Trudny przewóz ponadnormatywny

Koparka WITD Kraków

W dniu 25 października br., małopolscy inspektorzy ITD, zatrzymali w miejscowości Brzuchania (droga krajowa nr 7), do kontroli zespół pojazdów polskiego przewoźnika, którym wykonywany był przewóz koparki na trasie Sobków-Miechów. 

 

W wyniku przeprowadzonej kontroli stwierdzono:
- nacisk potrójnej osi nienapędowej wyniósł 27,85 t (przekroczenie o wartość 3,85 t względem dopuszczalnych 24 t);
- wysokość pojazdu z ładunkiem wyniosła 4,19 m, (przekroczenie o 0,19 m względem dopuszczalnych 4 m);
- długość zespołu pojazdów 17,6 m (przekroczenie o 1,1 m względem dopuszczalnych 16,5 m);
- szerokość 3,15 m (przekroczenie 0,6 m względem dopuszczalnych 2,55 m);
- rzeczywista masa całkowita pojazdu z ładunkiem wyniosła: 43,9 t (przekroczenie wartość o wartość 3,9 t względem dopuszczalnych 40 t).

Dodatkowo, za nadmiernie zużyty bieżnik opon zostały zatrzymane dowody rejestracyjne.

W wyniku przeprowadzonej kontroli kierowca ciężarówki został ukarany mandatem karnym, a wobec przewoźnikowi grozi kara administracyjna w wysokości 25 tyś. zł.

 

Info: WITD Kraków

Przeczytaj też:
Nie ładuj gruszki do pełna...

W dniu 17 listopada w czasie kontroli na drodze w okolicy Leszna miejscowi inspektorzy WITD zauważyli pojazd polskiego przewoźnika, którym przewożony był beton towarowy.

Niespodziewanie ciężki ładunek

W dniu 10 listopada 2022 r., na drodze krajowej S7, inspektorzy z Oddziału Terenowego w Elblągu zatrzymali do kontroli kierowcę IVECO Daily przewożącego wkłady do kominków.

Większe uprawnienia dla inspektorów ITD

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zyskają szersze uprawnienia do kontroli kierowców.

Kolejne zatrzymanie złodziei okradających ciężarówki

Członkowie gangu kradli w Niemczech towar z samochodów ciężarowych, magazynowali go w Polsce, a następnie sprzedawali. W śledztwie nadzorowanym przez Prokuraturę Okręgową w Gorzowie Wlkp. występuje już 12 podejrzanych.

Jutro za darmo sprawdzisz swoje światła

Od czwartku 20 października 2022 r. Policja prowadzi kampanię pn. "Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo", która ma celu uświadomienie kierującym wpływu jakości i stanu oświetlenia na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Szesnaście przeładowanych dostawczaków

16 przeładowanych samochodów dostawczych skontrolowali inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Pakiet Mobilności w Norwegii - od dziś ostrzejsze przepisy

Jak podaje Polska Izba Spedycji i Logistyki od 01 listopada br. wchodzą w życie przepisy norweskiego Ministerstwa Transportu, które dotkną również polskich kierowców jeżdżących na Skandynawię.

Wiek i inne wymagania dla kierowców zawodowych w przewozach drogowych

Kierowca zawodowy zobligowany jest do posiadania szeregu uprawnień i spełnienia licznych warunków umożliwiających wykonywanie pracy za kierownicą ciężarówki lub autobusu.

Będzie wysoka kara

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego, patrolując w nocy z 13 na 14 października kujawsko-pomorski odcinek autostrady A1, wytypowali do kontroli 10-osiowy zespół pojazdów, którym przewożona była palownica z Krakowa do Bydgoszczy.

Wyszukiwarka

Informacje