Ograniczenia w ruchu w Katowicach dla ciężarówek

WUF Katowice

W związku z organizacją na terenie Miasta Katowice, XI sesji Światowego Forum Miejskiego Wojewoda Śląski wprowadził w dniach od 26 do 30 czerwca 2022 roku w godzinach od 7:00 do 23 :00 zakaz przewozu towarów niebezpiecznych oraz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton, z wyłączeniem autobusów.

 

Zakaz dotyczy dróg:
1. Drogi krajowej nr 79 na odcinku od węzła z drogą krajową nr 86 (aleja W. Roździeńskiego – Drogowa Trasa Średnicowa) do skrzyżowania ulic: Chorzowskiej – Stęślickiego – Grundmana w Katowicach w obu kierunkach, łącznie z tunelem przebiegającym pod rondem im. gen. J. Ziętka.
2. W. Korfantego w Katowicach od ulicy Katowickiej do ronda im. gen. J. Ziętka w obu kierunkach.

Objazd do drogi krajowej nr 79
- Od strony Sosnowca w kierunku Chorzowa:
Roździeńskiego – ul. Murckowska (DK 86) – autostrada A4 – ul. Bocheńskiego – ul. Chorzowska
- Od strony Chorzowa w kierunku Sosnowca:
Chorzowska – ul. Bracka – ul. Bocheńskiego – autostrada A4 – ul. Murckowska (DK86) – al. Roździeńskiego

Wyłączenia spod zakazu - określone zakazy i ograniczenia ruchu nie będą dotyczyły wskazanych poniżej pojazdów i rodzajów przewozów:

1) pojazdów Policji, Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Granicznej, Służby Celno–Skarbowej, Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Służby Ochrony Państwa, pogotowia technicznego, jednostek ochrony przeciwpożarowej, jednostek ratownictwa chemicznego oraz jednostek służb ochrony radiologicznej i ochrony przed skażeniami;
2) pojazdów biorących udział w akcjach ratowniczych, akcjach humanitarnych, usuwaniu skutków klęsk żywiołowych oraz usuwaniu awarii;
3) pojazdów wywożących odpady z terenu odbywania spotkań w ramach Forum;
4) pojazdów obsługi Forum;
5) pojazdów przewożących sprzęt transmisyjny stacji radiowych i telewizyjnych oraz korespondencję;
6) pojazdów przewożących paliwa, gazy i substancje techniczne niezbędne do funkcjonowania szpitali i innych placówek medycznych zlokalizowanych na obszarze objętym zakazem, o którym mowa w ust. 1;
7) pojazdów przewożących do placówek zlokalizowanych na obszarze objętym zakazem, o którym mowa w ust. 1, następujące artykuły szybko psujące się i środki spożywcze:
- mięso i podroby jadalne,
- ryby i skorupiaki, mięczaki i inne bezkręgowce wodne,
- produkty mleczarskie, w szczególności: jogurty, kefiry, śmietana, mleko spożywcze, twarogi, sery dojrzewające, masło, lody,, jaja ptasie i masy jajeczne,
- kwiaty cięte, doniczkowe oraz darń rolowaną,
- warzywa, grzyby świeże i mrożone, owoce świeże i mrożone, zboża i surowce rolne służące do produkcji żywności, pasz i tłuszczów roślinnych,
- produkty przemysłu młynarskiego, w szczególności: mąki, kasze, grysiki i granulki zbożowe, tłuszcze i oleje pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego,
- przetwory ze zbóż, mąki, skrobi lub mleka w proszku oraz pieczywo cukiernicze, napoje bezalkoholowe,
- pozostałości i odpady przemysłu spożywczego, gotowe pasze dla zwierząt, buraki cukrowe, ziemniaki,
- drożdże piekarskie prasowane i w formie mleczka drożdżowego,
- podłoże uprawowe pieczarek;
8) pojazdów przewożących leki i środki medyczne do placówek zlokalizowanych na obszarze objętym zakazem.

Info: WITD Katowice

 

Przeczytaj też:
Niebieski znak TIR na ciężarówkach co oznacza?

Niebieski znak TIR na ciężarówkach co oznacza? Często spotykamy się z tytułami TIR przejechał drogą... lub kierowca TIRa wymusił pierwszeństwo... To potoczne określenie nie oznacza wcale samochodu ciężarowego, a jest to, mówiąc w skrócie, karnet w międzynarodowym ruchu drogowym.

Wakacje z ograniczeniami ruchu dla samochodów ciężarowych za granicą

Wakacyjne ograniczenia ruchu dla samochodów ciężarowych są wprowadzane, ponieważ chodzi o ograniczenie ruchu pojazdów w okresach, gdy ruch ten gwałtownie rośnie. Różne kraje, w różny sposób stosują zbiegi poprawiające płynność ruchu i zwiększając bezpieczeństwo na drogach.

Wakacyjne zakazy dla ciężarówek

Inspekcja Transportu drogowego przypomina o wakacyjnych ograniczeniach ruchu samochodów ciężarowych.

Zakup używanego samochodu nie taki prosty

Niemal połowa polskich kierowców spotkała się z praktyką ukrywania wad pojazdu przy zakupie auta używanego.

Automotive – branża nadal na zakręcie?

Na to pytanie starali się odpowiedzieć uczestnicy trzeciej edycji konferencji sektora motoryzacyjnego, organizowanej przez Polsko - Niemiecką Izbę Przemysłowo Handlową.

Czy wynagrodzenie za urlop dla kierowców zawodowych będzie wyższe - nawet do 30 tys. kary dla przewoźnika

Sezon urlopowy powoli się rozpoczyna, a wraz z nim firmy transportowe czekają kolejne wydatki.

Program TMS - dla kogo jest przydatny i gdzie się sprawdza?

W branży transportowej dużo się dzieje. Powstaje liczne nowoczesne oprogramowanie, którego celem jest skuteczna obsługa działalności firmy, gdy baza kontrahentów się rozrasta. Wówczas działanie bez odpowiednich narzędzi i planu skazana jest na niepowodzenie.

Z czego wynikają tak duże podwyżki cen paliw?

Choć ceny paliw wzrosły w całej Europie, z danych Komisji Europejskiej wynika, że w Polsce benzyna podrożała najbardziej – o ponad 35 proc. w okresie od lutego do maja br.

O jakiej porze najniższe ceny paliw na stacjach?

Badanie przeprowadzone przez ADAC dowodzi, że diesel, na niemieckich stacjach, jest o ponad 16 centów droższy rano, niż wieczorem.

Wyszukiwarka

Informacje