Pijany kierowca ciężarówki na Dolnym Śląsku

OSP Gniechowice

Groźny wypadek spowodował pijany kierowca ciężarówki z Ukrainy.

 

W dniu dzisiejszym, na drodze z Kątów Wrocławskich do Mietkowa, 50-letni kierowca z Ukrainy nie zapanował nad pojazdem i zakończył podróż w pobliskim rowie rozbijając się o drzewo. Kierowca ciężarówki miał ponad 3 promile alkoholu we krwi.

Wypadek miał miejsce o godzinie 10:30, więc można przypuszczać, że po weekendowej pauzie, kierowca był jeszcze "wczorajszy". Kabina Scanii dość skutecznie uchroniła go przed tragedią, gdyż tylko z drobnymi potłuczeniami trafił do szpitala.

W akcji brały udział cztery jednostki Strazy Pożarnej: OSP KSRG Gniechowice, Jrg6 Kąty Wrocławskie, OSP Stróża oraz Jrg 3 Wrocław

Info: OSP KSRG Gniechowice/Fb

Przeczytaj też:
Holowanie na autostradzie

Holowanie jednej ciężarówki przez drugą wzbudziło niepokój innych kierowców, którzy niezwłocznie poinformowali policję.

Inauguracyjne spotkanie uczestników akcji Profesjonalni Kierowcy

Wczoraj odbyło się pierwsze szkolenie praktyczne w ramach akcji Profesjonalni Kierowcy. Kursantów gościł wieloletni Partner programu – firma Wielton S.A.

800 kierowców skontrolowała wczoraj lubuska ITD

W poniedziałek (16 maja 2022 r.), na głównych drogowych szlakach komunikacyjnych województwa lubuskiego, inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili wzmożone kontrole trzeźwości.

Ile waży betonomieszarka z gruszką 12 m3?

Mając dużą zabudowę często zapominamy, że jej pojemność wcale nie oznacza, że można ja załadować do pełna. Zamiast kierowcy ciężarówki czujnością wykazali się inspektorzy z Radomia zatrzymując betonomieszarkę do kontroli.

Uwaga na zapis w dowodzie rejestracyjnym

Przeznaczenie pojazdu, które jest wpisane w dowód rejestracyjny ściśle określa rodzaj wykonywanych przewozów. Przekonał się o tym kierowca ciężarówki zatrzymany do kontroli przez inspektorów WITD z województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Sprawdzili odstępy pomiędzy samochodami na A4

W minionym tygodniu funkcjonariusze z wrocławskiej drogówki przeprowadzili kolejne działania mające na celu kontrole kierujących, którzy nie stosowali się do obowiązku utrzymania właściwego odstępu od poprzedzającego pojazdu. Akcja prowadzona była tak, jak poprzednia na podwrocławskim odcinku autostrady A4.

Kolejna odzyskana naczepa

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Korczowej udaremnili wywóz naczepy skradzionej na terytorium Czech.

Dwadzieścia pięć tysięcy kary...

Małopolscy inspektorzy zatrzymali w Krakowie do kontroli zestaw pojazdów należący do polskiego przewoźnika, którym wykonywany był przewóz drewna, na trasie Jasień – Nieczajna Dolna.

Do czego służy system IMI - portal do zgłaszania delegowania kierowców

Jakie są najczęstsze wątpliwości dotyczące systemu zgłaszane przez firmy transportowe?

Wyszukiwarka

Informacje