Niespodziewany wynik kontroli wielkopolskich inspektorów transportu drogowego

Lexus_WITD-Poznan

W legalnych dokumentach przewozowych kierowcy ciężarówki wpisane były dwa pojazdy, jednak w międzynarodowej policyjnej bazie danych widniały, jako skradzione.

 

Podczas wieczornej kontroli drogowej w dniu 9 września na autostradzie A2 w Żdżarach inspektorzy z Wielkopolski skontrolowali zespół pojazdów składający się z ciągnika samochodowego wraz z naczepą typu chłodnia. Stwierdzili, że międzynarodowy transport drogowy rzeczy wykonywany był na potrzeby litewskiego przedsiębiorstwa.

Kierowca do kontroli okazał dokument CMR z wpisanym ładunkiem dwóch pojazdów osobowych z miejscem załadunku w Niemczech do miejsca przeznaczenia na Litwie. Inspektorzy ustalili, że kierowca poza drobnymi naruszeniami z czasu pracy, za które ustalono kaucję w wysokości 200 zł, może mieć o wiele więcej problemów.
Po sprawdzeniu ładunku okazało się, że przewożone dwa Lexusy okazały się najprawdopodobniej kradzione. Potwierdzono to na podstawie informacji zawartej w międzynarodowej policyjnej bazie danych Systemu Informacyjnego Schengen. Kierowcę tego samego wieczoru zatrzymano, a pojazdy zostały zabezpieczone do dalszego postępowania prowadzonego przez Komendę Miejską Policji w Koninie.

Info: WITD Poznań

Przeczytaj też:
Otwarcie Autoryzowanego Serwisu MAN Truck & Bus w Zgorzelcu

W dniu 9 września odbyło się uroczyste otwarcie serwisu samochodów ciężarowych Route A4 w Zgorzelcu. Jest to obecnie jednen z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie.

 

Ciężarówka wypadła z drogi i z pełną siłą uderzyła w ludzi

W sobotę po południu mieszkańcy zorganizowali przyjęcie przy grillu. Nikt nie spodziewał się co stanie się około godziny 18.

Skradzione tablice rejestracyjne naczepy odnalezione po 16 latach

Jak informuje Straż Graniczna do niecodziennego zdarzenia doszło w miejscowości Chyżne. Funkcjonariusze z Placówki SG w Zakopanem zatrzymali do kontroli drogowej samochód ciężarowy.

Beczka też może być przeładowana

W dniu 3 sierpnia br. inspektorzy z wrocławskiego oddziału ITD zatrzymali do kontroli w gminie Długołęka kierowcę ciężarówki, który przewoził nieczystości ciekłe.

Transporty zwierząt pod kontrolą

W ostatnim czasie nasiliły się kontrole transportów zwierząt. Pomimo jasnych przepisów oraz odpowiednich szkoleń kierowców ciężarówek, nadal stwierdza się dużo nieprawidłowości.

Siedemdziesiąt ton zamiast czterdziestu i 28 tys. kary

70,6 t zamiast dopuszczalnych 40 t ważył zestaw przewożący w dwóch kontenerach części do samochodów ciężarowych.

O ile przeładowany Sprinter?

Niewiele trzeba, aby przeładować dużego busa. W tym przypadku, o kłopotach z policją, zaważyło kilka worków cementu.

Usprawnienia ciężarówki nie wzbudziły aprobaty inspektorów

Pechowo rozpoczął weekend kierowca ciężarówki w późne piątkowe popołudnie. W dniu 8 lipca inspektorzy transportu drogowego rozpoczęli przygotowania do działań ukierunkowanych na kontrole kierowców nierespektujących obowiązującego do godz. 18:00 zakazu ruchu dla pojazdów ciężkich.

Zatrzymani na wakacyjnym zakazie

Kierowcy ciężarówek jechali podczas wakacyjnych zakazów i ograniczeń ruchu. Przewozili ładunki, które nie były zwolnione z zakazu jazdy ciężarówką.

Wyszukiwarka

Informacje