Skradzione tablice rejestracyjne naczepy odnalezione po 16 latach

Straż Graniczna Zakopane

Jak informuje Straż Graniczna do niecodziennego zdarzenia doszło w miejscowości Chyżne. Funkcjonariusze z Placówki SG w Zakopanem zatrzymali do kontroli drogowej samochód ciężarowy.

 

Po wprowadzeniu danych naczepy do systemu okazało się, że włoska tablica rejestracyjna znajduje się w jednej z baz danych, jako przedmiot podlegający zatrzymaniu. Przedmiot został utracony przez właściciela ponad 16 lat temu, a w systemie widniał od 2014 r.


Kierowca ciężarówki, 29-letni obywatel Rumunii, został przesłuchany w charakterze świadka. Mężczyzna był zaskoczony całą sytuacją, nie posiadał wiedzy na temat zgłaszania zaginięcia lub utracenia tablic rejestracyjnych, jak i o wyrabianiu ich duplikatu. Cudzoziemiec zeznał, że w firmie transportowej jeździ od około 5 lat, a obecną naczepę, należącą do włoskiego przedstawiciela firmy użytkuje od 6 tygodni. Kilka dni temu zestawem pojazdów załadował się we Włoszech i wyjechał w trasę przez Węgry do Rumunii, a następnie przez Węgry i Słowację do Polski. Jego celem była Norwegia, gdzie miał zawieźć części do maszyn, załadowane w RP.

W związku z powyższym, dowód rejestracyjny oraz tablica rejestracyjna naczepy zostały zatrzymane i zabezpieczone w Placówce SG w Zakopanem, celem podjęcia dalszych procedur. Kierowcy umożliwiono dalszą podróż.

Info: K.G. Straży Granicznej

Przeczytaj też:
Nowoczesne naczepy z instalacją solarną we flocie FM Logistic

Rozwijając swoją działalność transportową FM Logistic modernizuje i powiększa własny tabor w Europie Centralnej.

Wielton po raz kolejny na IAA Transportation

Polski producent naczep i przyczep po raz kolejny prezentuje swoje pojazdy na światowej wystawie pojazdów użytkowych w Hanowerze.

Naczepy Schmitz Cargobull z certyfikatem TAPA TSR1

Schmitz Cargobull rozszerzył swoją ofertę naczep chłodni S.KO COOL o fabrycznie montowany pakiet wyposażenia certyfikowany dla operacji transportowych TAPA TSR1.

Grupa Wielton ze wzrostem sprzedaży

W okresie od stycznia do czerwca 2022 r. skonsolidowane przychody Grupy Wielton wyniosły ok. 1,64 mld zł, zwiększając się o 25,1 proc. w porównaniu do pierwszej połowy 2021 r.

Otwarcie Autoryzowanego Serwisu MAN Truck & Bus w Zgorzelcu

W dniu 9 września odbyło się uroczyste otwarcie serwisu samochodów ciężarowych Route A4 w Zgorzelcu. Jest to obecnie jednen z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie.

 

Niespodziewany wynik kontroli wielkopolskich inspektorów transportu drogowego

W legalnych dokumentach przewozowych kierowcy ciężarówki wpisane były dwa pojazdy, jednak w międzynarodowej policyjnej bazie danych widniały, jako skradzione.

Naczepy Krone z nagrodami Trailer Innovation

Firma Krone otrzymała nagrodę Trailer Innovation w kategorii Podwozie za pojazd Box Liner eLTU 50 Traction Automatic.

Schmitz Cargobull zdobywa pierwszą nagrodę Trailer Innovation 2023 w kategorii Środowisko

Pierwsze miejsce za aerodynamiczną naczepę kurtynę S.CS EcoFLEX z POWER CURTAIN i Eco Pack w kategorii Environment.

Ciężarówka wypadła z drogi i z pełną siłą uderzyła w ludzi

W sobotę po południu mieszkańcy zorganizowali przyjęcie przy grillu. Nikt nie spodziewał się co stanie się około godziny 18.

Wyszukiwarka

Informacje