Prawie 12 000 euro grzywny dla polskiego kierowcy ciężarówki

Kierowca bez prawa jazdy

W czwartek, 9 czerwca duński sąd skazał 44-letniego polskiego kierowcę ciężarówki, za jazdę z cudzym prawem jazdy.

 

W dniu 8 czerwca 2020 r. w Middelfart duńska policja sprawdziła ciężarówkę i dokumenty kierowcy, szybko okazało się, że polski kierowca jeździł z cudzym prawem jazdy. Dalsze śledztwo wykazało, że w ogóle nie miał prawa jazdy, ponieważ został pozbawiony uprawnień do kierowania w swoim kraju ojczystym.

Zgodnie z aktem oskarżenia sąd skazał polskiego kierowcę na 60 dni kary pozbawienia wolności w zawieszeniu, łączną grzywnę 89 tys. koron duńskich, równowartość prawie 12 tys. euro oraz bezwarunkowe cofnięcie prawa jazdy w Danii na 6 miesięcy . Ponadto 44-letni kierowca został skazany na deportację z Danii zakazem wjazdu na 6 lat.

Przeczytaj też:
Czterdzieści pięć tysięcy na jednej zmianie

Na jednym punkcie kontroli dwie załogi inspektorów w ciągu jednej zmiany, stwierdziły kilka poważnych naruszeń u zagranicznych przewoźników. Nałożone kaucje dały w sumie kwotę ponad 45 tys. zł.

Kiedy kabotaż jest przeładowany

Transporty kabotażowe, w większości kojarzą nam się z zagranicą. Jednak są przypadki kiedy to zagraniczne firmy realizują kabotaż w Polsce.

Niebezpieczny brak zabezpieczeń

Widok jadącej naczepy z wypchanym bokiem plandeki to dla inspektorów jednoznaczny sygnał, że kierowca ciężarówki zaoszczędził na pasach mocujących ładunek.

Wakacyjne zakazy dla ciężarówek

Inspekcja Transportu drogowego przypomina o wakacyjnych ograniczeniach ruchu samochodów ciężarowych.

Trzeźwy poniedziałek - skontrolowano 440 kierowców zawodowych

Stan trzeźwości ponad 440 kierowców ciężarówek, busów, autobusów i taksówek skontrolowali w trakcie porannych działań inspektorzy z mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Z 34 kierowców ciężarówek - 22 z mandatami

W ramach jednej z operacji Roadpol 2022 skupiającej się na Ciężarówkach i Autobusach w dniu 15 czerwca 2022 r. w godzinach od 9:00 do 14:00 przeprowadzono kontrolę ruchu na A4 w kierunku Frankfurtu nad Menem.

Skradziony DAF z kierowcą w kabinie

Funkcjonariusze wrocławskiej drogówki otrzymali zgłoszenie dotyczące zespołu pojazdów, który został utracony na terenie Niemiec i znajdował się w Polsce.

Przewożona ziemia może być odpadem

W Legnicy, inspektorzy z WITD we Wrocławia zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy przewożący ziemię zmieszaną z kamieniami oraz ceramiką budowlaną.

Gdy jedziesz przeciążoną ciężarówką na karcie zarządzającego transportem

Suwalscy inspektorzy zatrzymali do kontroli kierowcę ciężarówki, który przewoził gąsienicę do maszyny budowlanej na trasie z Niemiec do Estonii.

Wyszukiwarka

Informacje