To już 200 tysięczna ciężarówka MAN z fabryki MAN Trucks w Niepołomicach

MAN Trucks 200 tys.

Z numerem 200-tysięcznym linię montażową fabryki MAN Trucks w Niepołomicach opuścił ciągnik siodłowy MAN TGX. Pojazd będzie jeździł w barwach firmy Bury Sp. z o.o.


200-tysięczna ciężarówka to MAN TGX 18.510 4X2 BLS nowej generacji. Pojazd jest objęty 60-cio miesięcznym pełnym kontraktem serwisowym ComfortSuper oraz gwarancją mobilności MAN. Czerwona kabina GM wyróżnia się komfortowym wyposażeniem dla dwóch kierowców, m.in. fabryczną, elektryczną klimatyzacją postojową. Dodatkowo ciągnik został wyposażony w światła Full LED i 12,3-calowy wyświetlacz radia.

Claus Wallenstein, dyrektor zarządzający MAN Truck & Bus Polska:
- Jako nowy dyrektor zarządzający MAN Truck & Bus Polska obserwuję niezwykłą dynamikę w polskiej gospodarce. Sprzedaż pojazdu ciężarowego o numerze 200 tys. pod znakiem MAN świadczy o stałym wzroście rynku transportowego. MAN Truck & Bus ma wszystkie elementy, pozwalające na pełną sukcesu współpracę z takim firmami jak lubelska Grupa Bury: wysokiej jakości produkty i usługi, rozwijającą się sieć serwisową, profesjonalny zespół i stabilnych partnerów biznesowych.
Symbolicznie śrubę w nowym pojeździe dokręcił Jacek Bury, prezes firmy Bury:
- Z firmą MAN Truck & Bus Polska współpracujemy od 12 lat. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych wspólnych działań. Jakość, solidność, cena, zadowolenie kierowcy i niskie zużycie paliwa – to są najważniejsze aspekty, które przekonują nas do marki MAN. Życzę nam wielu sukcesów na kolejne lata współpracy.

 

Fabryka MAN Trucks w Niepołomicach, należąca do koncernu MAN działa od 2007 r. W zakładzie odbywa się montaż pojazdów, produkowane są tam pojazdy ciężarowe klasy ciężkiej serii TGS i TGX o wadze całkowitej powyżej 18 ton.

Dr Richard Slovák, prezes MAN Trucks:
- Jestem niezwykle dumny i zaszczycony faktem, że mogę przekazać 200 000 pojazd w ręce naszego klienta. Ostatnie lata to okres intensywnego rozwoju naszej firmy. Zwieńczeniem naszej pracy jest trwająca na terenie MAN Trucks inwestycja, dzięki której – już niebawem – nasz zakład stanie się największą fabryką produkującą pojazdy ciężarowe w Europie.

 

Obecnie trwa rozbudowa fabryki, dzięki której jej powierzchnia zwiększy się o ponad jedną trzecią i wyniesie ponad 41 hektarów. Docelowo w systemie trzyzmianowym produkowanych będzie tu 300 pojazdów dziennie. Wartość rozbudowy to inwestycja o wysokości ponad 130 milionów euro. W nowopowstającym zakładzie zostanie zainstalowane źródło bioenergii dzięki czemu zakład do roku 2025 będzie neutralny pod względem emisji CO2.
Grupa Bury oraz firma MAN Truck & Bus Polska współpracują od ponad 12 lat. Firma specjalizuje się w transporcie warzyw i owoców z południa Europy, ale także ładunków z Francji, Anglii, Niemiec, Ukrainy i Rumunii. We flocie lubelskiego przewoźnika znajduje się 100 składów opartych na ciągnikach MAN TGX. Ponadto firma Bury jest partnerem serwisowym MAN Truck & Bus Polska, ma autoryzowane stacje serwisowe w Lublinie oraz Radomiu.

Przeczytaj też:
Ciężarowe w górę

W październiku 2022r. zarejestrowano 3742 nowe pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, tj. więcej niż przed rokiem (+24,8%) i więcej o 12,4% niż we wrześniu br. jest to niewątpliwie bardzo optymistyczna wiadomość.

Autobus roku 2023 na TRANSEXPO w Kielcach

W Kielcach trwa najważniejsze wydarzenie branży transportu zbiorowego w Polsce – wystawa Transexpo. Złoty Medal w kategorii Autobusy za MAN Lion’s City 18 E oraz nagrodę za design stoiska targowego.

Elektryczny MAN na Kongresie Nowej Mobilności w Łodzi

W Łodzi odbywał się Kongres Nowej Mobilności 2022, na którym wyjątkowo mocno swoją obecność zaznaczyła spółka MAN Trucks & Bus Polska.

Otwarcie Autoryzowanego Serwisu MAN Truck & Bus w Zgorzelcu

W dniu 9 września odbyło się uroczyste otwarcie serwisu samochodów ciężarowych Route A4 w Zgorzelcu. Jest to obecnie jednen z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie.

 

Centrum sprzedaży pojazdów używanych MAN TopUsed

W piątek 2 września, w Wolicy, miało miejsce uroczyste otwarcie nowego centrum sprzedaży pojazdów używanych pod marką MAN TopUsed.

Wielki powrót MAN Truck & Bus do Gdańska

W dniu 2 sierpnia spółka MAN Truck & Bus podpisała umowę na dostawę łącznie 18 autobusów elektrycznych dla Gdańska.

Claus Wallenstein obejmuje stery w MAN Truck & Bus Polska

Z dniem 1 sierpnia br. nastąpi zmiana dyrektora zarządzającego w MAN Truck & Bus Polska.

Polska Najlepszym Rynkiem Roku 2021 w MAN

Firma MAN Truck & Bus Polska z tytułem Market of the Year.

MPK Kielce z jedenastoma nowymi autobusami MAN Lion`s City

W dniu 6.05 br. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Kielcach uroczyście odebrało 11 nowych autobusów miejskich MAN, wyprodukowanych w Starachowicach.

Wyszukiwarka

Informacje