Ogródki działkowe dla pracowników zamiast produkcji samochodów

Samochody w Rosji

Aby zapewnić dodatkowe wsparcie socjalne pracownikom przedsiębiorstwa, w czasie przestojów, udziałowcy i zarząd Avtotor postanowili bezpłatnie przydzielić ogródki działkowe. Jeszcze nie tak dawno montowali m.in. BMW teraz będą uprawiać warzywa.

 

Ogródki warzywne mają być wsparciem ekonomicznym na czas przestojów fabryki. Działki mają 1000 mkw. Odbyło się już pierwsze posiedzenie komisji ds. podziału działek na terenie gminy. Chołmogorówka. 168 stron zostało rozprowadzonych metodą loterii.

Avtotor wznowił produkcję po miesiącu przestoju, ale samochody zjeżdżają z linii montażowej w stanie niekompletnym. Z taśmy schodzi w pełni wyposażony samochód, następnie po kontroli jakości zdejmuje się elementy elektroniczne. Usunięte podzespoły trafiają z powrotem na linię produkcyjną i służą do montażu kolejnych sztuk i tak dalej w kółko. Samochody niekompletne nie nadają się oczywiście do sprzedaży. Stoją na placu w oczekiwaniu na uzupełnienie komponentów.

Kaliningradzkiej firmie nie udało się powrócić do poprzednich wielkości produkcji. Zamiast dawnych 900 sztuk dziennie zbiera się 200. Dziś Avtotor ma 10 000 samochodów, których nie można sprzedać z powodu braku komponentów elektronicznych. Firma chce zastąpić komponenty objęte embargiem dostawami z Korei Południowej.

Trudna sytuacja ekonomiczna Rosji nie przeszkadza propagandzie. Avtotor ogłosił rezygnację z modeli benzynowych i przejście na samochody elektryczne. Rozpoczęcie produkcji seryjnej planowane jest na 2024 rok.

Firma Avtotor powstała w 1994 roku w Kaliningradzie. Przedsiębiorstwo, jako pierwsze w Rosji, uruchomiło produkcję samochodów zagranicznych marek. Produkcja trwa od maja 1997 roku. Całkowita wielkość produkcji przekroczyła 2,5 miliona pojazdów.

Przeczytaj też:
Rosenbauer Polska i Bocar podpisały umowę o współpracy

Firma Rosenbauer Polska sp. z o.o. podpisała umowę o współpracy z jednym z największych producentów zabudów specjalistycznych dla branży pożarniczej w Polsce z Przedsiębiorstwem Specjalistycznym "bocar" Sp. z o.o. Uroczystość podpisania umowy odbyła się 22 czerwca 2022 podczas Międzynarodowych Targów Interschutz w Hanowerze.

Nowe funkcje w ciężarówkach Volvo dla branży budowlanej

Volvo Trucks wprowadza szereg nowych funkcji, które które ułatwiają jazdę w terenie.

Samochodów używanych szukamy głównie w sieci

Aby zbadać podejście polskich kierowców do zakupu aut używanych, Santander Consumer Multirent zlecił badanie Polak kupuje auto używane, w którym zapytał ankietowanych m.in. o to gdzie kupili ostatni pojazd z drugiej ręki, ile auto miało lat w momencie zakupu i w jaki sposób go szukali.

System monitorujący rowerzystów i pieszych w Volvo Trucks już od września

Volvo Trucks wprowadza nowy system bezpieczeństwa, który wykrywa innych użytkowników dróg, którzy wchodzą w martwe pole widzenia po obu stronach samochodu ciężarowego.

Volkswagen Meteor ze sprzedażą pięciu tysięcy sztuk w niecałe dwa lata

W 2020 roku Volkswagen Caminhões e Ônibus ogłosił wprowadzenie na brazylijski rynek nowego modelu ciężarówki o nazwie Meteor.

Spadki rejestracji użytkowych w Europie. Polska na trzecim miejscu w ciężarówkach

W kwietniu 2022 roku liczba rejestracji nowych pojazdów użytkowych w Unii Europejskiej zmniejszyła się o 27,1% do 125 034 sprzedanych sztuk, przy czym spadki odnotowano we wszystkich segmentach.

Autonomiczna ciężarówka sama odnajduje drogę w terminalu

Wykorzystując pierwszą publiczną jazdę autonomicznej ciężarówki na torze testowym MAN w Monachium, partnerzy projektu poinformowali o swoich dotychczasowych osiągnięciach i zapowiedzieli wzmożone testy praktyczne oraz jazdy próbne, które odbędą się na terenie terminala kontenerowego w Ulm.

Dziewięćdziesiąt procent samochodu ciężarowego Volvo może być poddane recyklingowi

Takie obietnice składa szwedzki koncern, który chce zastosować nowe technologie w produkcji samochodów ciężarowych.

Przewoźnicy, którzy kupili ciężarówki zasilane LNG czują się oszukani

Polskie firmy transportowe, które kupiły ciężarówki na LNG teraz topią swoje zyski w wyższych cenach za paliwo. Wyższe ceny gazu mają obecnie duży wpływ na TCO. 

Wyszukiwarka

Informacje