Stacje Shell w Rosji zmieniają nazwę

Shell Rosja

Rosyjska sieć detaliczna stacji paliw Shell Oil LLC, która jeszcze miesiąc temu należała do brytyjsko-holenderskiego koncernu naftowo-gazowego Royal Dutch Shell, zmieni nazwę na Teboil.

 

Teboil to fińska marka, która stała się własnością Lukoil w 2005 roku. W dniu 12 maja 2022 r. ogłoszono przeniesienie praw własności sieci stacji paliw Shell i zakładu produkcji smarów w regionie Tweru na rosyjski Lukoil. Transakcja sprzedaży 411 stacji benzynowych, z których 240 należy wyłącznie do Shell, a 171 na zasadzie franczyzy, ma zostać sfinalizowana do końca 2022 roku.

Rebranding stacji benzynowych już się rozpoczął. Specjalnie dla stacji Teboil zostanie opracowane nowa nazwa paliwa oraz program lojalnościowy. Produkty fabryki smarów w regionie Tweru będą również sprzedawane pod marką Teboil.

Teboil Ab to fińska firma naftowa zajmująca się marketingiem, sprzedażą i dystrybucją produktów naftowych, a także obsługą stacji benzynowych i stacji paliw. Od 2005 roku jest spółką zależną Lukoil. Oleje i smary Teboil są produkowane w zakładzie LUKOIL Lubricants Europe Oy w Finlandii oraz w zakładzie Lukoil w Tiumeniu.

 

Przeczytaj też:
Niebieski znak TIR na ciężarówkach co oznacza?

Niebieski znak TIR na ciężarówkach co oznacza? Często spotykamy się z tytułami TIR przejechał drogą... lub kierowca TIRa wymusił pierwszeństwo... To potoczne określenie nie oznacza wcale samochodu ciężarowego, a jest to, mówiąc w skrócie, karnet w międzynarodowym ruchu drogowym.

Wakacje z ograniczeniami ruchu dla samochodów ciężarowych za granicą

Wakacyjne ograniczenia ruchu dla samochodów ciężarowych są wprowadzane, ponieważ chodzi o ograniczenie ruchu pojazdów w okresach, gdy ruch ten gwałtownie rośnie. Różne kraje, w różny sposób stosują zbiegi poprawiające płynność ruchu i zwiększając bezpieczeństwo na drogach.

Wakacyjne zakazy dla ciężarówek

Inspekcja Transportu drogowego przypomina o wakacyjnych ograniczeniach ruchu samochodów ciężarowych.

Zakup używanego samochodu nie taki prosty

Niemal połowa polskich kierowców spotkała się z praktyką ukrywania wad pojazdu przy zakupie auta używanego.

Automotive – branża nadal na zakręcie?

Na to pytanie starali się odpowiedzieć uczestnicy trzeciej edycji konferencji sektora motoryzacyjnego, organizowanej przez Polsko - Niemiecką Izbę Przemysłowo Handlową.

Czy wynagrodzenie za urlop dla kierowców zawodowych będzie wyższe - nawet do 30 tys. kary dla przewoźnika

Sezon urlopowy powoli się rozpoczyna, a wraz z nim firmy transportowe czekają kolejne wydatki.

Program TMS - dla kogo jest przydatny i gdzie się sprawdza?

W branży transportowej dużo się dzieje. Powstaje liczne nowoczesne oprogramowanie, którego celem jest skuteczna obsługa działalności firmy, gdy baza kontrahentów się rozrasta. Wówczas działanie bez odpowiednich narzędzi i planu skazana jest na niepowodzenie.

Z czego wynikają tak duże podwyżki cen paliw?

Choć ceny paliw wzrosły w całej Europie, z danych Komisji Europejskiej wynika, że w Polsce benzyna podrożała najbardziej – o ponad 35 proc. w okresie od lutego do maja br.

Ograniczenia w ruchu w Katowicach dla ciężarówek

W związku z organizacją na terenie Miasta Katowice, XI sesji Światowego Forum Miejskiego Wojewoda Śląski wprowadził w dniach od 26 do 30 czerwca 2022 roku w godzinach od 7:00 do 23 :00 zakaz przewozu towarów niebezpiecznych oraz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton, z wyłączeniem autobusów.

Wyszukiwarka

Informacje