MPK Kielce z jedenastoma nowymi autobusami MAN Lion`s City

MAN autobusy MPK Kielce

W dniu 6.05 br. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Kielcach uroczyście odebrało 11 nowych autobusów miejskich MAN, wyprodukowanych w Starachowicach.

 

Wybór operatora padł na 6 szt. Lion`s City 12 C z silnikami diesla Euro 6 oraz 5 szt. Lion`s City 12 G zasilanych CNG. Zgodnie z zapowiedziami pojazdy wyruszyły na linie zaraz po uroczystym przekazaniu. Pierwsze zadanie to obsługa dwóch bezpłatnych tras OZ i OW w centrum miasta. - To bardzo ważny dzień dla nas, ale przede wszystkim dla pasażerów. Zakładamy, że 11 maja wszystkich 11 autobusów będzie oddane do użytku – skomentował wydarzenie prezes MPK Kielce Zbigniew Piękny.

Małgorzata Durda, dyrektor ds. produktu i sprzedaży autobusów w MAN Truck & Bus Polska:
- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego kontraktu. Widzimy, że krajowe przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej z regionu zaczynają wspierać starachowicką fabrykę i decydują się na pojazdy produkowane lokalnie, przez polskich pracowników. To bardzo dobry znak. Mamy nadzieję, że tak dynamiczny rozwój taboru autobusowego przyczyni się do wzrostu zainteresowania transportem publicznym w Kielcach, a MPK zyska nowych pasażerów.

 

Wśród odebranych autobusów znalazły się też pojazdy zasilane sprężonym gazem ziemnym – MAN Lion`s City 12 G. To pierwsze tego typu autobusy we flocie MPK Kielce, które wyposażono w efektywne silniki E1856 LOH Euro 6 o pojemności 9,514 cm3 i mocy 206 kW (280 KM) z maksymalnym momentem obrotowym 1200 Nm. Pojazdy te przy długości 12,2 m mogą zabrać na pokład ponad 100 osób, w tym 27 pasażerów na miejscach siedzących. Podobne parametry mają pojazdy z silnikami diesla z tą różnicą, że ich napęd stanowią jednostki D1556 LOH Euro. Wszystkie przekazane autobusy posiadają klimatyzację przestrzeni pasażerskiej, pełne LED-owe oświetlenie zewnętrzne i przestrzeni pasażerskiej wewnątrz.

Przeczytaj też:
Neoplan Cityliner 2 w darze dla Polskiego Czerwonego Krzyża

W dniu dzisiejszym, na terenie zakładu Volkswagen Poznań, zarząd spółki wraz z partnerami m.in. MAN Truck & Bus Polska, przekazał uroczyście Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi dalekobieżny autobus Neoplan Cityliner 2.

 

Kolejne autobusy MAN dla PKM w Świerklańcu. Mają system start&stop

Kolejne 25 nowych autobusów MAN Lion's City 12C EfficientHybrid wzmocniło flotę Przedsiębiorstwa Komunikacji Metropolitalnej w Świerklańcu.

Czy Karolina Pilarczyk - drifterka marzy, aby zacząć jeździć MAN TGX?

W czasie gdy branża transportowa w Europie zmaga się z deficytem kierowców, i teraz sytuacja stała się jeszcze trudniejsza, MAn zachęca kobiety żeby zostały kierowcami ciężarówek.

MAN Truck & Bus Polska na stabilnej pozycji rynkowej

Według stowarzyszenia branżowego European Automobile Manufacturers' Association (ACEA), w grudniu 2021 r. popyt na ciężkie pojazdy użytkowe od 16 ton wzrósł nieproporcjonalnie wysoko. Liczba nowych rejestracji w UE wzrosła o 23,5% do około 20 800. Sprzyjał temu przede wszystkim wysoki popyt w Polsce – tutaj wzrost nowych rejestracji wyniósł 69 proc. Bez wątpienia miała w tym swój udział również spółka MAN Truck & Bus Polska.

 

Nagrody dla firmy MAN na targach Transexpo w Kielcach

W dniach 27-29.10.2021 firma MAN Truck & Bus Polska prezentuje swoje rozwiązania z zakresu komunikacji miejskiej i międzymiastowej na targach transportu zbiorowego Transexpo, które odbywają się w Kielcach.

MAN dla fundacji Ronalda McDonalda

Wrzesień to miesiąc aktywności sportowych i zaangażowania firmy w projekty CSR. Społeczna odpowiedzialność biznesu to dla MAN jedna z wartości, którą koncern realizuje w różnych obszarach swojej działalności.

  

Nowy system cyfrowych lusterek MAN Optiview

W dniach od 3 do 24 sierpnia pojazdy MAN nowej generacji brały udział w trasie MAN TruckLife Tour prowadzącej przez sześć państw europejskich.

MAN przedstawia system MAN OptiView, w Polsce 10-11 sierpnia

Od 3 do 24 sierpnia producent pojazdów użytkowych wyruszy w trasę TruckLife MAN i przedstawi modele ciężarówek 2022 r.

Elektryczny MAN rusza w drogę po Polsce

Produkowany seryjnie od października 2020 w fabryce MAN Bus w Starachowicach autobus miejski MAN Lion’s City E z napędem elektrycznym rusza w trasę po Polsce.

Wyszukiwarka

Informacje