Kolejne samochody MAN TGE w służbie Policji

MAN TGE Policja

Mundurowi z Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu otrzymali do swoje dyspozycji 7 nowych furgonów MAN TGE.

 

W ostatnim czasie do policjantów z wrocławskiego Oddziału Prewencji Policji trafiło 7 wielozdaniowych vanów marki MAN, które zamówione zostały w ramach zakupu centralnego realizowanego przez Komendę Główną Policji.

Nowe oznakowane pojazdy służbowe są w pełni wyposażone i mogą przewozić 7 osób. Posiadają między innymi światła wykonane w technologii LED, kamerę cofania, system multimedialny z 7-calowym wyświetlaczem gwarantującym dotykową obsługę oświetlenia wewnętrznego oraz klimatyzacji, a także porty USB do ładowana różnego rodzaju urządzeń. Radiowozy mają pełen system okratowania zabezpieczający szyby, co jest istotne np. podczas działań zmierzających do przywrócenia naruszonego porządku prawnego w trakcie imprez podwyższonego ryzyka. Napędzane są 4-cylindrowymi silnikami diesla o pojemności 1968 cm3 i mocy 177 KM. Jest to obecnie najmocniejszy wariant MAN-a, w wersji TGE.

Info: Policja Dolnośląska

Przeczytaj też:
Z Ukrainy do Polski z Polski do Ukrainy...

Od momentu wybuchu wojny w Ukrainie do Polski wjechało ponad 140 tys. samochodów osobowych – podała Straż Graniczna.

Z Ukrainy ewakuowano kolekcję zabytkowych samochodów

Pod koniec 2021 r. w miejscowości Dnipro otwarto nowe muzeum samochodów retro, Old Cars Gallery. Teraz zaszła konieczność ewakuacji muzeum.

Niedozwolone praktyki sprzedawców samochodów pod lupą UOKiK

Zgodnie z polskimi i unijnymi przepisami sprzedawcy nowych samochodów nie powinni wymagać od nabywców dokonywania przeglądów technicznych wyłącznie w autoryzowanych stacjach obsługi pod groźbą utraty gwarancji.

Volkswagen Caddy z milionem kilometrów

Wyprodukowany w 2007 roku w zakładach Volkswagen Poznań Volkswagen Caddy, po przejechaniu miliona kilometrów i pracy od początku w tej samej firmie, przeszedł na zasłużoną emeryturę. Zastąpił go produkowany również w Poznaniu Caddy 5.

Mercedes-Benz - nowa klasa T

Nową klasą T Mercedes-Benz wprowadza komfort segmentu premium do segmentu prywatnych małych vanów, jednocześnie otwierając drogę do świata marki z gwiazdą wszystkim, którzy potrzebują dużo miejsca.

Samochody dostawcze w transporcie międzynarodowym - zostało tylko 30 dni

Wśród najważniejszych zasad, które muszą spełniać przewoźnicy międzynarodowi, jeżdżący tzw. busami, jest posiadanie zdolności finansowej.

Skradzione na Ukrainie samochody są teraz na Białorusi

Ukraińcy rozpoznają swoje samochody, które rosyjscy żołnierze wywieźli na Białoruś.

Poznań Motor Show 2022 - będzie bardziej elektromobilnie

To już w ten weekend 7-10 kwietnia br. odbędzie się prawdziwe święto dla fanów motoryzacji. Poznań Motor Show to najbardziej prestiżowe targi motoryzacyjne w Europie ŚrodkowoWschodniej. Po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 wydarzenie powraca do kalendarza.

Na co muszą być gotowi kierowcy samochodów dostawczych w transporcie międzynarodowym

Od nowego roku przewóz towarów na terenie UE samochodami dostawczymi o DMC od 2,5 do 3,5 tony został uwarunkowany posiadaniem zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego. Jednak to nie wszystko.

Wyszukiwarka

Informacje