Jaki najlepszy serwis Mercedes-Benz Trucks Polska?

Mercedes-Benz Trucks Najlepszy Serwis

W dniu 12 maja we Wrocławiu odbyła się uroczysta gala, podczas której zostały wręczone nagrody dla najlepszego punktu dealerskiego oraz serwisowego w sieci Mercedes-Benz Trucks Polska.

 

Co roku Mercedes-Benz Trucks Polska wyróżnia swoich najlepszych przedstawicieli w sieci dealerskiej i serwisowej. W pierwszym przypadku firmy są oceniane w 10 kategoriach, takich jak m.in. poziom sprzedaży pojazdów, kontraktów serwisowych i Fleetboard, sprzedaż części zamiennych, poziom realizacji usługi Serwis 24h, wzrost udziału w rynku, jakość obsługi klienta, gotowość do inwestycji w rozwój biznesu truckowego. W kategorii serwisowej pod uwagę brane są sprzedaż części zamiennych, także w przełożeniu na pojazd serwisowany, poziom realizacji usługi Serwis 24h, jakość obsługi oraz również zaangażowanie w rozwój biznesu. W roku 2021 najlepszym dealerem sieci okazał się Mirosław Wróbel Sp. z o.o. z Wrocławia, a najlepszym serwisem Nobile Motors z Niemiec k. Lublina.

Tytuł Dealera Roku przyznawany jest przez Mercedes-Benz Trucks Polska najlepszym z najlepszych w sprzedaży i profesjonalnej obsłudze serwisowej naszych klientów. To wynik dużego zaangażowania i bliskiej współpracy zespołów sprzedaży, serwisu i administracji w Mirosław Wróbel Sp. z o.o.. Sukces w naszej branży to zawsze wynik zespołowy. Ta nagroda i jej kategorie pokazują również strategiczny kierunek rozwoju naszej firmy w przyszłości. Dealerzy i serwisy, które ją zdobywają, są jego integralną częścią - podkreśla Piotrek Urban, dyrektor sprzedaży i marketingu Mercedes-Benz Trucks Polska.

Na to wyróżnienie pracował wielki zespół znakomitych ludzi. Zespół, który liczy 270 osób w 6 oddziałach: mechanicy, pomocnicy, doradcy serwisowi i handlowi, pracownicy recepcji i działu części. Wszystkich nie sposób wymienić, ale każdy z osobna miał swój udział w tym osiągnięciu zarówno po stronie działu handlowego jak i serwisu. Im wszystkim z tego miejsca gratuluję i dziękuję! - podsumował Bartosz Adamczewski, szef serwisu samochodów ciężarowych w Mirosław Wróbel Sp. z o.o.

- Efektem tego wspólnego zaangażowania w Mirosław Wróbel Sp. z o.o. były bardzo dobre wyniki w 10 najważniejszych kategoriach łączących sprzedaż pojazdów, usług, obsługi serwisowej i satysfakcji klienta. Ich suma złożyła się na nagrodę dla Dealera Roku. – Było to możliwe dzięki naszym klientom i ich zaufaniu. Wraz z ich rozwojem i my możemy się rozwijać – mówi Bartosz Adamczewski. – Kolejny element to zmiany wewnętrzne w obrębie naszej struktury i dopracowanie procesów. Zmiany te pozwoliły na zwiększenie efektywności naszych działań, a w konsekwencji przyczyniły się do zdobycia nagrody. Nie byłoby to także możliwe bez naszych akcjonariuszy, którzy podjęli decyzję o poważnych inwestycjach właśnie w biznes ciężarowy. Dzięki nim uruchomimy w tym roku trzy nowe obiekty dedykowane właśnie samochodom ciężarowym.

Nagroda dla Mirosław Wróbel Sp. z o.o. ma również symboliczny aspekt: dla Tadeusza Kotlarczyka – wiceprezesa zarządu spółki, zarządzającego segmentem samochodów ciężarowych, było to ukoronowanie 30 lat pracy dla firmy.

Z kolei najlepszym serwisem 2021 roku w sieci Mercedes-Benz Trucks Polska okazał się serwis Nobile Motors w Niemcach k. Lublina. – Działalność serwisowa Mercedes-Benz Trucks jest kluczowym elementem we współpracy z naszymi klientami. Jakość obsługi i zrozumienie potrzeb mają bezpośredni wpływ na decyzje podejmowane przez klientów w zakresie zakupu i serwisowania pojazdów. Dlatego jest to dla nas bardzo ważna nagroda. Do wyróżnienia nominowani byli Partnerzy Mercedes-Benz Trucks Polska, którzy nie posiadają prawa do sprzedaży nowych pojazdów, czym chcemy podkreślić jak duże znaczenie mają dla nas wszyscy partnerzy serwisowi. Kryteria nominacji oraz zorientowanie na biznes truckowy wyłoniły Serwis Roku 2021, którym jest Nobile Motors. Firma ta jest doskonałym. przykładem, w jaki sposób działalność serwisową należy prowadzić w kontekście długofalowego rozwoju biznesu ciężarowego – a to jeden ze strategicznych celów Mercedes-Benz Trucks Polska - mówi Piotr Materzok, Head of Customer Services & Parts w Mercedes-Benz Trucks Polska.

Według Jakuba Michalskiego, dyrektora zarządzającego Nobile Motors, to właśnie Truck Dedication, czyli skupienie na kompleksowym rozwoju pod kątem samochodów ciężarowych, stało się jednym z zasadniczych elementów sukcesu. – Od czasu, kiedy cztery lata temu przejęliśmy ten niewielki obiekt, udało nam się zbudować zespół, który może – jak pokazuje ta nagroda – konkurować z najlepszymi w sieci. Jednocześnie jesteśmy bardzo dumni, że w tym krótkim czasie zapewniliśmy klientom tak kompleksową obsługę, obejmującą zarówno serwis samochodów ciężarowych, jak i usługi dodatkowe, takie jak serwis tachografów i naczep. Strategia Truck Dedication okazała się też bardzo skuteczna dla naszego rozwoju – dzięki temu już w przyszłym roku planujemy rozbudowywać nasz obiekt w Niemcach k. Lublina, co pozwoli nam dwukrotnie zwiększyć przepustowość serwisu. Dodatkowym atutem naszej placówki jest położenie tuż przy budowanym właśnie odcinku Via Carpatia, co dodatkowo ułatwi naszym klientom dojazd do serwisu.

Przeczytaj też:
Mercedes-Benz Econic z zabudową betonomieszarki w Bosta-Beton

Przedsiębiorstwo Produkcji Mas Betonowych Bosta-Beton Sp. z o.o., wieloletni klient marki Mercedes-Benz Trucks, uznało, że właśnie ten model, oprócz użytkowanych w firmie Arocsów, również sprawdzi się w jej codziennej działalności.

Rozpoczyna się seryjna produkcja elektrycznej ciężarówki Mercedes-Benz dla służb komunalnych

Daimler Truck uruchamia seryjną produkcję samochodu ciężarowego Mercedes-Benz eEconic, przeznaczonego do eksploatacji miejskiej w zastosowaniach komunalnych.

Nowe Actrosy L w Kuźnia Trans

Pięćdziesiąt Mercedes-Benz Actros L 1845 zasili flotę firmy Kuźnia Trans z Mikołowa.

Ciężarowy Mercedes-Benz z nagrodami w ośmiu kategoriach

W plebiscycie ETM Awards 2022 samochody ciężarowe, autobusy i usługi Daimler Truck AG zdobyły pierwsze miejsca w ośmiu kategoriach. Wymieniamy najciekawsze z nich.

Zelektryfikowana zabudowa bramowa PALFINGER współpracująca z eActrosem i eWorX firmy ZF

Na tegorocznych targach IFAT, na stoisku Mercedes-Benz Trucks można zapoznać się z tym wielofunkcyjnym urządzeniem prezentowanym w eActrosie z zabudową bramową PS T 18 firmy PALFINGER.

Będą podwyżki w Mercedesie

Daimler Truck prognozuje sprzedaż ciężarówek na poziomie 500–520 tys. sztuk w 2022 r.

Mercedes-Benz Trucks wprowadza drugą generację MirrorCam

Ramiona kamery krótsze o dziesięć centymetrów z każdej strony oraz nowe parametry obrazu zapewniają jeszcze lepsze wsparcie dla kierowców w wielu sytuacjach drogowych w ciężarówkach Mercedes-Benz Actros.

Nowy silnik Mercedesa jeszcze w tym roku

Wraz z trzecią generacją swojej jednostki napędowej, na którą już teraz można składać zamówienia Mercedes-Benz Trucks rozpoczyna kolejny etap – i wyposaża Actrosa w szereg innowacji zwiększających jego wydajność.

Actros L - nowy ShowTruck Mercedes-Benz Trucks Polska

Po dwóch latach prezentacji charakterystycznego ShowTrucka, który powstał na bazie Mercedes-Benz Actros przyszedł czas na kolejny pojazd demonstracyjny Mercedes-Benz Trucks Polska.

Wyszukiwarka

Informacje