O jakiej porze najniższe ceny paliw na stacjach?

stacja paliw

Badanie przeprowadzone przez ADAC dowodzi, że diesel, na niemieckich stacjach, jest o ponad 16 centów droższy rano, niż wieczorem.

 

W sytuacji, gdy ceny paliw idą w górę kierowcy szukają różnych rozwiązań żeby ograniczyć wydatki związane z transportem. Jeśli chcesz zaoszczędzić, powinieneś zatankować wieczorem.

ADAC przekonuje, że paliwo jest znacznie droższe rano, niż wieczorem. W maju różnica w godzinach porannego szczytu, a wieczorem, dla oleju napędowego wyniosła ponad 16 centów. To ponad dwa razy więcej, niż rok temu i najwyższa wartość od 2015 roku. Przedział cenowy dla (benzyny) Super E10 również wzrósł w porównaniu z poprzednim rokiem i wyniósł około 10 centów.

Na krzywej dobowej występuje łącznie siedem fal dla obu rodzajów paliwa. Pierwsza wschodzi tuż przed 5 rano do 7 rano. Następnie ceny spadają do godziny 9:00, po czym ponownie rosną o 10:00. Potem stopniowo idą w dół, jednak w ruchu falowym. Według ADAC najtaniej zatankować w maju między 18:00 a 19:00 oraz między 20:00 a 22:00. Tak było również w poprzednich latach. Według ADAC w nocy zmian cen prawie nie ma – są na średnim poziomie.

Według ADAC falowanie cen paliw w maju występowało na wszystkich stacjach benzynowych w Niemczech.

Przeczytaj też:
Niebieski znak TIR na ciężarówkach co oznacza?

Niebieski znak TIR na ciężarówkach co oznacza? Często spotykamy się z tytułami TIR przejechał drogą... lub kierowca TIRa wymusił pierwszeństwo... To potoczne określenie nie oznacza wcale samochodu ciężarowego, a jest to, mówiąc w skrócie, karnet w międzynarodowym ruchu drogowym.

Wakacje z ograniczeniami ruchu dla samochodów ciężarowych za granicą

Wakacyjne ograniczenia ruchu dla samochodów ciężarowych są wprowadzane, ponieważ chodzi o ograniczenie ruchu pojazdów w okresach, gdy ruch ten gwałtownie rośnie. Różne kraje, w różny sposób stosują zbiegi poprawiające płynność ruchu i zwiększając bezpieczeństwo na drogach.

Wakacyjne zakazy dla ciężarówek

Inspekcja Transportu drogowego przypomina o wakacyjnych ograniczeniach ruchu samochodów ciężarowych.

Zakup używanego samochodu nie taki prosty

Niemal połowa polskich kierowców spotkała się z praktyką ukrywania wad pojazdu przy zakupie auta używanego.

Automotive – branża nadal na zakręcie?

Na to pytanie starali się odpowiedzieć uczestnicy trzeciej edycji konferencji sektora motoryzacyjnego, organizowanej przez Polsko - Niemiecką Izbę Przemysłowo Handlową.

Czy wynagrodzenie za urlop dla kierowców zawodowych będzie wyższe - nawet do 30 tys. kary dla przewoźnika

Sezon urlopowy powoli się rozpoczyna, a wraz z nim firmy transportowe czekają kolejne wydatki.

Program TMS - dla kogo jest przydatny i gdzie się sprawdza?

W branży transportowej dużo się dzieje. Powstaje liczne nowoczesne oprogramowanie, którego celem jest skuteczna obsługa działalności firmy, gdy baza kontrahentów się rozrasta. Wówczas działanie bez odpowiednich narzędzi i planu skazana jest na niepowodzenie.

Z czego wynikają tak duże podwyżki cen paliw?

Choć ceny paliw wzrosły w całej Europie, z danych Komisji Europejskiej wynika, że w Polsce benzyna podrożała najbardziej – o ponad 35 proc. w okresie od lutego do maja br.

Ograniczenia w ruchu w Katowicach dla ciężarówek

W związku z organizacją na terenie Miasta Katowice, XI sesji Światowego Forum Miejskiego Wojewoda Śląski wprowadził w dniach od 26 do 30 czerwca 2022 roku w godzinach od 7:00 do 23 :00 zakaz przewozu towarów niebezpiecznych oraz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton, z wyłączeniem autobusów.

Wyszukiwarka

Informacje