Puste IVECO Daily było cięższe, niż podana w dowodzie jego dopuszczalna masa całkowita

IVECO Daily dostawczak

Przeciążonego busa skontrolowali inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. IVECO Daily, którego ładownia była pusta, ważył więcej, niż jego dopuszczalna masa całkowita.

 

W środę, na drodze krajowej nr 92 w Wilkowie koło Świebodzina, inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Sulęcina zatrzymali do kontroli samochód dostawczy z zabudową typu chłodnia. Z dowodu rejestracyjnego wynikało, że jego masa własna wynosi 2880 kg, a dopuszczalna masa całkowita 3500 kg. Pojazd jechał do Niemiec w celu załadunku. Jego ładownia była pusta. Pomimo to został wskazany przez system preselekcji ważenia pojazdów jako przeciążony.

Inspektorzy zważyli pojazd w celu sprawdzenia jego masy rzeczywistej. Okazało się, że pojazd bez kierowcy i ładunku waży 3600 kg, tj. o 720 kg więcej niż jego masa własna i o 100 kg więcej, niż jego dopuszczalna masa całkowita.

W związku z tym, że masa rzeczywista pustego pojazdu znacząco odbiegała od masy własnej pojazdu i była większa od jego dopuszczalnej masy całkowitej inspektor zatrzymał dowód rejestracyjny tego pojazdu.

Info: WITD Gorzów WLKP.

 

Przeczytaj też:
Ciężarówka jadąca pod prąd wywołuje panikę wśród kierowców

Do niecodziennego zdarzenia doszło na ulicy w Wiedniu. Kierowca jadący pod prąd spowodował zamieszanie w porannym ruchu.

Starsi kierowcy - zagrożenie czy bezpieczeństwo?

Szacuje się, że w 2050 roku w krajach Unii Europejskiej odsetek osób w wieku 50 i więcej lat będzie wynosił prawie 50 proc. ogółu populacji.

Cysterna bez koła... jechała autostradą

Jak informuje wielkopolski oddział Inspekcji Transportu Drogowego na autostradzie A2 w Nagradowicach został zatrzymany kierowca cysterny, który w rażący sposób dopuścił się wykroczenia drogowego.

Przyczepa na lawecie - dlaczego wykroczenie?

Mobilny patrol WITD Olsztyn prowadził działania kontrolne na obwodnicy Olsztyna w ciągu DK nr S16.

AKCJA ZIMA - co oznacza dla kierowców ciężarówek

Trudne warunki drogowe na Południu Polski skłoniły funkcjonariuszy ITD do rozpoczęcia kontroli kierowców ciężarówek pod kątem przygotowania zimowego.

Kobieta kradła paliwo kierowcom ciężarówek

Policjanci ze Zgorzelca zatrzymali 27-latkę podejrzaną o kradzież paliwa ze zbiorników ciężarówek.

Jest areszt dla kierowcy ciężarówki za wypadek cysterną

Do tymczasowego aresztu trafił 64-letni obywatel Litwy, który kierując samochodem ciężarowym z cysterną przewożącą paliwo doprowadził do wywrócenia pojazdu.

W jaki sposób nie robić badania technicznego

Sfałszowane okresowe badanie techniczne oraz przeładowanie pojazdu ujawnili inspektorzy WITD z Grudziądza.

Nie ładuj gruszki do pełna...

W dniu 17 listopada w czasie kontroli na drodze w okolicy Leszna miejscowi inspektorzy WITD zauważyli pojazd polskiego przewoźnika, którym przewożony był beton towarowy.

Wyszukiwarka

Informacje