Naczepy silosy i cysterny GRW jeszcze bardziej dostępne w Europie

GRW Europe

Producent silosów i cystern GRW przejmuje zakład produkcyjny Schmitz Cargobull w Toddin.

 

Od lipca 2022 producent silosów i cystern GRW staje się właścicielem zakładu Schmitz Cargobull w Toddin w Meklemburgii-Pomorzu Przednim. GRW Europe produkuje silosy i cysterny na rynek europejski w tym.
Firma GRW została założona w 1996 roku w Worcester w RPA i jest wiodącym producentem naczep róznego rodzaju przeznaczenia. W Europie firma GRW jest znana, jako producent silosów, które są sprzedawane w sieci serwisowej Schmitz Cargobull. Schmitz Cargobull posiada 40 procent udziałów w GRW Holdings

GRW, jako producenta silosów, poznaliśmy na ostatnich targach IAA w Hanowerze. Mieliśmy również okazję zwiedzić zakład produkcyjny i główną siedzibę w RPA. W Republice Południowej Afryki GRW produkuje naczepy na licencji Schmitz Cargobull oraz własne silosy i cysterny - również na podwoziu Schmitz Cargobull. Od kilku lat GRW sprzedaje silosy również w Europie, składając pojazdy w Niemczech w zakładzie w Toddin.

Aby wzmocnić obecność GRW na rynku europejskim, firma przejęła zakład produkcyjny Schmitz Cargobull w Toddin, aby zwiększyć produkcję cystern dla Europy, z planowaną produkcją ponad 100 pojazdów w bieżącym roku 2022.

- Dzięki zakładowi produkcyjnemu w Niemczech wzmacniamy markę GRW i wysyłamy wyraźny sygnał co do naszego zaangażowania w Europie. Możemy szybciej reagować, aby spełnić konkretne życzenia naszych klientów, a dzięki Schmitz Cargobull, jako partnerowi dalej rozwijać naszą asortyment produktów i usług - wyjaśniają Gerhard van der Merwe (CEO) i Dirk Nuxoll (MD) z GRW Europe.

Silosy i cysterny GRW będą wyposażone w system telematyczny TrailerConnect®, a w przyszłości będą wyposażone w układ jezdny Schmitz Cargobull MODULOS i osie ROTOS. Naczepy GRW są również objęte opieką serwisową Schmitz Cargobull w zakresie napraw i konserwacji.

 

Przeczytaj też:
Nowe naczepy z wzrostem sprzedaży

W podgrupie przyczep i naczep o DMC pow. 3,5t w czerwcu 2022r. rejestracje osiągnęły 2423 szt. przy spadku o 10,1% r/r. Rynek hamuje czwarty miesiąc z rzędu po 17 wcześniejszych miesiącach wzrostu trwającego od maja 2020r do lutego 2022r. Mimo to ostatni rezultat jest drugim najwyższym rezultatem czerwca, po rekordowym czerwcu 2021 kiedy zarejestrowano 2694 szt.

Nowoczesne naczepy na IAA 2022 Hanower

Jesienią tego roku, po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią, odbędzie się wystawa Pojazdów Użytkowych IAA w Hanowerze. Wiądącym tematem tegorocznych targów będzie z pewnością szeroko pojęta elektromobilność i propozycje producentów pojazdów użytkowych w zakresie wykorzystania energii elektrycznej na potrzeby branży transportowej.

Rynek naczep hamuje trzeci miesiąc z rzędu

W podgrupie przyczep i naczep o DMC pow. 3,5 t w maju 2022 r. rejestracje osiągnęły 2462 szt. przy spadku o 7,2% r/r . Rynek hamuje trzeci miesiąc z rzędu po 17 wcześniejszych miesiącach wzrostu trwającego od maja 2020 r do lutego 2022 r.

Naczepy kurtynowe Wielton w promocji EFL

Wystartowała promocyjna oferta EFL na naczepy marki Wielton z niską ratą już od 442 Euro miesięcznie.

Nowe przyczepy i naczepy - sprzedaż w kwietniu

W podgrupie przyczep i naczep o DMC pow. 3,5 t w kwietniu 2022 r. rejestracje osiągnęły 2382 szt. przy spadku o 19,4% r/r.

Kolejna odzyskana naczepa

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Korczowej udaremnili wywóz naczepy skradzionej na terytorium Czech.

Niemiecka naczepa zatrzymana niedaleko granicy litewskiej

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej odzyskali pochodzącą z kradzieży naczepę samochodu ciężarowego.

Wielton wstrzymuje dostawy naczep do Rosji

W związku z wojną w Ukrainie Zarząd Wielton S.A. zdecydował o zawieszeniu, do odwołania, dostaw produktów Grupy do Rosji.

Naczepa Schmitz Cargobull S.CS MEGA Power Curtain Plus

Elastyczna zabudowa kurtynowa naczepy Schmitz Cargobull, z solidną plandeką, radzi sobie bez listew nośnych i jest również certyfikowana do transportu opon.

Wyszukiwarka

Informacje