Które z krajów obniżyły podatek paliwowy

Ropa

Wzrost cen oleju napędowego nastąpił tak szybko i nieprzewidywalnie, że prawie niemożliwe było wystarczająco szybkie dostosowanie stawek frachtów.

 

Już w 2021 r., w całej Europie, ceny paliw wzrosły o 26 procent, a do końca 2022 r. będą nadal rosły. W rezultacie firmy transportowe mogą mieć problemy z płynnością finansową, jeśli długoterminowo zakontraktowały stawki frachtów.

Zmniejszone opłaty podatków zawartych w paliwach mają już, oprócz Polski: Niemcy, Francja, Hiszpania i Szwecja, Irlandia i Wielka Brytania. Być może, pod naciskiem stowarzyszeń transportowych, również inne kraje pójdą tą drogą. Obecnie trwaja konsultacje w Norwegii.
Niemcy, które od 1 czerwca podjęły decyzję o obniżeniu podatków od benzyny i oleju napędowego o 0,30 € z 0,6545 €/l do 0,359 €/li 0,14 € z 0,4704 €/l do 0,33 €/l. Pomimo niższych podatków zawartych w paliwach ich ceny nadal wydają się wysokie. Niestety taniej już nie będzie.

Przeczytaj też:
Firma Eko-Okna z nowymi wózkami widłowymi Hiab MOFFETT

Spółka Hiab, wchodząca w skład korporacji Cargotec, otrzymała od polskiej firmy Eko-Okna, jednego z wiodących producentów stolarki okienno-drzwiowej w Europie, rekordowe na skalę europejską zamówienie o wartości 21,7 mln EUR.

Czy zachodni producenci samochodów powrócą do Rosji?

Brak komponentów czy surowców wydobywanych w Ukrainie oraz Rosji, a także międzynarodowe sankcje – to tylko część kryzysów spowodowanych wojną. Wojna trwa również na rynku motoryzacyjnym.

Niebieski znak TIR na ciężarówkach co oznacza?

Niebieski znak TIR na ciężarówkach co oznacza? Często spotykamy się z tytułami TIR przejechał drogą... lub kierowca TIRa wymusił pierwszeństwo... To potoczne określenie nie oznacza wcale samochodu ciężarowego, a jest to, mówiąc w skrócie, karnet w międzynarodowym ruchu drogowym.

Wakacje z ograniczeniami ruchu dla samochodów ciężarowych za granicą

Wakacyjne ograniczenia ruchu dla samochodów ciężarowych są wprowadzane, ponieważ chodzi o ograniczenie ruchu pojazdów w okresach, gdy ruch ten gwałtownie rośnie. Różne kraje, w różny sposób stosują zbiegi poprawiające płynność ruchu i zwiększając bezpieczeństwo na drogach.

Wakacyjne zakazy dla ciężarówek

Inspekcja Transportu drogowego przypomina o wakacyjnych ograniczeniach ruchu samochodów ciężarowych.

Automotive – branża nadal na zakręcie?

Na to pytanie starali się odpowiedzieć uczestnicy trzeciej edycji konferencji sektora motoryzacyjnego, organizowanej przez Polsko - Niemiecką Izbę Przemysłowo Handlową.

Czy wynagrodzenie za urlop dla kierowców zawodowych będzie wyższe - nawet do 30 tys. kary dla przewoźnika

Sezon urlopowy powoli się rozpoczyna, a wraz z nim firmy transportowe czekają kolejne wydatki.

Program TMS - dla kogo jest przydatny i gdzie się sprawdza?

W branży transportowej dużo się dzieje. Powstaje liczne nowoczesne oprogramowanie, którego celem jest skuteczna obsługa działalności firmy, gdy baza kontrahentów się rozrasta. Wówczas działanie bez odpowiednich narzędzi i planu skazana jest na niepowodzenie.

Z czego wynikają tak duże podwyżki cen paliw?

Choć ceny paliw wzrosły w całej Europie, z danych Komisji Europejskiej wynika, że w Polsce benzyna podrożała najbardziej – o ponad 35 proc. w okresie od lutego do maja br.

Wyszukiwarka

Informacje