Nowe funkcje w ciężarówkach Volvo dla branży budowlanej

Budowlane Volvo FH

Volvo Trucks wprowadza szereg nowych funkcji, które które ułatwiają jazdę w terenie.

 

Dzięki dodaniu kilku przydatnych opcji ciężarówka jeszcze lepiej powinna radzić sobie w trudnych warunkach na placu budowy. Kierowcy z pewnością docenią funkcję rozkołysania oferowaną wraz ze zautomatyzowaną skrzynią biegów I-Shift. Inna funkcja to przytrzymanie "przytrzymanie”, w której cały samochód ciężarowy ma niejako zaciągnięty na hamulec ręczny. Zmodyfikowano również tempomat, który teraz zadziała przy niskich prędkościach oraz bardziej czuły system kontroli przyczepności kół.

Interesującą nowością jest system Terrain Brake jest to rozwiązanie do jazdy z małą prędkością po trudnym i nierównym terenie. Ta funkcja sprawia, że ​​manewrowanie ciężarówką jest łatwiejsze i bezpieczniejsze. Gdy kierowca hamuje, a jedno z kół znajduje się na jakiejś przeszkodzie, np. kamieniu lub krawężniku, samochód naturalnie stacza się zanim kierowca zdąży zahamować. Utrudnia to utrzymanie kontroli nad pojazdem. Nowe rozwiązanie Terrain Brake hamuje, gdy tylko kierowca zwolni pedał gazu. Ciężarówka utrzyma wówczas pozycję na przeszkodzie bez stoczenia się. Terrain Brake jest idealny do jazdy w terenie, na przykład na placach budowy, w kopalniach lub podczas częstej jazdy po nierównych drogach. Może być również przydatny podczas manewrowania w miastach oraz pokonywania progów zwalniających i krawężników. Hamulec terenowy to opcja w Volvo FH16 i innych samochodach ciężarowych Volvo z napędzaną przednią osią.

Change Direction to kolejne rozwiązanie, które ułatwia manewrowanie ciężarówką przy niskich prędkościach. Sytuacje, takie jak skręcanie w ograniczonej przestrzeni lub cofanie pod rozładunek zazwyczaj wymagają krótkich, ostrych ruchów, które wymuszają na kierowcy przełączenia między pedałami hamulca i przyspieszenia. Zamiast hamować, kierowca może jadąc jeszcze do przodu wymusić jazdę do tyłu. Nowa funkcja zapewnia automatyczne zatrzymanie pojazdu, a następnie rozpoczęcie cofania, podczas gdy kierowca po prostu naciska pedał przyspieszenia. Aby ponownie ruszyć do przodu, wystarczy wrzucić bieg do przodu i przytrzymać wciśnięty pedał gazu.

Active Grip Control to funkcja, która znacząco poprawia stabilność i przyspieszenie na śliskiej nawierzchni. Jeśli samochód ciężarowy zacznie wpadać w poślizg, wiele czujników zapewnia, że ​​układ kierowniczy pojazdu inteligentnie reaguje na nawierzchnię, aby pomóc kierowcy pozostać na drodze. Nowa funkcja ma również na celu zmniejszenie ryzyka powstawania zjawiska nadsterowności podczas jazdy bez ładunku.

Dla modeli wyposażonych opcjonalne biegi pełzające Volvo Trucks zaktualizowało tempomat. Potrafi on utrzymać stała prędkość już od 2 km/h. Zaktualizowany tempomat jest standardem we wszystkich cięższych samochodach ciężarowych Volvo

 

Przeczytaj też:
Rosenbauer Polska i Bocar podpisały umowę o współpracy

Firma Rosenbauer Polska sp. z o.o. podpisała umowę o współpracy z jednym z największych producentów zabudów specjalistycznych dla branży pożarniczej w Polsce z Przedsiębiorstwem Specjalistycznym "bocar" Sp. z o.o. Uroczystość podpisania umowy odbyła się 22 czerwca 2022 podczas Międzynarodowych Targów Interschutz w Hanowerze.

Samochodów używanych szukamy głównie w sieci

Aby zbadać podejście polskich kierowców do zakupu aut używanych, Santander Consumer Multirent zlecił badanie Polak kupuje auto używane, w którym zapytał ankietowanych m.in. o to gdzie kupili ostatni pojazd z drugiej ręki, ile auto miało lat w momencie zakupu i w jaki sposób go szukali.

System monitorujący rowerzystów i pieszych w Volvo Trucks już od września

Volvo Trucks wprowadza nowy system bezpieczeństwa, który wykrywa innych użytkowników dróg, którzy wchodzą w martwe pole widzenia po obu stronach samochodu ciężarowego.

Volkswagen Meteor ze sprzedażą pięciu tysięcy sztuk w niecałe dwa lata

W 2020 roku Volkswagen Caminhões e Ônibus ogłosił wprowadzenie na brazylijski rynek nowego modelu ciężarówki o nazwie Meteor.

Ogródki działkowe dla pracowników zamiast produkcji samochodów

Aby zapewnić dodatkowe wsparcie socjalne pracownikom przedsiębiorstwa, w czasie przestojów, udziałowcy i zarząd Avtotor postanowili bezpłatnie przydzielić ogródki działkowe. Jeszcze nie tak dawno montowali m.in. BMW teraz będą uprawiać warzywa.

Spadki rejestracji użytkowych w Europie. Polska na trzecim miejscu w ciężarówkach

W kwietniu 2022 roku liczba rejestracji nowych pojazdów użytkowych w Unii Europejskiej zmniejszyła się o 27,1% do 125 034 sprzedanych sztuk, przy czym spadki odnotowano we wszystkich segmentach.

Autonomiczna ciężarówka sama odnajduje drogę w terminalu

Wykorzystując pierwszą publiczną jazdę autonomicznej ciężarówki na torze testowym MAN w Monachium, partnerzy projektu poinformowali o swoich dotychczasowych osiągnięciach i zapowiedzieli wzmożone testy praktyczne oraz jazdy próbne, które odbędą się na terenie terminala kontenerowego w Ulm.

Dziewięćdziesiąt procent samochodu ciężarowego Volvo może być poddane recyklingowi

Takie obietnice składa szwedzki koncern, który chce zastosować nowe technologie w produkcji samochodów ciężarowych.

Przewoźnicy, którzy kupili ciężarówki zasilane LNG czują się oszukani

Polskie firmy transportowe, które kupiły ciężarówki na LNG teraz topią swoje zyski w wyższych cenach za paliwo. Wyższe ceny gazu mają obecnie duży wpływ na TCO. 

Wyszukiwarka

Informacje