Firma Eko-Okna z nowymi wózkami widłowymi Hiab MOFFETT

Hiab MOFFETT

Spółka Hiab, wchodząca w skład korporacji Cargotec, otrzymała od polskiej firmy Eko-Okna, jednego z wiodących producentów stolarki okienno-drzwiowej w Europie, rekordowe na skalę europejską zamówienie o wartości 21,7 mln EUR.

 

Przedmiotem zamówienia są podwieszane wózki widłowe MOFFETT. Dostawy rozpoczną się w roku 2023 r.

Firma Eko-Okna zamówiła uniwersalny model MOFFETT M4 25.3 NX o udźwigu 2500 kg i napędzie na wszystkie koła. M4 NX to wózek niezwykle mocny, a jednocześnie lekki i na tyle kompaktowy, że można go przewozić na tyle prawie każdego samochodu ciężarowego oraz każdej przyczepy lub naczepy. Wózki mają zainstalowany opcjonalny system Remote Ground Mount™. Umożliwia on operatorowi montaż i demontaż wózka MOFFETT w ciągu sekund za pomocą bezprzewodowego pilota, bez konieczności wspinania się na sam wózek widłowy, co zmniejsza ryzyko obrażeń.

- To przełomowe zamówienie dla Hiab Polska. Jesteśmy bardzo dumni, że firma Eko-Okna wybrała podwieszane wózki widłowe MOFFETT. Charakteryzujący się wysokimi osiągami wózek MOFFETT zaspokaja potrzeby firmy, ponieważ może szybko i bezpiecznie dostarczać ładunki, nawet w trudnym terenie. Nasze podwieszane wózki widłowe słyną z niezawodności dzięki wielu funkcjom bezpieczeństwa, co było ważnym czynnikiem w procesie wyboru naszego rozwiązania – mówi Piotr Żelazek, dyrektor ds. Sprzedaży i Usług na Polskę.

- MOFFETT staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem do obsługi ładunków w Europie. Po tym rekordowym europejskim zamówieniu podwieszane wózki widłowe staną się jeszcze powszechniejszym widokiem, ponieważ będą używane przez firmę Eko-Okna do realizacji dostaw na całym kontynencie – mówi Jann Hansen, wiceprezes ds. Sprzedaży i Zarządzania Produktem, MOFFETT Truck Mounted Forklifts, Hiab.

Wszystkie podwieszane wózki widłowe MOFFETT są zgodne z europejskimi przepisami Stage V oraz normami emisji spalin Tier 4 obowiązującymi w Ameryce Północnej i Kanadzie, dzięki czemu mogą być używane w strefach ultra niskiej emisji spalin.

Przeczytaj też:
MAN TGX w niezwykłej wersji zabudowy Sto ciężarówek Scania Super dla floty FRANCEPOL

Pierwsze pojazdy zostały odebrane na początku lipca br. Jest to partia 100 ciężarówek z zamówionych 170.

Czy zachodni producenci samochodów powrócą do Rosji?

Brak komponentów czy surowców wydobywanych w Ukrainie oraz Rosji, a także międzynarodowe sankcje – to tylko część kryzysów spowodowanych wojną. Wojna trwa również na rynku motoryzacyjnym.

Jak będzie wyglądał rynek aftermarketowy nowej generacji?

Rozmowa z Philippe Colpronem, dyrektorem dywizji ZF Aftermarket i wiceprezesem wykonawczym ZF Group.

Optymistyczne wieści z branży nowych ciężarówek

W czerwcu 2022r. zarejestrowano 2911 pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, tj. więcej, niż przed rokiem (wzrost 8,9%) i mniej o 5%, niż w maju br. W ostatnim miesiącu samochody ciężarowe zakończyły miesiąc z 11,1% wzrostem.

Niebieski znak TIR na ciężarówkach co oznacza?

Niebieski znak TIR na ciężarówkach co oznacza? Często spotykamy się z tytułami TIR przejechał drogą... lub kierowca TIRa wymusił pierwszeństwo... To potoczne określenie nie oznacza wcale samochodu ciężarowego, a jest to, mówiąc w skrócie, karnet w międzynarodowym ruchu drogowym.

Wakacje z ograniczeniami ruchu dla samochodów ciężarowych za granicą

Wakacyjne ograniczenia ruchu dla samochodów ciężarowych są wprowadzane, ponieważ chodzi o ograniczenie ruchu pojazdów w okresach, gdy ruch ten gwałtownie rośnie. Różne kraje, w różny sposób stosują zbiegi poprawiające płynność ruchu i zwiększając bezpieczeństwo na drogach.

Wakacyjne zakazy dla ciężarówek

Inspekcja Transportu drogowego przypomina o wakacyjnych ograniczeniach ruchu samochodów ciężarowych.

Automotive – branża nadal na zakręcie?

Na to pytanie starali się odpowiedzieć uczestnicy trzeciej edycji konferencji sektora motoryzacyjnego, organizowanej przez Polsko - Niemiecką Izbę Przemysłowo Handlową.

Wyszukiwarka

Informacje