ustalili, że na terenie Niemiec nadal dochodziło do kradzieży towarów przewożonych na naczepach samochodów ciężarowych. W efekcie kolejnych czynności funkcjonariusze dotarli do potencjalnych odbiorców kradzionego mienia.

Pod koniec października policjanci CBŚP zatrzymali 4 osoby oraz przeszukali domy i miejsca użytkowane przez podejrzanych. Dwóch mężczyzn wpadło podczas podróży samochodem przewożącym skradzione kilka dni wcześniej telewizory, dwie kolejne zostały zatrzymane w miejscach zamieszkania na terenie województwa lubuskiego. W trakcie działań policjanci odzyskali m.in. 97 telewizorów wartych ok. 350 tys. zł, 314 pasów bezpieczeństwa do luksusowej marki samochodowej wartych ok. 650 tys. zł oraz 38 elektronicznych instrumentów klawiszowych i 76 sztuk osprzętu muzycznego, o łącznej wartości 70 tys. zł. Całość odzyskanego i zabezpieczonego mienia oszacowano na kwotę ponad milion złotych.

Odzyskane telewizory zostały skradzione w nocy z 18/19 października br. w Niemczech. Straty powstałe w wyniku zdarzenia wyniosły 190 tys. euro. Pasy bezpieczeństwa padły łupem podczas kradzież z włamaniem do samochodu ciężarowego, do którego doszło w lutym br. na terenie Niemiec. W tym przypadku straty sięgnęły ponad 509 tys. euro. Pod koniec zeszłego roku w Niemczech skradziono elektroniczne instrumenty klawiszowe i osprzęt muzyczny, wartość strat oszacowano na kwotę 26,5 tys. euro.

Podczas akcji policjanci zabezpieczyli także kilkadziesiąt części i podzespołów samochodowych. Jak się okazało niektóre części pochodzą z co najmniej 8 skradzionych pojazdów. Auta zostały skradzione na przestrzeni ostatnich 2 lat z terenu Niemiec, Słowacji i Belgii. Ustalono, że ostatni ze skradzionych samochodów Jeep Grand Cherokee został utracony na terenie Niemiec w dniu 21 października 2022 roku.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz paserstwa kradzionych na terenie Niemiec towarów. Sąd Rejonowy w Gorzowie Wlkp. wobec 4 zatrzymanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Info: CBŚP

Przeczytaj też:
Nie ładuj gruszki do pełna...

W dniu 17 listopada w czasie kontroli na drodze w okolicy Leszna miejscowi inspektorzy WITD zauważyli pojazd polskiego przewoźnika, którym przewożony był beton towarowy.

Niespodziewanie ciężki ładunek

W dniu 10 listopada 2022 r., na drodze krajowej S7, inspektorzy z Oddziału Terenowego w Elblągu zatrzymali do kontroli kierowcę IVECO Daily przewożącego wkłady do kominków.

Większe uprawnienia dla inspektorów ITD

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zyskają szersze uprawnienia do kontroli kierowców.

Jutro za darmo sprawdzisz swoje światła

Od czwartku 20 października 2022 r. Policja prowadzi kampanię pn. "Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo", która ma celu uświadomienie kierującym wpływu jakości i stanu oświetlenia na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Szesnaście przeładowanych dostawczaków

16 przeładowanych samochodów dostawczych skontrolowali inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Pakiet Mobilności w Norwegii - od dziś ostrzejsze przepisy

Jak podaje Polska Izba Spedycji i Logistyki od 01 listopada br. wchodzą w życie przepisy norweskiego Ministerstwa Transportu, które dotkną również polskich kierowców jeżdżących na Skandynawię.

Trudny przewóz ponadnormatywny

W dniu 25 października br., małopolscy inspektorzy ITD, zatrzymali w miejscowości Brzuchania (droga krajowa nr 7), do kontroli zespół pojazdów polskiego przewoźnika, którym wykonywany był przewóz koparki na trasie Sobków-Miechów. 

Wiek i inne wymagania dla kierowców zawodowych w przewozach drogowych

Kierowca zawodowy zobligowany jest do posiadania szeregu uprawnień i spełnienia licznych warunków umożliwiających wykonywanie pracy za kierownicą ciężarówki lub autobusu.

Będzie wysoka kara

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego, patrolując w nocy z 13 na 14 października kujawsko-pomorski odcinek autostrady A1, wytypowali do kontroli 10-osiowy zespół pojazdów, którym przewożona była palownica z Krakowa do Bydgoszczy.

Wyszukiwarka

Informacje