Zatrzymani na wakacyjnym zakazie

Zakaz dla ciężarówek wakacje

Kierowcy ciężarówek jechali podczas wakacyjnych zakazów i ograniczeń ruchu. Przewozili ładunki, które nie były zwolnione z zakazu jazdy ciężarówką.

 

W dniu 9 lipca na autostradzie A2 w Żdżarach podczas działań ukierunkowanych na kontrole kierowców, którzy nie przestrzegali wakacyjnych zakazów ruchu pojazdów, inspektorzy z Konina zatrzymali do kontroli czterech kierowców, których zagraniczne przedsiębiorstwa wykonywały przez terytorium RP międzynarodowy transport drogowy rzeczy.
W pierwszym przypadku kierowca wykonywał transport drogowy 13 t opon z Luksemburga na Łotwę i musiał zapłacić mandat w wysokości 500 zł, a na firmę przewozową i osobę zarządzającą transportem ustalono kaucję, niezapłaconą, w łącznej kwocie 3000 zł. Z uwagi na brak płatności pojazd został usunięty na parking strzeżony.
Inny kierowca przewoził osiem samochodów osobowych z Niemiec na Litwę, trzeci wiózł maszynę do kombajnu z Niemiec na Białoruś, a ostatni wykonywał międzynarodowy transport drogowy 22 t nawozu z Niemiec na Ukrainę. Kary były podobne jak w przypadku pierwszym, z tym, że kaucje zostały zapłacone. Kierowcy tłumaczyli się brakiem wiedzy w zakresie obowiązujących zakazów ruchu na terytorium Polski. Wszystkie transporty zostały wstrzymane na miejscu do czasu ustania zakazów i ograniczeń ruchu. Kierowcy ciężarówek tłumaczyli się brakiem wiedzy w zakresie obowiązujących zakazów ruchu na terytorium Polski. Zagranicznych kierowców skontrolowali wielkopolscy inspektorzy.

Info: WITD Poznań

 

Przeczytaj też:
Beczka też może być przeładowana

W dniu 3 sierpnia br. inspektorzy z wrocławskiego oddziału ITD zatrzymali do kontroli w gminie Długołęka kierowcę ciężarówki, który przewoził nieczystości ciekłe.

Transporty zwierząt pod kontrolą

W ostatnim czasie nasiliły się kontrole transportów zwierząt. Pomimo jasnych przepisów oraz odpowiednich szkoleń kierowców ciężarówek, nadal stwierdza się dużo nieprawidłowości.

Siedemdziesiąt ton zamiast czterdziestu i 28 tys. kary

70,6 t zamiast dopuszczalnych 40 t ważył zestaw przewożący w dwóch kontenerach części do samochodów ciężarowych.

O ile przeładowany Sprinter?

Niewiele trzeba, aby przeładować dużego busa. W tym przypadku, o kłopotach z policją, zaważyło kilka worków cementu.

Usprawnienia ciężarówki nie wzbudziły aprobaty inspektorów

Pechowo rozpoczął weekend kierowca ciężarówki w późne piątkowe popołudnie. W dniu 8 lipca inspektorzy transportu drogowego rozpoczęli przygotowania do działań ukierunkowanych na kontrole kierowców nierespektujących obowiązującego do godz. 18:00 zakazu ruchu dla pojazdów ciężkich.

Są pierwsze mandaty za łamanie wakacyjnych zakazów jazdy ciężarówkami

Wykonanie przewozu drogowego w czasie obowiązywania wakacyjnych ograniczeń ruchu ustanowiony dla pojazdów ciężarowych powyższej 12 ton dopuszczanej masy całkowitej okazało się kosztowne dla przewoźnika z Polski i Irlandii.

Czterdzieści pięć tysięcy na jednej zmianie

Na jednym punkcie kontroli dwie załogi inspektorów w ciągu jednej zmiany, stwierdziły kilka poważnych naruszeń u zagranicznych przewoźników. Nałożone kaucje dały w sumie kwotę ponad 45 tys. zł.

Kiedy kabotaż jest przeładowany

Transporty kabotażowe, w większości kojarzą nam się z zagranicą. Jednak są przypadki kiedy to zagraniczne firmy realizują kabotaż w Polsce.

Niebezpieczny brak zabezpieczeń

Widok jadącej naczepy z wypchanym bokiem plandeki to dla inspektorów jednoznaczny sygnał, że kierowca ciężarówki zaoszczędził na pasach mocujących ładunek.

Wyszukiwarka

Informacje