Trzeźwy poniedziałek - skontrolowano 440 kierowców zawodowych

Trzeźwy poranek

Stan trzeźwości ponad 440 kierowców ciężarówek, busów, autobusów i taksówek skontrolowali w trakcie porannych działań inspektorzy z mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego.

 

W poniedziałek (20 czerwca) rano, na głównych drogach województwa mazowieckiego, patrole ITD z Warszawy, Radomia, Siedlec, Ciechanowa, Ostrołęki oraz Płocka przeprowadziły wzmożone kontrole trzeźwości kierujących samochodami dostawczymi, ciężarowymi, autobusami i taksówkami. Podczas kilkugodzinnej akcji, inspektorzy przebadali alkomatami 441 kierowców.

Na łączniku autostrady A2 z krajową pięćdziesiątką w miejscowości Arynów inspektorzy udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu. 43-letni obywatel Ukrainy prowadził 40-tonowy zestaw polskiego przewoźnika i w chwili zatrzymania wykonywał międzynarodowy przewóz drogowy napojów.
Od mężczyzny była wyczuwalna silna woń alkoholu. Alkomat przesiewowy wskazał, że jest w stanie nietrzeźwości. Wezwani na miejsce kontroli drogowej policjanci powtórzyli badanie trzeźwości. Policyjny alkomat wykazał 0,57 mg/l (blisko 1,2 promila) alkoholu w powietrzu wydychanym przez kierującego. Kolejne badanie, wykonane po 15 min. wykazało 0,50 mg/l (1,05 promila) alkoholu w powietrzu wydychanym przez kierowcę. W tej sytuacji nietrzeźwego mężczyznę i ciężarówkę przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim.

Info: WITD Radom

Przeczytaj też:
Czterdzieści pięć tysięcy na jednej zmianie

Na jednym punkcie kontroli dwie załogi inspektorów w ciągu jednej zmiany, stwierdziły kilka poważnych naruszeń u zagranicznych przewoźników. Nałożone kaucje dały w sumie kwotę ponad 45 tys. zł.

Kiedy kabotaż jest przeładowany

Transporty kabotażowe, w większości kojarzą nam się z zagranicą. Jednak są przypadki kiedy to zagraniczne firmy realizują kabotaż w Polsce.

Niebezpieczny brak zabezpieczeń

Widok jadącej naczepy z wypchanym bokiem plandeki to dla inspektorów jednoznaczny sygnał, że kierowca ciężarówki zaoszczędził na pasach mocujących ładunek.

Wakacyjne zakazy dla ciężarówek

Inspekcja Transportu drogowego przypomina o wakacyjnych ograniczeniach ruchu samochodów ciężarowych.

Z 34 kierowców ciężarówek - 22 z mandatami

W ramach jednej z operacji Roadpol 2022 skupiającej się na Ciężarówkach i Autobusach w dniu 15 czerwca 2022 r. w godzinach od 9:00 do 14:00 przeprowadzono kontrolę ruchu na A4 w kierunku Frankfurtu nad Menem.

Skradziony DAF z kierowcą w kabinie

Funkcjonariusze wrocławskiej drogówki otrzymali zgłoszenie dotyczące zespołu pojazdów, który został utracony na terenie Niemiec i znajdował się w Polsce.

Przewożona ziemia może być odpadem

W Legnicy, inspektorzy z WITD we Wrocławia zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy przewożący ziemię zmieszaną z kamieniami oraz ceramiką budowlaną.

Prawie 12 000 euro grzywny dla polskiego kierowcy ciężarówki

W czwartek, 9 czerwca duński sąd skazał 44-letniego polskiego kierowcę ciężarówki, za jazdę z cudzym prawem jazdy.

Gdy jedziesz przeciążoną ciężarówką na karcie zarządzającego transportem

Suwalscy inspektorzy zatrzymali do kontroli kierowcę ciężarówki, który przewoził gąsienicę do maszyny budowlanej na trasie z Niemiec do Estonii.

Wyszukiwarka

Informacje