Holowanie na autostradzie

Holowanie ciężarówki

Holowanie jednej ciężarówki przez drugą wzbudziło niepokój innych kierowców, którzy niezwłocznie poinformowali policję.

 

Sytuacja niecodziennego zachowania dwóch kierowców ciężarówek miała miejsce w Szwecji, na autostradzie E22, niedaleko miejscowości Kalmar. Awarii uległ ciągnik siodłowy DAF XF. Z pomocą ruszył kolega, który innym ciągnikiem siodłowym zaoferował holowanie. Kłopot jednak z tym, że połączone ze sobą pojazdy jechały ze zbyt dużą prędkością i dlatego wzbudziły obawy innych uczestników ruchu drogowego.

Policja, która otrzymała zgłoszenie ruszyła w ślad za holującymi się ciężarówkami. Okazało się, że pojazdy poruszają się z prędkością dużo wyższą, niż pozwalają na to przepisy drogowe. W chwili pomiaru prędkości samochody jechały 90 km/h. Policja dogoniła ciężarówki na wysokości Halltorp i niezwłocznie skierowała je na pobliski parking. Podczas oględzin okazało się, że hol stanowiły dwa połączone ze sobą pasy transportowe, które zresztą były mocno zużyte. Pomimo faktu, że silnik holowanego DAF-a pracował i ciężarówka mogła normalnie hamować, policjanci nie dali wiary zapewnieniom kierowców o bezpiecznym poruszaniu się po drodze.

Przeczytaj też:
Czterdzieści pięć tysięcy na jednej zmianie

Na jednym punkcie kontroli dwie załogi inspektorów w ciągu jednej zmiany, stwierdziły kilka poważnych naruszeń u zagranicznych przewoźników. Nałożone kaucje dały w sumie kwotę ponad 45 tys. zł.

Kiedy kabotaż jest przeładowany

Transporty kabotażowe, w większości kojarzą nam się z zagranicą. Jednak są przypadki kiedy to zagraniczne firmy realizują kabotaż w Polsce.

Niebezpieczny brak zabezpieczeń

Widok jadącej naczepy z wypchanym bokiem plandeki to dla inspektorów jednoznaczny sygnał, że kierowca ciężarówki zaoszczędził na pasach mocujących ładunek.

Wakacyjne zakazy dla ciężarówek

Inspekcja Transportu drogowego przypomina o wakacyjnych ograniczeniach ruchu samochodów ciężarowych.

Trzeźwy poniedziałek - skontrolowano 440 kierowców zawodowych

Stan trzeźwości ponad 440 kierowców ciężarówek, busów, autobusów i taksówek skontrolowali w trakcie porannych działań inspektorzy z mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Z 34 kierowców ciężarówek - 22 z mandatami

W ramach jednej z operacji Roadpol 2022 skupiającej się na Ciężarówkach i Autobusach w dniu 15 czerwca 2022 r. w godzinach od 9:00 do 14:00 przeprowadzono kontrolę ruchu na A4 w kierunku Frankfurtu nad Menem.

Skradziony DAF z kierowcą w kabinie

Funkcjonariusze wrocławskiej drogówki otrzymali zgłoszenie dotyczące zespołu pojazdów, który został utracony na terenie Niemiec i znajdował się w Polsce.

Przewożona ziemia może być odpadem

W Legnicy, inspektorzy z WITD we Wrocławia zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy przewożący ziemię zmieszaną z kamieniami oraz ceramiką budowlaną.

Prawie 12 000 euro grzywny dla polskiego kierowcy ciężarówki

W czwartek, 9 czerwca duński sąd skazał 44-letniego polskiego kierowcę ciężarówki, za jazdę z cudzym prawem jazdy.

Wyszukiwarka

Informacje