Niebezpieczny brak zabezpieczeń

Brak zabezpieczeń kierowca ciężarówki

Widok jadącej naczepy z wypchanym bokiem plandeki to dla inspektorów jednoznaczny sygnał, że kierowca ciężarówki zaoszczędził na pasach mocujących ładunek.

 

Często, wśród kierowców ciężarówek, panuje przeświadczenie, że ładunek pod plandeką nie wymaga dokładnego mocowania. Nic bardziej mylnego, zwłaszcza, gdy nagle na drodze zaskoczy nas niespodziewane hamowanie lub ostry zakręt.

Niezabezpieczenie ładunku było przyczyną zatrzymania przez inspektorów z Leszna zestawu należącego do polskiego przedsiębiorcy. Ładunek wprost wystawał z boku naczepy. Później okazało się jeszcze, że wiele przewozów zatrzymanym pojazdem odbywało się bez zalogowanej karty kierowcy.

21 czerwca na drodze krajowej numer 32 w Granowie podczas wykonywania czynności kontrolnych, wielkopolscy inspektorzy zatrzymali ciągnik siodłowy z naczepą przewożący granulat w big bagach. Przewożony ładunek nie został zabezpieczony na naczepie odpowiednią liczbą pasów mocujących, co spowodowało przesunięcie się ładunku na prawą stronę. Kierujący został ukarany mandatem w wysokości 500 zł oraz zakazano mu dalszej jazdy do momentu prawidłowego rozmieszczenia i zabezpieczenia ładunku. Jednak nie był to koniec problemów przedsiębiorcy z uwagi na fakt, że po odczycie danych cyfrowych stwierdzono wielokrotne wykonywanie przewozów bez wymaganej karty kierowcy. W związku z powyższym zostało wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone karą 5 tys. zł.

 

Info: WITD Poznań

Przeczytaj też:
Czterdzieści pięć tysięcy na jednej zmianie

Na jednym punkcie kontroli dwie załogi inspektorów w ciągu jednej zmiany, stwierdziły kilka poważnych naruszeń u zagranicznych przewoźników. Nałożone kaucje dały w sumie kwotę ponad 45 tys. zł.

Kiedy kabotaż jest przeładowany

Transporty kabotażowe, w większości kojarzą nam się z zagranicą. Jednak są przypadki kiedy to zagraniczne firmy realizują kabotaż w Polsce.

Wakacyjne zakazy dla ciężarówek

Inspekcja Transportu drogowego przypomina o wakacyjnych ograniczeniach ruchu samochodów ciężarowych.

Trzeźwy poniedziałek - skontrolowano 440 kierowców zawodowych

Stan trzeźwości ponad 440 kierowców ciężarówek, busów, autobusów i taksówek skontrolowali w trakcie porannych działań inspektorzy z mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Z 34 kierowców ciężarówek - 22 z mandatami

W ramach jednej z operacji Roadpol 2022 skupiającej się na Ciężarówkach i Autobusach w dniu 15 czerwca 2022 r. w godzinach od 9:00 do 14:00 przeprowadzono kontrolę ruchu na A4 w kierunku Frankfurtu nad Menem.

Skradziony DAF z kierowcą w kabinie

Funkcjonariusze wrocławskiej drogówki otrzymali zgłoszenie dotyczące zespołu pojazdów, który został utracony na terenie Niemiec i znajdował się w Polsce.

Przewożona ziemia może być odpadem

W Legnicy, inspektorzy z WITD we Wrocławia zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy przewożący ziemię zmieszaną z kamieniami oraz ceramiką budowlaną.

Prawie 12 000 euro grzywny dla polskiego kierowcy ciężarówki

W czwartek, 9 czerwca duński sąd skazał 44-letniego polskiego kierowcę ciężarówki, za jazdę z cudzym prawem jazdy.

Gdy jedziesz przeciążoną ciężarówką na karcie zarządzającego transportem

Suwalscy inspektorzy zatrzymali do kontroli kierowcę ciężarówki, który przewoził gąsienicę do maszyny budowlanej na trasie z Niemiec do Estonii.

Wyszukiwarka

Informacje