Uwaga na zapis w dowodzie rejestracyjnym

Specjalny ciężarowy

Przeznaczenie pojazdu, które jest wpisane w dowód rejestracyjny ściśle określa rodzaj wykonywanych przewozów. Przekonał się o tym kierowca ciężarówki zatrzymany do kontroli przez inspektorów WITD z województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

W dniu 11 maja br. na krajowej piętnastce w Żegotkach inspektorzy z oddziału terenowego z Inowrocławia zatrzymali do kontroli pojazd członowy składający się z ciągnika samochodowego i naczepy, na której przewożony był 40-stopowy kontener po rozładunku towarów drobnicowych.

Uwagę kontrolującego inspektora wzbudziły zapisy w dowodzie rejestracyjnym ciągnika samochodowego świadczące o tym, że jest to Pojazd Specjalny o przeznaczeniu Pogotowie Techniczne/Warsztat.

Przewóz kontenera świadczył jednak o innym przeznaczeniu ciągnika siodłowego. Standardowy ciągnik siodłowy był wykorzystywany przez przewoźnika w zakresie krajowego transportu drogowego i wykorzystywany do ciągnięcia naczep z ładunkami.

Kontrola zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu z tytułu niezgodnych danych zawartych jego dowodzie rejestracyjnym oraz w systemie Centralna Ewidencja Pojazdów. Przewoźnik został tym samym zobligowany do poddania ciągnika badaniu technicznemu w Stacji Kontroli Pojazdów mającemu na celu przywrócenie jego prawidłowych danych w zakresie rodzaju i przeznaczenia pojazdu.

Info: WITD Bydgoszcz

Przeczytaj też:
Holowanie na autostradzie

Holowanie jednej ciężarówki przez drugą wzbudziło niepokój innych kierowców, którzy niezwłocznie poinformowali policję.

Inauguracyjne spotkanie uczestników akcji Profesjonalni Kierowcy

Wczoraj odbyło się pierwsze szkolenie praktyczne w ramach akcji Profesjonalni Kierowcy. Kursantów gościł wieloletni Partner programu – firma Wielton S.A.

800 kierowców skontrolowała wczoraj lubuska ITD

W poniedziałek (16 maja 2022 r.), na głównych drogowych szlakach komunikacyjnych województwa lubuskiego, inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili wzmożone kontrole trzeźwości.

Ile waży betonomieszarka z gruszką 12 m3?

Mając dużą zabudowę często zapominamy, że jej pojemność wcale nie oznacza, że można ja załadować do pełna. Zamiast kierowcy ciężarówki czujnością wykazali się inspektorzy z Radomia zatrzymując betonomieszarkę do kontroli.

Sprawdzili odstępy pomiędzy samochodami na A4

W minionym tygodniu funkcjonariusze z wrocławskiej drogówki przeprowadzili kolejne działania mające na celu kontrole kierujących, którzy nie stosowali się do obowiązku utrzymania właściwego odstępu od poprzedzającego pojazdu. Akcja prowadzona była tak, jak poprzednia na podwrocławskim odcinku autostrady A4.

Pijany kierowca ciężarówki na Dolnym Śląsku

Groźny wypadek spowodował pijany kierowca ciężarówki z Ukrainy.

Kolejna odzyskana naczepa

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Korczowej udaremnili wywóz naczepy skradzionej na terytorium Czech.

Dwadzieścia pięć tysięcy kary...

Małopolscy inspektorzy zatrzymali w Krakowie do kontroli zestaw pojazdów należący do polskiego przewoźnika, którym wykonywany był przewóz drewna, na trasie Jasień – Nieczajna Dolna.

Do czego służy system IMI - portal do zgłaszania delegowania kierowców

Jakie są najczęstsze wątpliwości dotyczące systemu zgłaszane przez firmy transportowe?

Wyszukiwarka

Informacje