Dziewięćdziesiąt procent samochodu ciężarowego Volvo może być poddane recyklingowi

Takie obietnice składa szwedzki koncern, który chce zastosować nowe technologie w produkcji samochodów ciężarowych.
Jako pierwszy producent samochodów ciężarowych na świecie, Volvo Trucks wprowadza w swoich samochodach ciężarowych stal wyprodukowaną bez udziału paliw kopalnych.
Stal ta jest wytwarzana przez szwedzki koncern SSAB, a elektryczne samochody ciężarowe Volvo o dużej ładowności będą pierwszymi, w których zostanie ona zastosowana. Stal firmy SSAB jest produkowana przy użyciu zupełnie nowej technologii, opartej na wodorze. W rezultacie jej wpływ na klimat jest znacznie mniejszy niż stali produkowanej konwencjonalnie. Wprowadzanie stali wolnej od paliw kopalnych, na małą skalę, do ciężkich samochodów ciężarowych Volvo z napędem elektrycznym rozpocznie się w trzecim kwartale 2022 r.
Pierwsza stal wyprodukowana z wykorzystaniem wodoru zostanie użyta w szynach ramy samochodu ciężarowego, stanowiących szkielet pojazdu, na którym zamontowane są wszystkie pozostałe główne podzespoły. W miarę zwiększania się dostępności stali wolnej od paliw kopalnych, będzie ona wprowadzana także w innych częściach samochodu ciężarowego.
Obecnie około 30% materiałów zastosowanych w nowym samochodzie ciężarowym Volvo pochodzi z recyklingu. A po zakończeniu eksploatacji, nawet 90% samochodu ciężarowego może zostać wtórnie wykorzystane.
Od 2021 r. Grupa Volvo współpracuje z SSAB nad produkcją stali bez udziału paliw kopalnych. Pierwsza maszyna, transporter ładunków górniczych, został zaprezentowany w październiku 2021 r. Ekologiczna stal będzie ważnym uzupełnieniem stali tradycyjnej i pochodzącej z recyklingu, stosowanej w samochodach ciężarowych Volvo.

Firma Rosenbauer Polska sp. z o.o. podpisała umowę o współpracy z jednym z największych producentów zabudów specjalistycznych dla branży pożarniczej w Polsce z Przedsiębiorstwem Specjalistycznym "bocar" Sp. z o.o. Uroczystość podpisania umowy odbyła się 22 czerwca 2022 podczas Międzynarodowych Targów Interschutz w Hanowerze.

Volvo Trucks wprowadza szereg nowych funkcji, które które ułatwiają jazdę w terenie.

Aby zbadać podejście polskich kierowców do zakupu aut używanych, Santander Consumer Multirent zlecił badanie Polak kupuje auto używane, w którym zapytał ankietowanych m.in. o to gdzie kupili ostatni pojazd z drugiej ręki, ile auto miało lat w momencie zakupu i w jaki sposób go szukali.

Volvo Trucks wprowadza nowy system bezpieczeństwa, który wykrywa innych użytkowników dróg, którzy wchodzą w martwe pole widzenia po obu stronach samochodu ciężarowego.

W 2020 roku Volkswagen Caminhões e Ônibus ogłosił wprowadzenie na brazylijski rynek nowego modelu ciężarówki o nazwie Meteor.

Aby zapewnić dodatkowe wsparcie socjalne pracownikom przedsiębiorstwa, w czasie przestojów, udziałowcy i zarząd Avtotor postanowili bezpłatnie przydzielić ogródki działkowe. Jeszcze nie tak dawno montowali m.in. BMW teraz będą uprawiać warzywa.

W kwietniu 2022 roku liczba rejestracji nowych pojazdów użytkowych w Unii Europejskiej zmniejszyła się o 27,1% do 125 034 sprzedanych sztuk, przy czym spadki odnotowano we wszystkich segmentach.

Wykorzystując pierwszą publiczną jazdę autonomicznej ciężarówki na torze testowym MAN w Monachium, partnerzy projektu poinformowali o swoich dotychczasowych osiągnięciach i zapowiedzieli wzmożone testy praktyczne oraz jazdy próbne, które odbędą się na terenie terminala kontenerowego w Ulm.

Polskie firmy transportowe, które kupiły ciężarówki na LNG teraz topią swoje zyski w wyższych cenach za paliwo. Wyższe ceny gazu mają obecnie duży wpływ na TCO.